more_horiz
PR24 Portal
Section05

Samuel Pereira

"Ten marsz był pułapką na polityków innych ugrupowań opozycyjnych". Krajewski o intencjach Tuska

- Myślę, że ten marsz był typową pułapką ze strony Donalda Tuska zastawioną na polityków innych ugrupowań opozycyjnych. Chodziło o ich zmarginalizowanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa społeczeństwo Jarosław Krajewski Samuel Pereira Donald Tusk Platforma Obywatelska

"Nowe elementy naszego programu ewidentnie zaskoczyły opozycję". Jarosław Krajewski o konwencji PiS

- Na "Programowym Ulu", czyli konwencji PiS, rozmawialiśmy o fundamentalnych sprawach dla naszego kraju również w perspektywie kolejnych czterech lat. Te trzy konkretne propozycje to jest kwestia potwierdzenia wiarygodności Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Krajewski PiS Samuel Pereira

Projekt ustawy o ochronie dzieci. Joanna Borowiak: zwiększa siłę głosu rodziców

- Widać, że projekt cieszy się dużym poparciem, a to znaczy, że on jest potrzebny. Jak powiedziała marszałek Elżbieta Witek, która jest ambasadorem projektu, dzieci to przyszłość Polski, to nasz ogromny skarb. Przyszłość dzieci to polska racja stanu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł skomentowała projekt ustawy o ochronie dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dzieci szkoła rodzice Samuel Pereira Joanna Borowiak

Fogiel: narracja PO na temat reparacji wpisuje się w stanowisko Niemiec

Poseł PiS Radosław Fogiel na antenie Programu 1 Polskiego Radia zwrócił uwagę, że stanowisko PO w sprawie reparacji wojennych od Niemiec pokrywa się z narracją Berlina. Podkreślił, że jest to "retoryka w pewien sposób zbieżna z oczekiwaniami strony niemieckiej, która nie chce rozmawiać o nierozwiązanej kwestii rekompensat dla Polski za zbrodniczą napaść III Rzeszy Niemieckiej na nasz kraj".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel reparacje wojenne Izrael Platforma Obywatelska Niemcy II wojna światowa Samuel Pereira Prawo i Sprawiedliwość

Atak "babci Kasi" na prezesa PiS. Posłanka Lewicy: jestem przeciwna zachowaniom przemocowym w sferze publicznej

- Jest wiele argumentów, które należy Jarosławowi Kaczyńskiemu przedstawić, ale innym językiem i nie w takim momencie. Jestem przeciwniczką przemocowych zachowań w sferze publicznej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia posłanka Lewicy Beata Maciejewska, odnosząc się do ataku "babci Kasi" na prezesa PiS podczas obchodów 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira lewica polityka opozycja katastrofa smoleńska Smoleńsk Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Wspólna lista całej opozycji to przepis na porażkę". Michał Gramatyka o koalicjach wyborczych

- Jest bardzo duże parcie na jedną listę opozycji, ale nikt nie zadaje sobie pytania, czy ta lista wygra wybory, czy nie. Przykład Węgier powinien być dla nas napomnieniem, tam opozycja poszła do wyborów na jednej liście i przegrała wszystko z kretesem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira PSL Michał Gramatyka wybory parlamentarne Polska 2050

Paweł Bejda o reparacjach wojennych

- PSL było, jest i będzie za tym, żeby Polska dostała w pełni zadośćuczynienie czy reparacje, jakkolwiek byśmy tego nie nazywali. Żebyśmy otrzymali zadośćuczynienie nie tylko dla ludzi, którzy byli pokrzywdzeni, ale generalnie dla państwa polskiego za straty wojenne, które Polska poniosła podczas II wojny światowej - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Bejda, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira PSL reparacje wojenne Paweł Bejda

"Nasz człowiek w Warszawie". Pereira: pierwszy dokument podsumowujący prorosyjską politykę Tuska

- Donald Tusk w swoim pozwie, poprzez prawników, przyznaje się do tego, że obrał pewien kurs prorosyjski. Tłumaczy to absurdalnie tym, że w Stanach Zjednoczonych władza zmieniła się również na bardziej dogadującą się z Rosją. Tylko że Barack Obama został prezydentem w styczniu 2009 r., a Donald Tusk obrał kierunek prorosyjski w swoim exposé czternaście miesięcy wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Karnowski Rafał Dudkiewicz Samuel Pereira

Kolejna kompromitacja Sikorskiego na Twitterze. Chciał... "wychłostać" polityków PiS i szefa portalu TVP Info

Kolejna wpadka Radosława Sikorskiego. Eurodeputowany PO stwierdził na Twitterze, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Samuel Pereira, szef portalu TVP Info powinni zostać... "wychłostani", a następnie wypędzeni z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Samuel Pereira POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro twitter

PR24 Afera taśmowa. Pereira: Tusk najbardziej boi się ujawnienia rozmowy z Kulczykiem

- Z pewnością nieujawnionych nagrań jest więcej. (...) Temat jest jak najbardziej otwarty. Najgłośniej mówiło się w czasie afery taśmowej o taśmie Kulczyk - Tusk. O tym spotkaniu sam Jan Kulczyk mówił w innych rozmowach na innych spotkaniach, np. z Pawłem Grasiem - podkreślił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu tvp.info, i dodał, że tego nagrania Tusk może obawiać się najbardziej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Samuel Pereira afera taśmowa POLSKA polityka Donald Tusk

Spór "GW" z Agorą. Pereira: redakcja była zakładnikiem partykularnych interesów

- Wśród bardzo pięknych haseł niezależności dziennikarskiej, redakcyjnej, misji wobec czytelników i ochrony ich danych, tak naprawdę przemycane były bieżące interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny portalu TVP.Info Samuel Pereira komentując ujawnione przez portal taśmy ze spotkania zarządu Agory z dziennikarzami "Gazety Wyborczej". - Redakcja była zakładnikiem partykularnych celów bardzo wysokich podwyżek - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka Gazeta Wyborcza media Samuel Pereira

Samuel Pereira o budowie zapory na granicy: wydarzenia mogły potoczyć się inaczej

- Muru na granicy z Białorusią nie byłoby, gdyby decyzję w tej sprawie podejmowała opozycja i to jest tak naprawdę pewien problem opozycji, niemal wszyscy wyborcy widzą i rozumieją dzisiaj powagę zagrożenia, część z nich widziała to już wcześniej, jak to zagrożenie wygląda - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal tvp.info).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Michał Rachoń Samuel Pereira Białoruś

"Byłaby to pomoc dla Putina w trakcie wojny na Ukrainie". Pereira o migrantach na białoruskiej granicy

- Dzisiaj możemy się tylko zastanawiać co by było gdyby polski rząd uległ i wpuścił tysiące nielegalnych migrantów. Później pojawiłoby się dziesiątki tysięcy kolejnych i mielibyśmy chaos nie tylko na granicy białoruskiej ale i na innych granicach. Byłaby to pomoc dla Putina w trakcie wojny na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP.info.
Zobacz więcej na temat:  Frontex Unia Europejska ŚWIAT Europa imigranci w Europie granica imigracja kryzys migracyjny Polskie Radio 24 Samuel Pereira