more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sejm

nasz news Narada kierownictwa PiS jednak nie o zmianach w rządzie? "Będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polaków"

W południe zbierze się prezydium komitetu politycznego PiS. Wbrew wcześniejszym spekulacjom medialnym nie będzie poświęcone zmianom w rządzie. - Będziemy rozmawiać o sprawach, które są dziś najważniejsze dla Polaków - mówi portalowi PolskieRadio24.pl polityk z kierownictwa partii.  
Zobacz więcej na temat:  Sejm PiS Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki premier rząd

Polska wzywa UE do zaprzestania wydawania wiz Rosjanom. Sejm przyjął uchwałę w tej sprawie

Sejm przyjął w czwartek uchwałę potępiająca pseudoreferenda organizowane na okupowanych terenach Ukrainy przez Rosję oraz wzywającą UE do wstrzymania wydawania wiz obywatelom Rosji. Wspólną inicjatywę połączonych komisji: spraw zagranicznych oraz do spraw Unii Europejskiej poparło w głosowaniu 434 posłów. Żaden z posłów obecnych na sali nie głosował przeciwko, od głosu wstrzymali się dwaj posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun oraz Konrad Berkowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wiza wizy Rosja Unia Europejska

Ulgi energetyczne dla placówek oświatowych "nawet bez zgody UE". Szef MEiN zdradził szczegóły projektu

W Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki powiedział, że rząd pracuje nad ustawami ws. ulg energetycznych dla placówek oświatowych. – 30 września przedstawimy nasze propozycje UE. Jeśli Unia się nie zgodzi, to i tak podejmiemy działania chroniące uczelnie – powiedział Przemysław Czarnek na antenie radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA Beata Michniewicz edukacja Trójka energia elektryczna energetyka Sejm ustawa Ministerstwo Edukacji i Nauki

Projekt ustawy o zamrożeniu cen energii. Poseł PiS: pieniądze mają wspomóc polskie rodziny

Na antenie Polskiego Radia 24 w audycji "Dwie strony", którą poprowadził Stanisław Janecki, Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Urszula Nowogórska z Polskiego Stronnictwa Ludowego skomentowały nowy projekt ustawy dotyczącej opłat za prąd przewidujący zamrożenie cen na poziomie z 2022 roku przy odpowiednim poziomie zużycia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Stanisław Janecki energetyka energia elektryczna energia prąd Sejm GOSPODARKA ustawa bezpieczeństwo energetyczne społeczeństwo

Hołd dla ofiar i sygnał dla młodego pokolenia. W Sejmie konferencja o eksperymentach pseudomedycznych w Ravensbrück

W Sejmie odbędzie się dziś konferencja naukowa o niemieckich eksperymentach pseudomedycznych, przeprowadzanych w KL Ravensbrück. 1 sierpnia minęło 80 lat od ich rozpoczęcia na terenie obozu. Jak zaznaczył ks. dr Robert Ogrodnik - kapelan Rodziny Ravensbrück - będzie to nie tylko przypomnienie o tragicznych losach polskich więźniarek.
Zobacz więcej na temat:  Ravensbrück Sejm POLSKA historia Polski II wojna światowa III Rzesza

"Zabiegamy, aby było to uznawane za europrzestępstwo". Politycy rozmawiali o omijaniu sankcji przeciw Rosji

Przedstawiciele MSZ i MS podczas posiedzenia komisji ds. UE mówili, że  Polska zabiega o uznanie łamania sankcji wobec Rosji za europrzestępstwo, co zobowiąże kraje UE do reagowania na takie działania. Jak ocenił wiceszef MSWiA, polska polityka ws. sankcji jest najbardziej restrykcyjna w UE.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej Unia Europejska Sejm Rosja wojna na Ukrainie POLSKA polityka

"Pomysł nie jest nowy". Prof. Norbert Maliszewski jednoznacznie o zamrożeniu cen energii

– Pomysł w sprawie zamrożenia cen energii nie jest nowy – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" prof. Norbert Maliszewski. Szef Rządowego Centrum Analiz skomentował w ten sposób nowy projekt ustawy dotyczącej opłat za prąd, który przewiduje zamrożenie cen na poziomie z 2022 roku przy odpowiednim poziomie zużycia. Rozwiązanie obejmie wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA energetyka energia elektryczna energia prąd Sejm GOSPODARKA ustawa społeczeństwo bezpieczeństwo energetyczne

Zamrożenie cen energii. Kolejny krok w kierunku przyjęcia ustawy

Sejm skierował do dalszych prac w komisji rządowy projekt ustawy o zamrożeniu cen energii. Zakłada m.in., że niższe rachunki za prąd zapłacą gospodarstwa domowe, które zużyją rocznie do dwóch tysięcy kilowatogodzin. Wyższe limity obejmą osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia energetyka ceny Sejm energia elektryczna prąd ustawa społeczeństwo GOSPODARKA

Zamrożenie cen energii. Sejm rozpoczął prace nad ustawą

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Przedstawiła go posłom wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Powiedziała, że to kolejne rozwiązanie zabezpieczające obywateli przed skutkami kryzysu energetycznego i wojną wywołaną przez Rosję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm energia elektryczna prąd GOSPODARKA ustawa