more_horiz
PR24 Portal
Section05

Seul

"Wykluwał się w warunkach autorytarnego ustroju". Dr Pietrewicz o sukcesie gospodarczym Korei Płd.

Dr Oskar Pietrewicz (PISM) opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 o tym, na czym polega powodzenie gospodarcze Korei Południowej. Jego zdaniem nie sposób zrozumieć tego kraju bez wiedzy o tym, że sukces wykluwał się tam w warunkach autorytarnego ustroju, gdzie swobody obywatelskie oraz prawa człowieka nie były najistotniejsze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja Korea Południowa Seul

Korea Południowa w grze o polski atom. W poniedziałek kolejne rozmowy z udziałem Jacka Sasina

W Seulu trwa wizyta polskiej delegacji, w której udział biorą wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski oraz prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek. Na poniedziałek zaplanowano kolejne rozmowy dotyczące energetyki jądrowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Seul Korea Południowa elektrownia atomowa energetyka bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin

Mateusz Morawiecki: w imieniu rządu przekazuję władzom Korei Południowej wyrazy najgłębszego współczucia

W imieniu polskiego rządu Mateusz Morawiecki przekazał władzom Korei Południowej wyrazy najgłębszego współczucia w związku z wybuchem paniki w Seulu i śmiercią co najmniej 151 osób. Premier zapewnił za pośrednictwem Facebooka o modlitwie za ofiary, ich bliskich i cały naród koreański.
Zobacz więcej na temat:  Azja Seul Korea Południowa POLSKA Mateusz Morawiecki