X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje Unii Europejskiej

"Decyzja zapadła jednomyślnie". Zbigniew Rau o sankcjach unijnych dla Łukaszenki

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zapewnił, że Unia Europejska jest zgodna co do dalszego obejmowania sankcjami przedstawicieli białoruskiego reżimu. Szef polskiej dyplomacji mówił w TVP Info, że decyzja w sprawie wpisania Aleksandra Łukaszenki na listę osób nimi objętych zapadła jednomyślnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych sankcje Unii Europejskiej sankcje Europa

Sankcje UE wobec Rosji zostały przedłużone. Mogą też objąć kolejne osoby

Unijne sankcje wobec Rosjan za użycie broni chemicznej zostały przedłużone o rok, czyli do połowy października przyszłego roku - postanowili ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów Unii Europejskiej na spotkaniu w Luksemburgu. Lista osób objętych sankcjami może zostać wydłużona w związku z próbą otrucia Aleksieja Nawalnego. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Beata Płomecka Rosja

"Sankcje nie działają". Nawalny wzywa do działań wobec rosyjskich oligarchów

Powracający do zdrowia w Niemczech Aleksiej Nawalny, w rozmowie z dziennikiem "Bild", wezwał Unię Europejską do podjęcia radykalnych działań przeciwko oligarchom z otoczenia Kremla, zamieszanych w próbę jego otrucia. Jak przekonywał, potrzebne są działania wymierzone w oligarchów, bowiem "sankcje na cały kraj nie działają".
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Niemcy Rosja Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej

"Pomoże nam we wspólnych relacjach". Prof. Żurawski vel Grajewski o "planie Marshalla" dla Białorusi

- Białorusini powinni mieć poczucie, że nie są osamotnieni, a Polska jest ich najpoważniejszym sojusznikiem. Taka demonstracja w postaci "planu Marshalla" została dokonana i to zostanie zapamiętane. Ten akt z pewnością pomoże nam w relacjach z Białorusią - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka sankcje sankcje Unii Europejskiej premier Mateusz Morawiecki Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

"Zdania w UE są podzielone". Bonikowska o braku Łukaszenki na liście osób objętych sankcjami

- Plan gospodarczo-finansowy dla Białorusi jest pewnego rodzaju marchewką, na którą skusić może się też Rosja, której nie stać na utrzymywanie Białorusi - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Białoruś protest Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej Bruksela Rosja pomoc UE

UE przyjęła polski plan dla Białorusi. Romaszewska-Guzy: istotny sygnał, bardzo mądrze przygotowany

- To bardzo ważna propozycja. Pokazanie perspektywy, że Białorusini nie są skazani tylko na Rosję - powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Telewizji Biełsat, o planie gospodarczym dla Białorusi zaproponowanym przez polski rząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Agnieszka Romaszewska Biełsat Białoruś Unia Europejska Mateusz Morawiecki sankcje Unii Europejskiej Aleksander Łukaszenka

Agresja Turcji na Morzu Śródziemnym. Unijni liderzy podjęli decyzję ws. sankcji

Unia Europejska nie nałoży na razie sankcji na Turcję. Unijni liderzy zebrani na szczycie w Brukseli zdecydowali, że nie będzie restrykcji za agresywne zachowania Turcji na Morzu Śródziemnym, ale zagrozili, że jeśli sytuacja się nie uspokoi, to powrót do pomysłu sankcji jest możliwy.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Grecja Cypr Europa Unia Europejska Bruksela sankcje Unii Europejskiej Wojciech Cegielski ŚWIAT