more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

"Godne oraz aktywne życie naszych seniorów". Mateusz Morawiecki o działaniach rządu PiS

- Tak długo, jak rząd PiS będzie rządził, będziemy starali się o jak najlepsze i jak najbardziej godne emerytury, godne oraz aktywne życie naszych seniorów - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. - Warto zapytać, czy zaufacie PO i Donaldowi Tuskowi, czy prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość senior

Aktywizacja seniorów. MRiPS: ponad 280 projektów z dofinansowaniem

W ramach tegorocznej edycji programu "Aktywni+" Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdecydowało o dofinansowaniu 280 projektów, których celem jest szeroko pojęta aktywizacja osób starszych. 281 organizacji otrzymało łącznie 38 mln zł - poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dotacje senior społeczeństwo

Ks. prof. Witold Kawecki: Rzym najlepiej odwiedzić w październiku

- Dla podkreślenia znaczenia październik jest nazywany miesiącem wakacji kardynałów. Jest wtedy jeszcze pięknie, gorąco, a już po sezonie. A kolory i zapachy Rzymu, wtedy gdy na rusztach ustawionych na ulicach podgrzewa się jadalne kasztany… - mówił w radiowej Jedynce ks. prof. Witold Kawecki, autor przewodnika "Rzym, moje miasto".
Zobacz więcej na temat:  senior Rzym Witold Kawecki przewodnik Małgorzata Raducha turystyka

Rodzinne ogrody działkowe dostaną wsparcie z funduszy unijnych. Wiemy o jaką sumę chodzi

50 mln zł wsparcia otrzymają rodzinne ogrody działkowe; środki mają zostać przeznaczone m.in. na zwiększenie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas, zanieczyszczenie powietrza - poinformował we wtorek minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA żywność senior ekologia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ARiMR fundusze unijne

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19

Europejska Agencja Leków i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób poinformowały w pierwszych dniach kwietnia, że rekomendują czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób w wieku 80 lat i starszych. Od wczoraj, 20 kwietnia, osoby po 80. roku życia, decyzją ministra zdrowia, będą mogły przyjąć kolejną dawkę przypominającą szczepionki. 
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepienia społeczeństwo zdrowie senior

Aktywna jesień życia. Wiceszef MRiPS przypomina o programach wsparcia dla seniorów

Wkrótce mają być znane wyniki konkursu tegorocznej odsłony programu "Aktywni+". Jak podkreśla wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, to program umożliwiający seniorom korzystanie z oferty w zakresie aktywności edukacyjnej, kulturalnej, ruchowej czy rekreacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA senior społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed

"Będzie wypłacana w czwartym kwartale tego roku". Maląg o czternastej emeryturze

Z początkiem kwietnia rozpoczęto wypłacanie trzynastej emerytury. Obecnie trwają prace nad kolejnym świadczeniem dla emerytów. - Czternasta emerytura będzie wypłacana w czwartym kwartale tego roku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia pieniądze polityka Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej senior emerytura Grzegorz Jankowski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem