X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sars-cov-2

USA udostępnią innym krajom kluczowe technologie. Biden o walce z COVID-19

W czwartek prezydent USA Joe Biden podczas drugiego globalnego szczytu ws. pandemii, zorganizowanego przez USA powiedział, że "Stany Zjednoczone udostępnią innym krajom kluczowe technologie związane z walką z COVID-19". Uczestnicy spotkania zadeklarowali przeznaczenie dodatkowych 3 mld na walkę z obecną i przyszłymi pandemiami.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT szczepienia COVID-19 szczepionka społeczeństwo pandemia epidemia sars-cov-2 USA

Koniec z obostrzeniami epidemicznymi. Były wiceminister zdrowia: liczę na rozsądek społeczeństwa

- Myślę, że nasze społeczeństwo jest już na tyle świadome po dwóch latach życia w pandemii w różnych jej stadiach bardzo dynamicznych, ciężkich, jak i okresów wyciszenia, że liczę na jego rozsądek - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Fronczak (były wiceminister zdrowia). 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Ministerstwo Zdrowia

Pandemia koronawirusa wygasa? Maria Libura: naukowcy przestrzegają przed hurraoptymizmem

- Bardzo ważne jest jasne komunikowanie, że nie wiemy, co się zdarzy, i społeczeństwa powinny być przygotowane na to, że możliwy jest kolejny "zakręt". Nie jest to wykluczone, a wręcz, według naukowców, bardzo prawdopodobne - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. ochrony zdrowia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Błażej Prośniewski

Pora "iść w stronę normalności". Doradca Białego Domu o pandemii koronawirusa

Jak powiedział w rozmowie z agencją Reutera główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci, "faktem jest, że świat i USA (...) mierzą się z COVID-19, ale tak naprawdę potrzebują jednocześnie jakoś odzyskać swoje życie". - Nie chcemy, żebyście byli lekkomyślni (...), ale musimy iść w stronę normalności - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia sars-cov-2 ŚWIAT Ameryka USA COVID-19

Kiedy zostaną zniesione limity dla niezaszczepionych? Minister zdrowia wskazał termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli w marcu liczba zakażeń koronawirusem spadnie do ok. 10 tys., to będzie rekomendował zniesienie obostrzeń, które nie są "aż tak bardzo przestrzegane", np. limitów osób niezaszczepionych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie sars-cov-2 COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia obostrzenia Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski

Czy dawki przypominające są skuteczne w przypadku wszystkich wariantów omikrona? Wirusolog wyjaśnia

Jak oceniła wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, nie stwierdzono, żeby podwariant omikrona BA.2 powodował inne objawy chorobowe. Wstępne ustalenia wskazują, że dawki przypominające szczepionek są skuteczne wobec BA.2 w takim samym stopniu, jak wobec BA.1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie omikron COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka sars-cov-2