more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje

Rosjanie przejęli fabrykę Renault i będą produkować auta z czasów radzieckich

Renault oficjalnie ogłosił, że opuszcza rynek rosyjski – nie zamierza ani sprzedawać, ani produkować tam swoich samochodów. Natura nie znosi jednak pustki - ogłoszono już, że w przejętej fabryce rozpocznie się niebawem produkcja narodowych samochodów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 Rosja Ukraina wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje sankcje USA renault wojna 2022

Jak obalić Putina? Kasparow wskazuje na jeden sposób. Kluczem są sankcje

- Przyszłość rosyjskiego reżimu zależy od sankcji - uważa rosyjski opozycjonista Garri Kasparow. - Jeżeli wolny świat jest gotowy powiedzieć jasno, że nie będzie cofnięcia sankcji, dopóki Ukraina nie będzie wyzwolona, nie będzie reparacji, a zbrodniarze nie staną przed sądem, to równa się zmianie reżimu - mówił słynny szachista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina sankcje Garri Kasparow Europa Władimir Putin

Odbudowa Ukrainy. Będzie finansowana z przejętych majątków rosyjskich oligarchów?

Komisja Europejska bada możliwości wykorzystania skonfiskowanych w ramach unijnych sankcji rosyjskich majątków i aktywów do odbudowy Ukrainy. - Zgodnie z prawem międzynarodowym agresor płaci - powiedział wiceszef Komisji Valdis Dombrovskis dodając, że Unia zrobi wszystko, by tak się stało w przypadku Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni sankcje sankcje Unii Europejskiej oligarchowie

"Podatek" dla państw zależnych od rosyjskich surowców. Anna Moskwa: muszą przyjąć konsekwentną odpowiedzialność

Polska, razem z państwami członkowskimi Unii Europejskiej, pracuje nad propozycją wprowadzenia opłaty od uzależnienia krajów od rosyjskich surowców energetycznych - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas wizyty w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny ropa naftowa Rosja import sankcje embargo ministerstwo klimatu

"Kilku zachodnim państwom może to odpowiadać". Prof. Grosse o blokowaniu przez Węgry sankcji UE

W Unii Europejskiej nadal jest brak zgody na embargo na import ropy z Rosji. Nie udało się przełamać impasu ministrom spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli. Porozumienie cały czas blokują Węgry, które domagają się kilkuletniego wyłączenia spod embarga i unijnego dofinansowania modernizacji ropociągów, by przełączyć się na inną ropę niż ta z Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Ukraina Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT wojna 2022 embargo Węgry ropa naftowa Unia Europejska sankcje Paweł Lekki

Spotkanie przywódców Polski i Węgier. Andrzej Duda poruszył temat embarga na rosyjską ropę

- Mam nadzieję, że będzie możliwość wynegocjowania z władzami węgierskimi pakietu sankcji w takiej postaci, żeby mógł być on zastosowany - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Węgier Katalin Novak. Przyznał jednocześnie, że pod względem dywersyfikacji dostaw surowców "sytuacja Polski jest znacznie prostsza niż sytuacja Węgier". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Węgry Katalin Novak wojna 2022 Ukraina sankcje

Rosyjskie media milczą o brytyjskich sankcjach. Nawalny: to znak, że restrykcje są słuszne

Oficjalne media rosyjskie milczą o ostatnich sankcjach nałożonych przez Wielką Brytanię na otoczenie Putina, to pokazuje, jak słuszne było posunięcie władz w Londynie - oświadczył w poniedziałek lider rosyjskiej opozycji i więzień polityczny Kremla Aleksji Nawalny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie sankcje Aleksiej Nawalny Europa wojna 2022 serwis wschodni Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem