X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sieć

Komputery zdominowały świat dzieci i nastolatków

„Świat dzieci i nastolatków zdominowały smartfony i komputery. Dzieci przesiadują do późna w sieci, często bez kontroli rodziców. Osobiste kontakty z rówieśnikami zastępują im rozmowy na portalach społecznościowych” – wynika z raportu „Cyfrowe dzieci". Mówił o tym w Polskim Radiu 24 autor raportu, prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci sieć komputer komputery internet psychologia uzależnienia

Można uchronić się przed internetowymi trollami

– Informacja udostępniona wiele razy zyskuje wiarygodność przez to, że jest udostępniania. Poza tym ludzie niestety mają tendencję do wierzenia w rzeczy, które słyszą i czytają. To natomiast jest eksploatowane bardzo silnie przez internetowych trolli – mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Żydok. Ekspert Fundacji Republikańskiej doradzał, jak sprawdzać rzetelność informacji pochodzących z sieci.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 internet sieć

Cyberbezpieczeństwo Polski

Kilka lat temu haker, który przedstawiał się jako Alladyn, wkradł się do systemów informatycznych kilku najważniejszych instytucji państwowych. Zdobył dostęp m.in. do poczty szefa kancelarii premiera i do kalendarza jednej z osób z kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych. O cyberbezpieczeństwie w naszym państwie mówił w Kulisach spraw były wiceszef ABW, Mieczysław Tarnowski.
Zobacz więcej na temat:  ABW bezpieczeństwo w sieci internet Kulisy Spraw Michał Majewski Mieczysław Tarnowski sieć

Ochrona i ograniczanie prywatności Europejczyków w internecie

Unijne działania z jednej strony pozwalają kontrolować kto i jaki ma dostęp do danych w internecie, z drugiej strony walka z terroryzmem prowadzi do utraty anonimowości w sieci. Rozmawiali o tym w audycji w ramach Euranet Plus – Panorama europejska Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon) i ekspert ds. bezpieczeństwa City Security Krzysztof Kubiciel.
Zobacz więcej na temat:  internet Katarzyna Szymielewicz sieć technologie Unia Europejska