more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sebastian Kaleta

Zakaz rejestracji aut spalinowych. Sebastian Kaleta: nasz rząd wspiera rozwój, polityka UE to zły kierunek

- Unijny zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 r. to bardzo zły kierunek myślenia, doprowadzi do wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości - ocenił w czwartek polityk Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samochody elektryczne samochody Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Sebastian Kaleta

Warszawa chce wdrożyć zalecenia z raportu C40 Cities. Sebastian Kaleta: to szalona wizja

- Mówimy o wielkiej aferze. Ta afera, jeśli potwierdzi się to, o czym pisze dziś "Gazeta Polska", (...) to byłaby to największa afera korupcyjna w Warszawie od czasu afery reprywatyzacyjnej - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Michał Rachoń Warszawa Rafał Trzaskowski ochrona środowiska POLSKA polityka

Afera w warszawskim MPO? Kaleta: mowa o czołowych politykach, zaufanych ludziach Tuska i Trzaskowskiego

- Mówimy o wielkiej aferze. Ta afera, jeśli potwierdzi się to, o czym pisze dziś "Gazeta Polska", (...) to byłaby to największa afera korupcyjna w Warszawie od czasu afery reprywatyzacyjnej - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Michał Rachoń Warszawa korupcja służby i bezpieczeństwo prokuratura sądownictwo

Kaleta o planach organizacji C40 Cities: czy Trzaskowski chce wprowadzić racje żywnościowe?

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta krytycznie odniósł się do planów organizacji dużych miast C40 Cities, do której należy Warszawa. - Czasy komuny, kartek mają powrócić według tego stowarzyszenia. (...) Z publikacji bynajmniej nie wynika, żeby miasto stołeczne Warszawa się od tego odcinało - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Rafał Trzaskowski Sebastian Kaleta mazowieckie

"Obietnice Trzaskowskiego". Kaleta: świat objechać zdążył, dla Warszawy nie ma czasu

- Rafał Trzaskowski zdążył objechać świat, a nie ma czasu na spotkania z mieszkańcami - mówił poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. Polityk SP mówił o "niezrealizowanych obietnicach prezydenta Warszawy". Podczas konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem Kaleta mówił o "piątce Trzaskowskiego, czyli niespełnionych obietnicach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski samorząd transport miejski Warszawa Sebastian Kaleta

Cyfryzacja w wymiarze sprawiedliwości. Szybsze postępowania, obsługa online

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że resort w ostatnich latach wprowadził w sądownictwie rewolucję cyfrową, dzięki której jedna trzecia postępowań odbywa się wyłącznie online. Przekazał, że ministerstwo, w czasie gdy jego szefem jest Zbigniew Ziobro, wprowadziło kilkadziesiąt aplikacji, które przyspieszają postępowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Michał Woś internet Sebastian Kaleta

"Obiecywał złote góry, jest totalna klapa". Kaleta o rządach Trzaskowskiego w stolicy

Ciężko tutaj szukać sukcesów ponieważ jego prezydentura to pasmo porażek. Obiecywał złote góry warszawiakom a zakończyło się to totalną klapą - powiedział wiceminister sprawiedliwości i były radny miejski w Warszawie Sebastian Kaleta (SP), pytany o podsumowanie 4 lat rządów prezydenta Trzaskowskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski mazowieckie Warszawa Sebastian Kaleta

Wiceminister Kaleta: Tusk liczył na paliwo polityczne, aby wybielić się z prorosyjskości

- Donald Tusk stanął na grabie i uderzył się bardzo mocno w głowę, ponieważ, stosując tę samą metodę, można powiedzieć, że Marcin W. jest wiarygodnym świadkiem, kiedy obciąża PO - powiedział w studiu TVP info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do reakcji lidera PO na publikację "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO afera taśmowa Sebastian Kaleta

Senat wybrał 30 ławników SN. "To najbardziej zatwardziali i wulgarni działacze KODu"

Senat wybrał 30 ławników Sądu Najwyższego. 26 z nich zostało zgłoszonych przez Komitet Obrony Demokracji. Osoby te w mediach społecznościowych prowadzą aktywną działalność, której celem jest wspieranie liderów PO czy Polski 2050. W ich wpisach znaleźć można również porównywania polityków partii rządzącej do nazistów czy rozpowszechnianie takich haseł, jak: "Wypier****" i "Jeb** PiS". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Senat Sebastian Kaleta

"Zaliczyłeś solidną wtopę". Kaleta odpowiada łowcy fake newsów z TVN

"Przypisanie fałszu wypowiedziom Jarosława Kaczyńskiego w tym obszarze to kompromitacja z waszej strony" - napisał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w odpowiedzi na wpis Jana Kunerta z serwisu fact-checkingowego konkret24, który stwierdził, że prezes PiS myli się w sprawie ilości płci opisywanych w konstytucji. "Zaliczyłeś solidną wtopę" - dodał Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta społeczeństwo prawo konstytucja LGBT

Zapowiedź wiceszefa MS ws. projektu reformy sądów. Dokument zostanie poszerzony o komponent sędziów pokoju

Przedstawimy poprawiony projekt reformy sądów powszechnych, poszerzony o komponent sędziów pokoju. Planujemy dokończyć prace w ciągu kilkunastu najbliższych dni - zapowiedział wiceszef MS Sebastian Kaleta. Wyraził także nadzieję, że projekt zostanie poparty zarówno przez PiS, jak i Pawła Kukiza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sebastian Kaleta Paweł Kukiz reforma sądownictwa

Atak na wolontariusza PiS. Zapadł prawomocny wyrok w sprawie

- Jestem usatysfakcjonowany tym wyrokiem. Myślę, że ten mężczyzna ma nauczkę na przyszłość - powiedział Damian Kowalczyk, radny dzielnicy Praga Południe i dyrektor biura poselskiego wiceministra Sebastiana Kalety, który w 2020 r. został agresywnie zaatakowany przez 44-letniego mężczyznę podczas zbierania podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PiS Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Sebastian Kaleta sądownictwo

NSA wydał wyrok ws. warszawskiej reprywatyzacji. Wiceszef resortu sprawiedliwości: to przełom

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok dotyczący warszawskiej reprywatyzacji. NSA orzekł, że kupcy roszczeń nie byli stronami w postępowaniach i nie powinni byli odzyskiwać tą drogą nieruchomości. Wiceminister sprawiedliwości i szef komisji reprywatyzacyjnej, Sebastian Kaleta powiedział, że "jest to przełomowy wyrok", a "NSA stanął dzisiaj po stronie komisji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Warszawa mazowieckie reprywatyzacja Sebastian Kaleta dzika reprywatyzacja kamienica

Instytucja sędziów pokoju. Wiceminister sprawiedliwości: nie blokujemy tego projektu

Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju wg modelu, który proponuje Paweł Kukiz wymaga zmiany konstytucji - twierdzi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski. Jak wyjaśnił, jego partia "nie jest żadnym blokującym", jednak sędziów pokoju nie można wprowadzić "w oderwaniu od planów reformy sądów powszechnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Paweł Kukiz Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa

Spór z UE wokół środków z KPO. Kaleta: KE dyskredytuje nasz kraj na arenie międzynarodowej

– Polska jest bezprawnie szykanowana, jesteśmy pozbawieni należnych nam funduszy, ale co gorsze Komisja Europejska fałszywymi zarzutami wobec Polski dyskredytuje nasz kraj na arenie międzynarodowej – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Odniósł się w ten sposób do działań UE w sprawie środków z polskiego Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska Sebastian Kaleta Trójka Bartłomiej Graczak fundusze unijne