X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

Elżbieta Rafalska: emeryci czekają na każdą złotówkę

- Doszło do nieuzasadnionego ataku na program Emerytura+. Argumenty były czasami żenujące, że robimy z emerytów żebraków, że to poniżenie i ochłap, socjal. To nie znajduje potwierdzenia w faktach - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister Elżbieta Rafalska. Dziś posłowie będą głosować nad rządowym projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny senior POLSKA

Publicysta: trzynasta emerytura dywidendą od koniunktury gospodarczej

- Emerytura+ to najlepszy z możlliwych pomysłów na pomaganie seniorom, znacznie lepszy niż np. waloryzacja emerytur - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Siudaj z Gazety Bankowej. We wtorek posłowie rozpoczęli pracę nad projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym. Wyniesie ono 1100 złotych brutto. To oznacza, że do rąk emerytów i rencistów trafi 888 złotych i 25 groszy.
Zobacz więcej na temat:  emerytura senior

Wsparcie dla dzieci i seniorów. Kolejne środki dla gmin

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że w województwie zachodniopomorskim na ministerialny program "Maluch Plus" samorządy otrzymają prawie 11 mln zł. W czasie briefingu z okazji wręczenia promes na programy "Maluch Plus" i "Senior Plus" w Szczecinie szefowa resortu zaznaczyła, że placówek opieki dla dzieci do lat trzech jest w Zachodniopomorskiem coraz więcej.
Zobacz więcej na temat:  senior Elżbieta Rafalska dzieci POLSKA

Elżbieta Rafalska: biedni emeryci skorzystają na waloryzacji

- Najmniejsza gwarantowana kwota podwyżki wynosi nie mniej niż 70 złotych. Zmniejszenie tego wskaźnika spowodowało, że gwarantowaną kwotę podwyżki otrzymuje więcej osób niż pierwotnie było to planowane. Na naszym rozwiązaniu waloryzacji mieszanej skorzysta 74% świadczeniobiorców, a pozostała grupa nic nie traci, czyli dostanie waloryzację zgodnie z ustawową regulacją - powiedziała Elżbieta Rafalska na antenie Jedynki. Podwyżki świadczeń wejdą w życie od marca. 
Zobacz więcej na temat:  emerytura Elżbieta Rafalska POLSKA Ministerstwo Rodziny senior