more_horiz
PR24 Portal
Section05

sądownictwo

Rusza apelacja ws. "Hannibala z Żoliborza". Uniknie dożywocia?

Sąd Apelacyjny w Warszawie poinformował, że "we wtorek rusza apelacja od wyroku w sprawie Kajetana P.". Sprawca, okrzyknięty przez media "Hannibalem z Żoliborza", odsiaduje dożywocie za brutalne zabójstwo lektorki języka włoskiego. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na dożywocie pod koniec stycznia 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa sądownictwo zabójstwo społeczeństwo sąd Żoliborz mazowieckie regiony

"TVN próbuje fałszować stanowisko prokuratury i pominąć opinię biegłych". Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

 - Dysponujemy badaniami zespołu międzynarodowych biegłych, które jasno stwierdzają, że jeżeli chodzi o salonkę nr 3, gdzie siedzieli polscy generałowie, doszło do eksplozji. Badania ich ciał, sporządzone przez międzynarodowych biegłych, wskazują, że "niemożliwe jest wykluczenie hipotezy o gwałtownym wyzwoleniu energii o charakterze eksplozji" - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej i poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk prokuratura sądownictwo

Andrzej Kryj o Ewie W.: angażuje się w politykę, to dyskwalifikujące

- Chciałbym wierzyć, jako obywatel, że jeśli coś będzie się działo i znajdę się przed obliczem prokuratury czy sądu, to sędzia będzie rzeczywiście obiektywny, niezawisły. (...) Ewa W. opowiada się zdecydowanie po jednej stronie politycznego sporu, to dyskwalifikujące - tak Andrzej Kryj z PiS komentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia opublikowaną przez prokuraturę wymianę wiadomości między prokuratorami Ewą W., Małgorzatą M. i Michałem D. ze stołecznego ratusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sądownictwo

"Wymiar sprawiedliwości należy zreformować". Publicyści komentują sprawę zawieszenia dwóch warszawskich prokurator

Dwie warszawskie prokurator, którym szczecińska prokuratura zamierza postawić zarzuty, zostały zawieszone w czynnościach służbowych na sześć miesięcy. Kwestię tę skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Cywiński (portal wPolityce.pl), Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej") oraz Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prokuratura Warszawa sądownictwo Marek Jakubiak

Dwie stołeczne prokurator zawieszone. Publicyści: z zarzutami nie mogą dalej pełnić swoich obowiązków

Prokuratura Regionalna w Szczecinie poinformowała o skierowaniu do Sądu Najwyższego wniosków "o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie W. i Małgorzacie M.". Kwestię tę skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 publicyści - Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"), dr Bartosz Machalica (Centrum im. I. Daszyńskiego) oraz Dariusz Grzędziński (wprost.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prokuratura Warszawa sądownictwo

"Panie wyszły poza ramy swojej działalności". Jan Mosiński o odwołaniu dwóch warszawskich prokurator

- Nieuprawnione przekazanie informacji dotyczących śledztwa, instruowanie, to są zarzuty, które pokazują, że zamiast właśnie działać i ścigać przestępców czy też działać w ramach prawa, panie wyszły poza ramy swojej działalności - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Polskie Radio 24 sądownictwo prokuratura POLSKA Grzegorz Napieralski Jan Mosiński koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Publicyści komentują wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom

Gośćmi "Debaty Dnia" byli Mateusz Wyrwich (tygodnik katolicki "Niedziela") i Jakub Majmurek, redaktor "Krytyki Politycznej". Publicyści odnieśli się do wniosku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Śledczy chcą postawić im zarzuty przekazania informacji z ze śledztwa i niedopełniania obowiązków.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura Warszawa sądownictwo Polskie Radio 24

92 mln zł na fikcyjnych fakturach. CBA zatrzymało kolejne osoby w aferze wyłudzeń VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby, które miały korzystać z 80 fałszywych faktur VAT na pół mln zł - dowiedziała się PAP. Dotąd CBA w śledztwie zatrzymało 44 osoby, 91 usłyszało zarzuty, a do sądów trafiło ponad 40 aktów oskarżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA vat przestępczość gospodarcza Krajowa Administracja Skarbowa Centralne Biuro Antykorupcyjne prokuratura sądownictwo