more_horiz
PR24 Portal
Section05

Silvio Berlusconi

Majątek Silvio Berlusconiego wart ponad 6 mld euro. Rodzina czeka na otwarcie testamentu

Jak informuje włoski serwis Todey.it zmarły w poniedziałek były premier Włoch Silvio Berlusconi pozostawił po sobie majątek o wartości ok. 6,4 mld euro, na który składają się m.in. udziały w spółkach, akcje, nieruchomości, drużyna piłkarska, a nawet jacht. Większość spadku mogłaby trafić do dzieci z pierwszego małżeństwa polityka: Mariny i Piera Silvio, ale kwestię dziedziczenia majątku ostatecznie wyjaśni testament.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Silvio Berlusconi spadek testament odeszli 2023

"Nie dopuścił do tego, by komuniści przejęli władzę". Włochy żegnają Silvio Berlusconiego

W katedrze w Mediolanie o godz. 15 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe byłego premiera Silvio Berlusconiego, który zmarł w poniedziałek w wieku 86 lat. Środa jest we Włoszech dniem żałoby narodowej. Po raz pierwszy została ona wprowadzona po śmierci byłego premiera. Obecna premier Giorgia Meloni powiedziała, że to Berlusconi "nie dopuścił do tego, by komuniści przejęli władzę".
Zobacz więcej na temat:  Silvio Berlusconi Włochy Europa odeszli 2023 ŚWIAT

Silvio Berlusconi nie żyje. "Mówił, że nie może pozwolić, by do władzy doszli komuniści"

- Silvio Berlusconi mówił, że do polityki wszedł dlatego, że stary system polityczny upadł, a on nie może pozwolić na to, by do władzy doszli komuniści. Od początku prezentował się w roli antykomunisty oraz osoby, która odświeży politykę po aferach z początku lat 90. - powiedział dr Tomasz Skocki z Katedry Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Silvio Berlusconi Włochy Europa odeszli 2023 ŚWIAT

"Elity go nienawidziły, lud - utrzymywał przy władzy". Zmarł były premier Włoch Silvio Berlusconi

- W żadnej mierze nie był dyplomatą. Mówił to, co w danej chwili czuł. Włoska sztuka, robienie wrażenie, była mu bardzo bliska. Berlusconi szokował uwagami o przyjacielu Putinie, ale też podkreślał znaczenie Włoch w sojuszu euroatlantyckim. Trochę na zasadzie "Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek". Silvio Berlusconi zapisał się w historii Włoch, ale szufladkowanie go jest bardzo trudne - mówił w Polskim Radiu 24 historyk i italianista dr Piotr Podemski.
Zobacz więcej na temat:  Włochy Silvio Berlusconi ŚWIAT

Prorosyjska wypowiedź Berlusconiego. Ukraińskie MSZ: zachęca Rosję do kontynuowania zbrodni

Rzecznik ukraińskiego MSZ skomentował prorosyjską wypowiedź byłego premiera Włoch. W jego ocenie rozpowszechniając rosyjską propagandę, Silvio Berlusconi zachęca Rosję do kontynuowania zbrodni przeciwko Ukrainie, a w związku tym ponosi odpowiedzialność polityczną i moralną. Dodał, że była to demonstracja lojalności wobec "rosyjskiego dyktatora" - Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 propaganda Silvio Berlusconi