X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

Oszustwa metodą "na wnuczka". W 2021 roku polscy seniorzy stracili ponad 63 mln zł

Przez sześć miesięcy 2021 roku nie było województwa, w którym nie doszłoby do oszustw metodami "na wnuczka" i "na policjanta". Straty za pierwsze półrocze wyniosły ponad 63 mln złotych. Najwięcej pieniędzy oszuści wyłudzili od mieszkańców województw łódzkiego, śląskiego i mazowieckiego - poinformowała Komenda Główna Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja oszustwo oszustwa kradzież kradzież pieniędzy pieniądze senior

Klub "Senior+" w gminie Sośnie otwarty. Maląg: seniorzy są w centrum uwagi polityki rządu

- W polityce polskiego rządu seniorzy są w centrum uwagi - powiedziała minister Marlena Maląg podczas uroczystego otwarcia klubu "Senior+" w gminie Sośnie w województwie wielkopolskim. Klub ma służyć seniorom i osobom niepełnosprawnym, a koszt inwestycji wyniósł 188 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy z rządowego programu "Senior+".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo emerytura senior Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład

W tworzeniu wiek nie ma znaczenia

Zdarza się, że potrzeby twórcze odczuwało się niby "od zawsze", jednak nie było czasu na ich realizację, a różne czynniki blokowały kreatywność. Dopiero w późniejszym okresie życia pojawiła się szansa, by się w sztuce sprawdzić. Najpierw jednak trzeba poznać warsztat, zasady kompozycyjne, materiały i ich specyfikę. A także trzeba wiedzieć, po co nam, ludziom, jest ta sztuka potrzebna, co nas w niej najbardziej pociąga, jak chcemy jej użyć w sensie metaforycznym i dosłownym. Po prostu – czy jest się wystarczająco dorosłym, by zająć się sztuką?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo SZTUKA senior Monika Małkowska Trójka

Jak chronić się przed upałami i słońcem

Choć ostatnio przez Polskę przetaczają się gwałtowne burze, to za sprawą zwrotnikowego powietrza temperatury są bardzo wysokie, w wielu miejscach przekraczają 30 stopni Celsjusza. W "Bezpiecznej Jedynce" radzimy, jak w takie upały przygotować się do podróży i jak zachować się na otwartej przestrzeni, żeby nie nabawić się porażenia słonecznego.
Zobacz więcej na temat:  upały słońce UDAR przegrzewanie senior Klaudia Porębska Patryk Kuniszewicz

Podręcznik do bezpiecznego korzystania z internetu dla seniorów. Tauron przygotował specjalną ofertę

Poradnik dla seniorów ze wskazówkami, jak radzić sobie w przypadkach domowych awarii czy jak bezpiecznie korzystać z internetu, przygotował koncern energetyczny Tauron. Firma wzięła pod uwagę wyniki badań wskazujące, że blisko połowa starszych osób szuka w tych sprawach pomocy u krewnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA internet cyberbezpieczeństwo senior Tauron Polska Energia

"Wprowadzamy rozwiązania, które pozwolą na spokojną jesień życia". Marlena Maląg o polityce senioralnej

- Tylko w tym roku pakiet emerytalny (Emerytura Plus, tworzenie domów, klubów seniora czy program skierowany do organizacji pozarządowych - Aktywni Plus) to jest dodatkowe 36 mld złotych, które trafi do emerytów. W tym trudnym czasie wychodzenia z pandemii jest jeszcze dodatkowa tarcza antykryzysowa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka zjednoczona prawica PiS Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Dorota Kania Marlena Maląg senior emerytura