X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje Unii Europejskiej

Bruksela: ambasadorowie przy UE chcą dłuższych sankcji wobec Rosji

Jest zgoda unijnych ambasadorów na przedłużenie o pół roku sankcji dyplomatycznych wobec Rosji za agresję na Ukrainę - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. By restrykcje weszły w życie, potrzebna jest jeszcze formalna zgoda unijnych ministrów, co ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Unia Europejska Beata Płomecka sankcje Unii Europejskiej

Kolejni inwestorzy nie chcą prowadzić interesów z Łukaszenką. Głównym powodem - strach przed sankcjami

Zdaniem "Rzeczpospolitej", coraz więcej "przyjaciół" Mińska rezygnuje z prowadzenia wspólnych z Łukaszenką interesów, w obawie przed sankcjami, które czekają reżim ze strony choćby Unii Europejskiej. Ze współpracy rezygnują nawet Chińczycy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka reżim sankcje Unii Europejskiej sankcje USA Rosja Chiny

Wielka Brytania nakłada sankcje gospodarcze na Białoruś. Łukaszenka odpowiada: jesteście kukiełkami Ameryki

Wielka Brytania nałożyła sankcje na eksport białoruskiego potażu i produktów naftowych, próbując w ten sposób wywrzeć presję na prezydenta Aleksandra Łukaszenkę, który szybko odparł, że Londyn powinien "udławić się" nowymi środkami. Państwowe Belaruskali jest największym na świecie producentem potażu i odpowiada za jedną piątą jego światowej podaży.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sankcje Unii Europejskiej sankcje Białoruś Wielka Brytania ŚWIAT Europa

"Reżim Łukaszenki prowadzi zaplanowaną kampanię represji". UE w rocznicę wyborów na Białorusi

9 sierpnia 2020 roku nadzieje Białorusinów na wybór prawowitego przywódcy zostały brutalnie stłumione - ocenił w oświadczeniu wydanym w imieniu UE wysoki przedstawiciel Unii ds. zagranicznych Josep Borrell. Dodał, że reżim Alaksandra Łukaszenki rozprawia się z własnym społeczeństwem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej

Dr Małgorzata Bonikowska: Europa musi mówić jednym głosem w kwestii Białorusi

Minister spraw zagranicznych Litwy powiedział, że będzie domagał się unijnych sankcji wobec Białorusi za podsycanie kryzysu migracyjnego. Gabrielius Landsbergis mówił o tym w Brukseli przed naradą z udziałem szefów dyplomacji unijnych krajów. Czy napływ migrantów z Białorusi jest uderzeniem w Europę? 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Litwa Michał Strzałkowski imigranci w Europie

UE przedłużyła sankcje gospodarcze wobec Rosji za agresję na Ukrainę

Unia Europejska przedłużyła sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainę w 2014 roku. Poinformowali o tym brukselską korespondentkę Polskiego Radia Beatę Płomecką unijni dyplomaci. Restrykcje, które wygasają pod koniec lipca będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich na spotkaniu w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej Unia Europejska

Dr Szymon Kardaś: reżim Łukaszenki wszedł na drogę, z której nie ma odwrotu

Sąd w Mińsku skazał Wiktara Babarykę na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Babaryka to były bankier, który zamierzał wystartować w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich na Białorusi. Według dr. Szymona Kardasia to nie ostatni taki wyrok. - Reżim jest na drodze zaostrzania kursu - ocenia analityk OSW
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja sankcje Unii Europejskiej Aleksander Łukaszenka Szymon Kardaś Paweł Lekki

"Mińsk wyrządza krzywdę przede wszystkim sobie". Kłysiński o reakcji Białorusi na unijne sankcje

Białoruś, odpowiadając na unijne sankcje, zawiesza swój udział w Partnerstwie Wschodnim. - Ten krok jest krokiem symbolicznym, propagandowym, pokazującym bezsilność władz białoruskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy Białoruś ostatecznie zrywa z Europą?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Kamil Kłysiński