more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sebastian Rybarczyk

Wspominamy Sebastiana Rybarczyka. „Wyjątkowa strata”

- Sebastian Rybarczyk był człowiekiem nieprzeciętnym. Był dla mnie przede wszystkim przyjacielem i świetnym kompanem do rozmów nt. historii tajnych służb, na temat których miał ogromna wiedzę - tak Sebastiana Rybarczyka wspominał w audycji W Gruncie Rzeczy prof. Sławomir Cenckiewicz, wiceprzewodniczący kolegium IPN i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.
Zobacz więcej na temat:  Sebastian Rybarczyk IPN Andrzej Duda służby specjalne Żydzi Sławomir Cenckiewicz

Ekoterroryzm we współczesnym świecie

– Nie każdy protest, dotyczący zagadnień ekologicznych, jest demonstracją ekoterrorystów, ale też nie każdy protestujący jest ekologiem – powiedział dr Grzegorz Chocian, prezes Fundacji Konstruktywnej Ekologii. W najnowszej odsłonie audycji „Stacja Deszyfrująca” rozmowa o zagadnieniu ekoterroryzmu i jego oddziaływaniu na funkcjonowanie państw we współczesnym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekologia Sebastian Rybarczyk Puszcza Białowieska

System Patriot dla Polski. "Nie kupujemy kota w worku"

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ocenił, że polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie ceny zakupu systemów antyrakietowych Patriot są na dobrej drodze. Szef resortu obrony spotkał się w Białym Domu z doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA, Herbertem Raymondem McMasterem. O bezpieczeństwie zewnętrznym Polski dyskutowali w Debacie Polskiego Radia 24 Marek Opioła (poseł PIS, szef sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych), Łukasz Kister (ekspert ds. bezpieczeństwa, UJ) i publicysta Sebastian Rybarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot USA wojsko Łukasz Kister Marek Opioła Jerzy Jachowicz Sebastian Rybarczyk Ministerstwo Obrony Narodowej

Parapaństwa pod kontrolą Moskwy. Narzędzia polityki Kremla

– Są one czarnymi dziurami światowej geopolityki. Większość z nich jest zinfiltrowana przez rosyjskie służby specjalne – powiedział dziennikarz i podróżnik Tomasz Grzywaczewski. W audycji Stacja Deszyfrująca rozmowa o funkcjonowaniu i powiązaniach parapaństw, nieuznawanych przez inne kraje, będących pod kontrolą Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Kreml Rosja Moskwa Władimir Putin Abchazja Osetia Południowa naddniestrze Gruzja Ukraina Sebastian Rybarczyk

"Słyszałem, że są ludzie, którzy życzą mi śmierci"

– Jako poseł nie czuję się w pełni bezpieczny. Powodem są wiedza, którą posiadam i sytuacje, jakie mnie spotkały. Chciałbym, aby poczucie mojego bezpieczeństwa było wyższe – powiedział Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15 oraz wiceszef komisji śledczej ds. Amber Gold. W audycji „Stacja Deszyfrująca” rozmowa o bezpieczeństwie polskich posłów oraz o poziomie ich ochrony ze strony służb państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski Kukiz'15 bezpieczeństwo POLSKA Sebastian Rybarczyk

"Był to szok dla CIA i dla prezydenta Baracka Obamy"

Niemal dokładnie 8 lat temu - 30 grudnia 2009 roku - w tajnej bazie CIA Camp Champman w pobliżu afgańskiego miasta Chost, Humam al-Balawi - jordański lekarz zwerbowany przez wywiady Jordanii i Stanów Zjednoczonych w celu wytropienia kierownictwa Al-Kaidy - odpalił ładunki wybuchowe ukryte w kamizelce. O samobójczym zamachu „w imię Allaha” i dzisiejszej poprawności politycznej mówił w audycji Stacja Deszyfrująca prof. Ryszard Machnikowski z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  CIA zamach terroryzm Afganistan Barack Obama USA Al Kaida Osama bin Laden Sebastian Rybarczyk

Andrzej Zybertowicz: Internet to narzędzie dezinformacji

– W dzisiejszych czasach internet przyczynia się do przysłaniania rzeczywistych interesów i mechanizmów władzy – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i specjalista ds. rozwoju nowych technologii. W audycji „Stacja Deszyfrująca” rozmowa o wpływie internetu na funkcjonowanie współczesnego świata i procesów społeczno-politycznych, które w nim zachodzą.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zybertowicz internet służby specjalne Facebook KOD POLSKA dezinformacja Sebastian Rybarczyk Etiopia

"John le Carré jest kronikarzem tajnej strony zimnej wojny"

– W działalności służb specjalnych mało kto przejmuje się przypadkowymi ofiarami. Widać to w powieściach Johna le Carré – powiedział Piotr Gociek, dziennikarz Radiowej Jedynki. W najnowszej odsłonie audycji „Stacja Deszyfrująca” rozmowa o jednym z najwybitniejszych pisarzy z gatunku literatury szpiegowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby specjalne zimna wojna literatura książki szpieg Sebastian Rybarczyk