more_horiz
PR24 Portal
Section05

Senat

Jarosław Kaczyński o Tomaszu Grodzkim: gdyby był członkiem PiS, błyskawicznie przestałby być marszałkiem

- Gdyby taki Grodzki był w naszych szeregach, to zapewniam, iż błyskawicznie przestałby być marszałkiem i nie miałby najmniejszych szans na kandydowanie. Nikt by mu nie pozwolił uchylać się od odpowiedzialności - powiedział "Gazecie Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że "człowiek, któremu zarzuca się odrażającą korupcję, jest kreowany na wzór uczciwości".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Senat

Minister Ziobro: Grodzki powinien mieć napis "jestem łapówkarzem" i wystąpić z kopertą przyklejoną do czoła

- Bajkopisarzem raczej pan Grodzki nie jest, bo talentem szczególnym się do tej pory nie wykazał, natomiast kłamcą i to do potęgi entej na pewno tak. Na dobrą sprawę, Grodzki powinien wystąpić z jeszcze jednym eksponatem, mianowicie kopertą przyklejoną do czoła, z napisem: jestem łapówkarzem, Donald Tusk, mój szef, gwarantuje mi bezkarność, po raz kolejny proponując immunitet i start w wyborach do Senatu - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do orędzia marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Tomasz Grodzki Senat

Krasulski, Orzechowska, Śliwka. PiS zaprezentowało kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu elbląskiego

Poseł Leonard Krasulski otwiera listę kandydatów PiS do Sejmu w okręgu 34 (elbląski), kolejni są Teresa Wilk oraz wiceszef MAP Andrzej Śliwka. Kandydatami PiS do Senatu zostali: obecna senator Bogusława Orzechowska (okręg 85) oraz były komendant straży pożarnej w Elblągu Łukasz Kochan (okręg nr 84).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka PiS Sejm Senat

"Mamy wielu debiutantów, także samorządowców". Szef dolnośląskiej PO o listach wyborczych

Szef dolnośląskiej PO Michał Jaros powiedział w środę, że "mamy na listach wyborczych do Sejmu wielu debiutantów, także są to samorządowcy, którzy na swoim terenie rządzą od wielu lat". Nie chciał oceniać decyzji radnego, który rezygnuje z członkostwa w partii, bo nie znalazł się na liście.
Zobacz więcej na temat:  wybory 2023 wybory w Polsce polityka Sejm Senat POLSKA PO Platforma Obywatelska opozycja