more_horiz
PR24 Portal
Section05
sąd

Prezydencki projekt o Sądzie Najwyższym. Wójcik: chcemy jak najszybciej przegłosować tę ustawę

- Opozycja nie jest zadowolona z tego, że obóz rządzący bardzo dobrze współpracuje. Nie będzie wcześniejszych wyborów - podkreślił Michał Wójcik. Wiceprezes Solidarnej Polski przyznał, że Zjednoczona Prawica chce jak najszybciej przegłosować nowelę ustawy o Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Michał Wójcik zjednoczona prawica Solidarna Polska

Dominika K. prowadziła po pijanemu. Kiedy wyrok ws. żony Ryszarda Kalisza?

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza zakończył się proces przeciwko adw. Dominice K., żonie Ryszarda Kalisza. Została oskarżona o prowadzenie samochodu po pijanemu i narażenie syna na niebezpieczeństwo. Prokurator w mowie końcowej zażądał m.in. łącznej kary dwóch lat ograniczenia wolności i 6-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Obrona wniosła o uniewinnienie.Wyrok zostanie ogłoszony w piątek, 20 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Ryszard Kalisz kierowcy pijani kierowcy regiony Warszawa

Proces seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Nowe ustalenia ws. Mariusza G.

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie toczy się proces 45-letniego Mariusza G., który jest oskarżony o zabójstwo trzech kobiet w Kołobrzegu. Biegli ocenili, że oskarżony był poczytalny i nie działał w afekcie. Nie stwierdzili także zaburzeń psychicznych. Opinia biegłych wskazuje na przemyślane i zaplanowane działanie oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo regiony zachodniopomorskie sąd Kołobrzeg Koszalin

Zmiana ustawy o SN. Woś: wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości

Michał Woś, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia, odniósł się do prezydenckich zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. – Gdyby ta ustawa w tym kształcie weszła w życie, to wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił wiceminister.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska sądownictwo sąd Beata Michniewicz Trójka POLSKA Sąd Najwyższy

Co z immunitetem Tomasza Grodzkiego? Krysztopa: marszałek Senatu jest obciążeniem dla PO

Jeśli komisja senacka nie będzie rekomendowała poparcia wniosku ws. odebrania immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, to znaczy, że ten wniosek ma zostać w tej komisji "utopiony". A jeśli będzie rekomendowała do dalszego rozpatrywania, to być może będzie świadczyło o tym, że "utopiony" ma być zupełnie kto inny - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Tygodnika Solidarność" Cezary Krysztopa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki prokuratura sądownictwo sąd korupcja immunitet Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Cezary Krysztopa

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. "Wyrok może nawet w grudniu"

Wyrok w sprawie zestrzelenia w 2014 r. samolotu Malaysia Airline (MH17) nad Ukrainą, zapadnie najwcześniej w listopadzie tego roku - poinformował sędzia prowadzący sprawę. Dodał jednocześnie, że może to być nawet w grudniu. W czerwcu ub. roku ruszył proces karny, w którym o zestrzelenie oskarża się czterech podejrzanych, powiązanych z rosyjskimi służbami wojskowymi. Są to Siergiej Dubinski, Oleg Pułatow, Igor Girkin oraz Leonid Charczenko. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Malaysia Airlines Ukraina Rosja lotnictwo katastrofa samolotu katastrofa lotnicza samolot sąd Boeing Holandia

Piotr Kraśko usłyszał zarzut jazdy bez uprawnień. "Przyznał się, ale nie złożył wyjaśnień"

Prezenterowi "Faktów TVN" Piotrowi Kraśce postawiono zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, dziennikarz przyznał się do winy, ale nie złożył wyjaśnień. To nie pierwszy przypadek, gdy Kraśko prowadził auto bez uprawnień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sąd TVN prawo jazdy samochód

Biały orzeł z diabelskimi rogami, wężami i odwróconym krzyżem, ale... Sąd zdecydował o uniewinnieniu Nergala

W piątek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie dotyczącej znieważenia polskiego godła przez członków zespołu "Behemoth". Sąd uniewinnił Adama "Nergala" Darskiego, a także dwóch pozostałych oskarżonych: grafika Rafała Wechterowicza oraz prowadzącego stronę internetową i sklep zespołu - Macieja Gruszkę. Wyrok nie jest prawomocny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo wiara państwo Gdańsk godło

Przy wyroku mówiła o "dorobku artystycznym" Kozidrak. Wcześniej ta sama sędzia orzekała ws. "Froga"

Nie milkną echa rozprawy Beaty Kozidrak. Sędzia Agata Pomianowska w uzasadnieniu wyroku jako okoliczność łagodzącą jazdę pod wpływem alkoholu wskazała "dorobek artystyczny" znanej wokalistki. Jak się okazuje, nie jest to pierwsza tego typu kontrowersyjna sytuacja z jej udziałem. Wcześniej warszawska sędzia należąca do stowarzyszenia "Iustitia" orzekała też m.in. w sprawie "Froga". Uznała wtedy, że "panował on nad pojazdem" podczas swoich rajdów przez miasto.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Kozidrak sąd sądownictwo pijani kierowcy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem