more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sejm

SONDAŻ PiS na prowadzeniu, KO ze znacznym spadkiem poparcia. Najnowszy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ubiegły weekend, w Sejmie znalazłyby się następujące formacje: PiS, KO, Trzecia Droga, Lewica, a także Konfederacja - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska lewica PSL Polska 2050 wybory parlamentarne Sejm

SONDAŻ PiS zdecydowanie przed PO z coraz większą przewagą. Trzecia Droga pod progiem. Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press wynika, że gdyby wybory odbyły się dziś, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Głos na partię rządzącą chce oddać 40,7 proc. badanych. Duże spadki poparcia notuje Koalicja Obywatelska. W Sejmie znalazłyby się w sumie cztery ugrupowania.
Zobacz więcej na temat:  sondaże wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne Sejm POLSKA społeczeństwo

PR24 Emerytury stażowe. Poseł Lewicy: liczą się czyny, a nie słowa

- Mamy nadzieję, że w przyszłym Sejmie powróci temat emerytur stażowych. Doprowadzimy do tego, że zostanie załatwiony zgodnie z intencją pracowników, którzy liczą na godną starość. My złożyliśmy swój projekt ustawy - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Piechna-Więckiewicz z Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm wybory wybory w Polsce kampania wyborcza Unia Europejska emerytura emerytury stażowe lewica

Kosztowne propozycje Polski 2050-PSL. Kobosko: wszystko w imię czegoś

- To była nasza konwencja gospodarcza (w sobotę - przyp. red.), na której przedstawiliśmy cały pakiet spraw. Teraz będziemy przestawiać szczegółowe rozwiązania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, wiceprzewodniczący ugrupowania Polska 2050 Michał Kobosko. W rozmowie nie padły żadne konkretne wyliczenia dot. kosztów obietnic programowych partii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 Michał Kobosko Sejm wybory wybory 2023 wybory w Polsce

PR24 Tusk wysyła Kołodziejczaka z misją do Strasburga. Kuchciński: teatr służący osłabianiu pozycji Polski

- Michał Kołodziejczak znany jest z radykalnych poglądów. Był krytyczny wobec UE w ogóle, a teraz ma coś załatwić dla polskich rolników? Traktujemy to z przymrużeniem oka - mówił w Polskim Radiu 24 szef KPRM Marek Kuchciński. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Sejm wybory wybory w Polsce kampania wyborcza rolnicy rolnictwo zboże Ukraina Unia Europejska

"Piekło kobiet było za czasów Tuska". Elżbieta Witek podczas prezentacji programowej PiS

Podczas prezentacji programowej PiS w Końskich marszałek Sejmu Elżbieta Witek mówiła, że "dziś kobiety nie muszą krzyczeć wulgarnych haseł, by zmieniać Polskę". - Dziś kobiety zmieniają Polskę poprzez swój intelekt i pracę. To za rządów Donalda Tuska było piekło kobiet - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory Mateusz Morawiecki wybory 2023 Jarosław Kaczyński Elżbieta Witek Sejm Donald Tusk