more_horiz
PR24 Portal
Section05

sieć 5G

Coraz bliżej przetargu na pasmo częstotliwości dla sieci 5G. Ruszyły konsultacje dokumentacji

Konsultacje dotyczące dokumentacji aukcyjnej na pasmo "C" (3480-3800 MHz), jednego z pasm pionierskich sieci 5G, potrwają do końca stycznia 2023 r. - poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Zakończenie aukcji planowane jest na sierpień 2023 r. Według UKE aukcja na 5G powinna potrwać od 190 do 240 dni, a jej zakończenie zaplanowano na sierpień 2023 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telekomunikacja internet mobilny sieć 5G infrastruktura

TYLKO U NAS Wpływ 5G na zdrowie? Ekspert zapewnia: ludzie nie mają się czego bać

- Sieć 5G w żaden sposób nie jest groźna dla naszego zdrowia. Zmienia się infrastruktura, ale nie zmienia się nic we wpływie na zdrowie człowieka - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. dr hab. inż. Andrzej Krawczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Zastosowań Elektromagnetyzmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 5G technologia sieć 5G internet komórka NAUKA smartfony społeczeństwo zdrowie infografika GOSPODARKA infrastruktura infrastruktura IT

Ericsson wciąż obecny w Rosji. Koncern składa wnioski o zwolnienie z kontroli eksportu

Ericsson wciąż dostarcza do Rosji sprzęt dla telefonii komórkowej, pomimo wcześniej podjętego zobowiązania do wstrzymania działalności w tym kraju po inwazji sił Putina na Ukrainę - informuje serwis cyberdefence24.pl, powołując się na dziennik "Telegraph". Dziennik wskazuje, że koncern złożył kilkanaście wniosków o zwolnienie z kontroli eksportu produktów podwójnego zastosowania. Mowa o sprzęcie, który może być wykorzystywany zarówno w sektorze wojskowym, jak i cywilnym (np. GPS).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja sankcje ericsson technologia sieć 5G eksport import firma

KARPACZ 2022 Cyfryzacja usług publicznych w Polsce. Są wyniki najnowszego raportu

Pod względem cyfryzacji usług publicznych Polska wypada znacznie lepiej niż inne państwa regionu Europy Środkowo-Wschodniej - wynika z raportu "Stan cyfryzacji Polski na tle regionu" przygotowanego przez fundację Digital Poland oraz Microsoft a zaprezentowanego na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Karpacz 2022 cyfryzacja cyfryzacja biznesu sieci mobilne sieci bezprzewodowe przemysł 4.0 sieć 5G POLSKA społeczeństwo społeczeństwo informacyjne it informatyka informatyzacja informatyzacja procesów

NASK: ponad 2,5 mln aktywnych nazw w domenie .pl. Wysoki jest również poziom odnowień

W domenie .pl znajduje się ponad 2,52 mln aktywnych nazw - poinformowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dodano, że w drugim kwartale wskaźnik odnowień domen wyniósł prawie 74 proc. i jest to najwyższa wartość od prawie 14 lat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA strona www strona internetowa internet sieć szerokopasmowa sieć 5G sieć wifi strona mobilna bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych informatyzacja

Drugie życie bramownic pozostałych po viaTOLL. Znajdą zastosowanie przy rozbudowie sieci 5G

Część bramownic pozostałych po wygaszonym systemie poboru opłat drogowych viaTOLL może być wykorzystana do budowy sieci 5G oraz powiązanych z nią punktów dostępu bezprzewodowego o bliskim zasięgu - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Zarządcą tej infrastruktury jest Krajowa Administracja Skarbowa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA autostrady drogi GDDKiA infrastruktura telekomunikacja sieć 5G internet

Ekspert o naszym bezpieczeństwie i sieci 5G. "Jesteśmy zabezpieczeni"

- Sieć 5G jest kolejną realizacją bezprzewodowej telekomunikacji (…). Z każdą generacją zwiększamy częstotliwość, żeby dawać więcej możliwości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. dr hab. inż. Andrzej Krawczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Zastosowań Elektromagnetyzmu. Czy obawy dotyczące promieniowania elektromagnetycznego używanego w tej technologii są bezpodstawne?
Zobacz więcej na temat:  sieć 5G Krzysztof Michalski nowe technologie

Polscy naukowcy pracują nad siecią 6G. Dr Buchner: mówimy o internecie z żarówki

- 6G to idea internetu, który używa światła rozproszonego jako medium, mówimy o "internecie z żarówki" - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Teodor Buchner z Politechniki Warszawskiej pracujący nad rozwojem sieci szóstej generacji. - Takie światło ma większą pojemność informacyjną, możemy dużo więcej informacji w nim przesłać - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA telekomunikacja telefonia komórkowa sieć 5G

Inwestycje związane z łącznością mobilną bez decyzji środowiskowych. Rząd chce ułatwić budowę sieci 5G

Instalacje radiokomunikacyjne, radionawigacyjne i radiolokacyjne, mające na celu rozwój sieci mobilnej w Polsce, m.in. 5G, będą wyłączone z konieczności uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - przewiduje projekt rozporządzenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA łączność bezprzewodowa sieci mobilne sieć 5G internet mobilny prawo rozporządzenie telekomunikacja infrastruktura

"Przyspieszy rozwój sieci 5G". Prezes Exatela o nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

Projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa przyspieszy rozwój sieci 5G - ocenia prezes Exatela Nikodem Bończa-Tomaszewski. We wtorek przepisy zostały przekazane przez pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusza Cieszyńskiego pod obrady Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. W rozmowie z Polskim Radiem 24 Nikodem Bończa-Tomaszewski mówił o projekcie ustawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm polityka nowe technologie GOSPODARKA NAUKA rozwój sieć 5G cyberbezpieczeństwo

"Ponad 40 miliardów złotych na cyfryzację". Marek Zagórski o funduszach unijnych

Na szeroko rozumianą cyfryzację ze wszystkich unijnych programów (między innymi z Krajowego Planu Odbudowy, Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy) Polska będzie miała do wykorzystania ponad 40 miliardów złotych, szacuje sekretarz stanu w kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy cyberbezpieczeństwo Marek Zagórski fundusze unijne fundusze europejskie Unia Europejska sieć 5G GOSPODARKA