more_horiz
PR24 Portal
Section05

sankcje USA

Kolejne sankcje USA wobec Rosji. Czarna lista Białego Domu dłuższa o ponad 100 pozycji

Stany Zjednoczone ogłosiły kolejny pakiet sankcji wobec 120 rosyjskich podmiotów i przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego, wydobywczego, energetycznego oraz technologicznego - informuje waszyngtoński korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. Biały Dom zapowiada, że to nie koniec sankcji wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA sankcje USA Rosja wojna na Ukrainie

USA objęły sankcjami dwóch oficerów FSB. Zarzuca się im ingerencję w wybory i podważanie procesów demokratycznych

Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na dwóch funkcjonariuszy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Amerykanie zarzucają im ingerencję w wybory oraz podważanie procesów demokratycznych w USA i innych krajach. O szczegółach informuje korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA Marek Wałkuski sankcje sankcje USA FSB Rosja

Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie skonfiskowane rosyjskie aktywa? Zełenski dziękuje amerykańskim senatorom

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym przemówieniu w mediach społecznościowych wyraził wdzięczność amerykańskim senatorom za pomysł projektu ustawy o przekazaniu Ukrainie skonfiskowanego majątku Federacji Rosyjskiej. Jego zdaniem te pieniądze powinny stać się reparacjami dla jego kraju.
Zobacz więcej na temat:  sankcje USA ŚWIAT wojna na Ukrainie USA Rosja Wołodymyr Zełenski wojna 2023

Kolejne firmy z Chin na "czarnej liście" Waszyngtonu. Wiemy o co są podejrzewane

Stany Zjednoczone dodały 37 firm, głównie chińskich, ale także rosyjskich, białoruskich i tajwańskich do handlowej "czarnej listy", oznaczającej ścisłą kontrolę ich transakcji bankowych - taką decyzję podjął Departament Handlu USA. Zostały oskarżone o kradzież technologii elektronicznych oraz tych związanych z genetyką.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Rosja Chiny sankcje USA embargo elektronika technologie genetyka kradzież danych Białoruś Birma Tajwan