more_horiz
PR24 Portal
Section05

sankcje

Za wspieranie wojny Putina. Londyn nakłada nowy pakiet sankcji na reżim Łukaszenki

Wielka Brytania ogłosiła w czwartek nowy pakiet sankcji przeciwko Białorusi w związku z jej rolą w ułatwieniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Sankcje obejmują m.in. zakazy eksportu i importu niektórych towarów oraz środki mające na celu zapobieganie propagandzie szerzonej przez internet.
Zobacz więcej na temat:  Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 ŚWIAT Unia Europejska Białoruś Aleksander Łukaszenka Wielka Brytania sankcje

MSZ Ukrainy apeluje o zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ. "Wysadzenie tamy to ekologiczny i technologiczny akt terroru"

"Rosja będzie musiała zrekompensować wszystkie swoje zbrodnie: wobec ludzi, infrastruktury i środowiska" - napisało we wtorkowym oświadczeniu ukraińskie MSZ, wydanym po zniszczeniu przez Rosjan tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce. Jednocześnie wezwano do zorganizowania w tej sprawie pilnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz do nałożenia kolejnych dotkliwych sankcji na Rosję.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Dniepr Rosja Europa ŚWIAT sankcje

TYLKO U NAS Uderzenie sankcjami w rodziny rosyjskich oligarchów. UE zaostrza reguły

W Unii Europejskiej łatwiej będzie o nakładanie sankcji na członków rodzin tych Rosjan, którzy wspierają napaść na Ukrainę. Jak donosi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, ambasadorowie krajów członkowskich zmienili kryteria wpisywania na czarną listę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje Rosja wojna na Ukrainie Beata Płomecka

Granica z Białorusią zamknięta dla białoruskich i rosyjskich ciężarówek i naczep

Od czwartku obowiązuje zaostrzony zakaz w ruchu towarowym, którego celem jest uszczelnienie sankcji nałożonych na przewoźników z Rosji i z Białorusi. W wyniku tego granica z Białorusią została zamknięta dla białoruskich i rosyjskich ciężarówek i naczep.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA Białoruś ŚWIAT GOSPODARKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA sankcje Rosja wojna na Ukrainie Andrzej Poczobut

PR24 Sankcje Polski wobec reżimu Łukaszenki. Zarembiuk: decyzja solidarna z białoruskim społeczeństwem

- Od decyzji Łukaszenki zależy los Andrzeja Poczobuta i wszystkich więźniów politycznych na Białorusi. Nie jestem zwolennikiem sankcji, ale w obecnej sytuacji to jedyne, co można zrobić. Musi być twarda reakcja. Reakcja Polski była oczekiwana przez Białorusinów, którzy żyją w totalnym strachu - mówił w Polskim Radiu 24 prezes fundacji Białoruski Dom w Warszawie Aleś Zarembiuk.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka Andrzej Poczobut ŚWIAT sankcje

Wyrok na Poczobuta. Wiceszef MSWiA: Polska objęła sankcjami wszystkich zaangażowanych w proces

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że Polska objęła sankcjami wszystkie osoby zaangażowane w proces Andrzeja Poczobuta. Polsko-białoruski dziennikarz i działacz zdelegalizowanego Związku Polaków na Białorusi został skazany w politycznym procesie na 8 lat kolonii karnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Andrzej Poczobut Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik sankcje

Polskie sankcje na białoruski reżim. Łatuszka: to przykład dla całej Unii Europejskiej

Polska daje przykład całej Unii Europejskiej - tak o rozszerzeniu przez Warszawę sankcji na reżim w Mińsku mówi Polskiemu Radiu Paweł Łatuszka, jeden z liderów białoruskiej opozycji. Szef MSWiA Mariusz Kamiński podjął decyzję o objęciu restrykcjami 365 obywateli Białorusi, a także o zamrożeniu środków finansowych i zasobów gospodarczych 20 podmiotów i 16 innych osób, powiązanych głównie z kapitałem rosyjskim.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska sankcje

Syn Łukaszenki i sędzia, który skazał Poczobuta. Przedstawiciele białoruskiego reżimu wpisani na polską listę sankcji

Szef MSWiA Mariusz Kamiński w poniedziałek zdecydował o wpisaniu na listę sankcyjną i objęcie restrykcjami 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. To odpowiedź na podtrzymanie wyroku skazującego działacza polskiej mniejszości Andrzeja Poczobuta na osiem lat kolonii karnej, a także na represje ze strony władz białoruskich wobec przeciwników politycznych reżimu Alaksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński MSWiA sankcje Rosja Białoruś reżim Andrzej Poczobut więźniowie polityczni

Białoruskie i rosyjskie ciężarówki nie wjadą do Polski. Jest rozporządzenie MSWiA

Polska wprowadza dalsze ograniczenia na przejściach granicznych z Białorusią. Od północy 1 czerwca do odwołania towarowy ruch graniczny na przejściach z Białorusią będzie zawieszony. Dotyczy to samochodów ciężarowych, ciągników samochodowych, przyczep, w tym naczep, oraz zespołów pojazdów zarejestrowanych na terytorium Białorusi lub Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska POLSKA sankcje MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji GOSPODARKA

TYLKO U NAS Polskie sankcje na białoruski reżim. Łatuszka: to przykład dla całej Unii Europejskiej

Polska daje przykład całej Unii Europejskiej - tak o rozszerzeniu przez Warszawę sankcji na reżim w Mińsku mówi Polskiemu Radiu Paweł Łatuszka, jeden z liderów białoruskiej opozycji. Szef MSWiA Mariusz Kamiński podjął decyzję o objęciu restrykcjami 365 obywateli Białorusi, a także o zamrożeniu środków finansowych i zasobów gospodarczych 20 podmiotów i 16 innych osób, powiązanych głównie z kapitałem rosyjskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska POLSKA sankcje

Polska rozszerzy listę sankcyjną reżimu Łukaszenki. Zarembiuk: tego oczekują Białorusini

– Postawa Polski wobec Białorusi i Ukrainy to jest to, czego oczekują Białorusini, jest duża akceptacja – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Aleś Zarembiuk. Prezes fundacji Dom Białoruski odniósł się w ten sposób do polskich planów wpisania na listę sankcyjną kilkuset przedstawicieli reżimu Alaksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka Aleś Zarembiuk reżim sankcje Trójka Beata Michniewicz