more_horiz
PR24 Portal
Section05

Senat

Ustawa Prawo pocztowe. Senat uchwalił pilny rządowy projekt nowelizacji

Senat uchwalił pilny rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo pocztowe. Nowelizacja zmienia dotychczasowy mechanizm finansowania tak zwanego kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Operatorem wyznaczonym do świadczenia takich usług do końca 2025 roku jest Poczta Polska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Poczta Polska Senat poczta finanse

Dopłaty do źródeł ciepła. Schreiber o poprawkach Senatu: opozycja proponuje wszystko wszystkim

– Nie odrzucamy a priori żadnej z senackich poprawek, natomiast zazwyczaj propozycje Senatu są mało rozsądne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. W ten sposób odniósł się do postulowanych przez izbę wyższą zmian w ustawie o dodatkach do ogrzewania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Schreiber Beata Michniewicz Trójka polityka energetyka energia Senat ETS

Przewodniczący Bundesratu w Polsce przyznaje: NS1 i NS2 były błędnymi drogami w polityce energetycznej Niemiec

W środę przebywający w Polsce przewodniczący niemieckiego Bundesratu Bodo Ramelow powiedział, że "Nord Stream 1 i Nord Stream 2 były błędnymi drogami w naszej polityce energetycznej". - Na Europę musimy patrzeć z perspektywy Trójkąta Weimarskiego - Paryża, Warszawy i Berlina - i traktować się nawzajem jako partnerów - wskazał. Ramelow w Senacie spotkał się z marszałkiem izby Tomaszem Grodzkim.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Unia Europejska polityka Tomasz Grodzki Senat POLSKA

Pomoc dla przedsiębiorców znad Odry. Karczewski: to bardzo ważne, że ta ustawa nie zostanie odrzucona

- Poprawki opozycji zdarzają się racjonalne, trzeba być obiektywnym, ale w większości mają charakter populistyczny, wpisują się w wyrazistą i agresywną walkę polityczną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski. Dziś na jednodniowym posiedzeniu zbiera się Senat, by zadecydować m.in. o pomocy dla przedsiębiorców znad Odry.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Stanisław Karczewski Senat katastrofa ekologiczna Odra pomoc Grzegorz Jankowski

Dodatek węglowy. "Zapewnienie ciepła to odpowiedzialność całej klasy politycznej"

Gośćmi Bartłomieja Graczaka byli: Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości, Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej, Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski oraz Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Politycy skomentowali w Programie 3 Polskiego Radia kwestie związane z uchwaleniem ustawy o dodatku węglowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Senat węgiel energetyka dofinansowanie społeczeństwo Anna Zalewska Konrad Frysztak Norbert Kaczmarczyk Marek Sawicki Bartłomiej Graczak