X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
samorząd

M. Formela: władze Gdańska chętnie dekorują się własną filantropią

- Rządzący Gdańskiem w okresie świątecznym zapewne nakarmią kilkuset biedaków i będzie to rodzaj alibi i dekorowania się własną filantropią. Urzędników powinno także ucieszyć to, że są na mapie Gdańska miejsca, gdzie można dobrze zarobić - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela, publicysta "Gazety Gdańskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk dziennikarstwo Aleksandra Dulkiewicz pomorskie regiony samorząd Antoni Trzmiel

"Bardzo trudny" budżet Warszawy na 2020 r. Jak wygląda miejska kasa?

Rafał Trzaskowski, przedstawiając założenia budżetu Warszawy na przyszły rok, powiedział, że będzie to budżet "bardzo trudny". Zarzucił władzom centralnym, że obciążają samorządy częścią kosztów swoich reform. W tym kontekście wymienił reformę edukacji i zmiany w segregacji odpadów. Zapowiedział też podwyżki niektórych opłat. Zobaczmy zatem, jak wygląda miejska kasa i jak propozycje na 2020 rok mają się do budżetu w ostatnich latach.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa POLSKA Rafał Trzaskowski samorząd budżet regiony mazowieckie

Komentarz Dnia: zatrzymanie burmistrza Włoch, samorząd, wybory na prezydenta

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Aleksander Majewski ("wPolityce.pl") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). Publicyści dyskutowali m.in. o zatrzymaniu burmistrza Włoch Artura W., a także o problemie korupcji na poziomie samorządowym i kandydacie opozycji w wyborach prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Liziniewicz Włochy Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja samorząd polityka

Bożena Borys-Szopa: nie problemów z wypłatami 500+

- Można tylko ubolewać nad tym, że program 500+ był wykorzystywany do walki politycznej, a on przecież nie ma barw politycznych - poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. - Takie informacje pojawiały się w kampanii wyborczej, ale po weryfikacji wszystko okazywało się być w porządku - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bożena Borys-Szopa 500+ Prawo i Sprawiedliwość samorząd Ministerstwo Rodziny

Publiczny list zastawny sfinansuje infrastrukturę

Publiczny list zastawny to pomysł na finansowanie wielkich inwestycji strukturalnych państwa i samorządów. To papier niespekulacyjny, który dałby Polakom szansę na bezpieczne oszczędzanie i wykorzystanie odsetek na poprawę życia  - mówił w audycji Rządy Pieniądza Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Przypomniał, że przy pomocy takiego listu sfinansowana została w XX-leciu międzywojennym budowa Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  eksport handel medycyna finanse samorząd budżet Polski rolnictwo pieniądze

D. Arciszewska-Mielewczyk (PiS): część samorządów dąży do separatyzmów

- Niektóre samorządy dążą do uzyskania autonomii na wzór państwa lub landu. (…) Jesteśmy krajem zwartym i powinniśmy dbać żeby zachować tę jednolitość - powiedziała Dorota Arciszewska-Mielewczyk z Prawa i Sprawiedliwości. - To, o czym mówi pani Arciszewska podchodzi pod teorie spiskowe - wskazała Ewa Lieder z koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka samorząd Stanisław Janecki POLSKA Gdańsk

P. Lisiecki o spalarni w "Czajce": Ratusz i MPWiK gubią się w zeznaniach

- Skandalem jest, że nowa instalacja, spalarnia odpadów na którą wyłożono 700 mln nie działa. Mam nieoficjalne informacje, że w spalarni osadów zamontowano prototyp pieca, nigdzie wcześniej nie sprawdzony - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość samorząd Michał Rachoń Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka Wisła

Jerzy Kwieciński: administracja powinna służyć obywatelom

- Państwo musi być sprawne i nie może być słabe wobec silnych i silne wobec słabych, ale powinno być odwrotnie. Chcemy zmienić filozofię funkcjonowania całej polskiej administracji, aby pełniła rolę służebną wobec społeczeństwa i jego obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  finanse budżet Polski dług publiczny samorząd pkb Prawo i Sprawiedliwość rząd strefa euro Jerzy Kwieciński Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

J. Libicki o Westerplatte: tu samorząd gdański się nie sprawdził

- Opozycja jest zróżnicowana w wielu kwestiach, natomiast łączy nas na przykład przekonanie, że samorząd to jedna z najlepszych reform po 1990 r. Przez ostatnie 4 lata byliśmy świadkami wielu kampanii mających wykazać opinii publicznej, że samorząd się nie sprawdza – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Donald Trump Andrzej Duda USA samorząd Antoni Trzmiel Jan Filip Libicki