more_horiz
PR24 Portal
Section05

samorząd

Brzeska "newralgiczną" ulicą Warszawy. Trzaskowski: sam po nocach się tam nie szlajam

Dla osób pracujących na zmiany i wracających do domu nocą słowa Rafała Trzaskowskiego mogą być zaskakujące. Na spotkaniu z mieszkańcami Pragi-Północ, którzy narzekali na przestępczość na ul. Brzeskiej, prezydent Warszawy powiedział: "Wiem, że jest to miejsce newralgiczne. Sam po nocach się tam nie szlajam, zdaję sobie sprawę, że sytuacja bezpieczeństwa w tym miejscu jest wyjątkowa. Policja też zdaje sobie z tego sprawę". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski samorząd służby i bezpieczeństwo policja bezpieczeństwo

Posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju. "Samorząd musi być przygotowany na każdą okoliczność"

O roli samorządu terytorialnego wobec wyzwań wynikających z procesów geopolitycznych dyskutowali w Belwederze członkowie prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju. Nad problemem pochyliły się podczas wspólnego posiedzenia dwie działające w ramach NRR Rady: do spraw samorządu terytorialnego oraz do spraw bezpieczeństwa i obronności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd Narodowa Rada Rozwoju

ART. SPONSOROWANY Rozwój samorządów z myślą o przyszłości: jak w praktyce wykorzystać koncepcje Idei 3W w samorządach?

Dobrobyt członków społeczności jest ważnym aspektem budowania zaufania społecznego dla samorządów, które są otwarte na ich potrzeby. Decyzje, które podejmują władze lokalne bezpośrednio przekładają się na jakość życia mieszkańców. Ważną częścią tego procesu są projekty zrównoważonego rozwoju, które integrują społeczności, skupiają ich uwagę na wspólnym celu, budują lokalną tożsamość i przywiązanie do miejsca. Ich realizacja może jednak okazać się nie lada wyzwaniem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK samorząd woda wodór węgiel innowacyjna gospodarka

Koniec z dzikimi reklamami. Gdynia porządkuje przestrzeń publiczną

Od czwartku w Gdyni wchodzą w życie przepisy uchwały krajobrazowej. Będą one regulować wygląd oraz usytuowanie tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury w przestrzeni miejskiej. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie dwóch tygodni od ich ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA samorząd Gdynia przestrzeń publiczna krajobraz reklama

Rząd stawia na zrównoważony rozwój. Mateusz Morawiecki: wszędzie Polacy potrzebują wysokiej jakości życia

Premier Mateusz Morawiecki goszcząc w środę w Szczytnikach w rodzinie Nowaków zapewnił, że "ręka w rękę, gmina i rząd, samorząd i rząd, pracujemy, żeby poprawiać los gmin". Szef rządu zachęcił też do udziału w wyborach. Towarzysząca mu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że PiS chce spokojnego państwa, gdzie rodziny czują się otoczone wsparciem, a gospodarka się rozwija. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki wybory w Polsce polityka PiS samorząd Rząd RP

PR24 "PO nie potrafi zadbać o Gdańsk, tak samo byłoby z Polską". Andrzej Jaworski o władzach miasta

- Gdańsk, miasto, o które szczególnie powinni dbać PO i Donald Tusk, o którym mówią, że to ich matecznik, ma problem z władzami, które nie potrafią się o jego mieszkańców zatroszczyć - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Jaworski, pełnomocnik PiS w Gdyni, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory 2023 Jerzy Jachowicz samorząd Gdańsk Andrzej Jaworski

Rządowy program rozwoju obszaru Karpat Wschodnich i Roztocza. Finansowy plan dla Podkarpacia i Lubelskiego

Sieć wodno-kanalizacyjna, infrastruktura transportowa i niezależność energetyczna samorządów to priorytety rządowego programu rozwoju obszaru Karpat Wschodnich i Roztocza na lata 2023-30, przedstawionego w Ustrzykach Dolnych w Bieszczadach. Program zaprezentowali szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński i wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej POLSKA dofinansowanie samorząd infrastruktura