X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

"Setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się". Dworczyk o programie szczepień

- Do tej pory setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się na szczepienie przeciw COVID-19, a także zgłoszeniem gotowości zaszczepienia się - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował, że na konferencji o godz. 10.00 pokazane zostaną pierwsze statystyki.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka pandemia Koronawirus w Polsce Michał Dworczyk kancelaria premiera POLSKA COVID-19 służba zdrowia senior

PORADNIK Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Sprawdź, jak się zarejestrować

O północy z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Do wyboru mają oni niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia senior zdrowie pandemia szczepionka

W poniedziałek przeciw COVID-19 zaszczepiło się 45 tys. Polaków. Sprawdź nowe dane

Z informacji podawanych przez rząd wynika, że w poniedziałek Polsce wykonano ok. 45 tys. szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia, w pierwszej kolejności mogą na nie liczyć osoby po 80. i 70. roku życia. Później szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 senior społeczeństwo infografika POLSKA

Dworczyk: osoby po 80. roku życia jako pierwsze otrzymają możliwość rejestracji na szczepienie

- W pierwszej kolejności możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymają osoby po 80. roku życia, a od 22 stycznia osoby po 70. roku życia - poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepienia szczepionka społeczeństwo senior Michał Dworczyk szczepienia - raport

Wiceminister zdrowia: pod koniec stycznia rozpoczną się szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w TVP Info, że pod koniec stycznia rozpoczną się szczepienia osób, które ukończyły 70 lat. Szczepionkę będą mogły przyjąć w ponad sześciu tysiącach punktów, które rząd zaplanował w ramach narodowej strategii szczepień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka senior społeczeństwo Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia infografika

Emerytura nie musi oznaczać mniejszej aktywności

Czy przejście na emeryturę musi oznaczać przekroczenie granicy aktywności, bycia potrzebnym i zauważanym w społeczności lokalnej? Tamara Rusaczyk z Bielska Podlaskiego jako nauczycielka postanowiła dać sobie pół roku na odpoczynek, a potem zaczęła nowe życie, tworząc Uniwersytet III wieku. Śpiewają, występują, piszą i kultywują lokalne zwyczaje i obrzędy - to wszystko ludzie zarażeni pasją swojej szefowej. 
Zobacz więcej na temat:  senior emerytura starość Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha

Dr Sutkowski: uważam, że seniorzy będą podchodzili do szczepień znacznie chętniej

- Część osób starszych doświadczyła na własnej skórze tego wszystkiego, co przynosił świat bez szczepień. To była dramatyczna walka o każde dziecko w naszych rodzinach - mówi dr Michał Sutkowski. Odniósł się w ten sposób do doświadczeń osób starszych, które mają wkrótce zostać zaszczepione na COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia szczepionka szczepienia lekarz medycyna senior POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24