more_horiz
PR24 Portal
Section05
siły zbrojne

Szef MON: będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe wśród europejskich państw NATO

Rosja nie uderzy w silnego, a wśród europejskich państw NATO będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe - podkreślił wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", której fragment opublikowano na portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie wojsko siły zbrojne Patriot Piorun broń

Niemcy wymigują się z obietnic dot. czołgów. Szef MON: Polska chce przynajmniej 44 maszyny

Niemcy oferują zaledwie 20 sztuk czołgów. Polska chce przynajmniej 44 maszyny - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, ujawniając kulisy sprawy niemieckich czołgów, które Berlin obiecał nam po tym, gdy przekazaliśmy swoje maszyny Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak relacje polsko-niemieckie polityka Polityka zagraniczna Polski broń siły zbrojne

Niemieckie czołgi dla Polski. "Niemcy oferują zaledwie 20 sztuk. Polska chce przynajmniej 44 maszyny"

Niemcy oferują zaledwie 20 sztuk czołgów. Polska chce przynajmniej 44 maszyny - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, ujawniając kulisy sprawy niemieckich czołgów, które Berlin obiecał nam po tym, gdy przekazaliśmy swoje maszyny Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej siły zbrojne

Dowództwo 5 korpusu armii USA na stałe w Polsce

Prezydent USA zapowiedział w Madrycie, że w Polsce powstanie na stałe amerykańskie dowództwo. Odbędzie się to w ramach wzmacniania obecności wojskowej USA w Europie. Joe Biden mówił o tym przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego, na którym mają zapaść decyzje o wzmocnieniu sił NATO na wschodzie. 
Zobacz więcej na temat:  NATO Joe Biden wschodnia flanka NATO Ministerstwo Obrony Narodowej siły zbrojne

"Niezwyciężona armia". Wystawa zniszczonych rosyjskich czołgów w Warszawie

- Wiele środowisk twierdziło, że rosyjska armia jest niepokonana, że trzeba się za wszelką cenę się z Rosją porozumieć. Wystawa zniszczonego rosyjskiego sprzętu pokazuje, że Rosjan można pokonać - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk podczas otwarcia wystawy "Za wolność naszą i waszą" w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie kancelaria premiera siły zbrojne Warszawa Michał Dworczyk

Jutro szef MON zatwierdzi umowę ws. Piorunów. "To broń sprawdzona w walkach na Ukrainie"

Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera Mariusza Błaszczaka w czwartek, 23 czerwca, nastąpi podpisanie umowy z polskim producentem broni. - Chodzi o broń, która została już sprawdzona w walkach na Ukrainie - wyjaśnił szef Ministerstwa Obrony Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie wojsko siły zbrojne Piorun Patriot F-35 Bayraktar Abrams

Spalone rosyjskie czołgi w Warszawie. Szef MON Ukrainy zapowiedział otwarcie wystawy

W Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych, spalonych rosyjskich pojazdów pancernych - poinformował Ołeksij Reznikow. Minister obrony Ukrainy zapowiedział, że później będzie ją można obejrzeć także w Madrycie czy Lizbonie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa zbrodnie wojenne konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie wojna 2022 Władimir Putin reżim propaganda dezinformacja siły zbrojne wystawa

Rosja prowokuje USA w Syrii. Rośnie ryzyko bezpośredniego starcia zbrojnego

Sprzymierzone z rządem syryjskim wojska rosyjskie przeprowadziły w ostatnim czasie serię ataków na siły wspierane w tym kraju przez USA - napisano na łamach dziennika "Wall Street Journal". Jak zaalarmowali autorzy za źródłami w amerykańskim rządzie, "eskalacja może doprowadzić do niezamierzonego, bezpośredniego konfliktu między wojskami Rosji i USA".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Joe Biden media siły zbrojne wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe żołnierze Państwo Islamskie

"Będzie zmuszona spowolnić działania na Ukrainie i przegrupować siły". Bloomberg o Rosji

Za kilka miesięcy Rosja może być zmuszona dokonać dużego przegrupowania sił i spowolnić działania na Ukrainie, biorąc pod uwagę, jak dużą część swojego arsenału wykorzystała w pierwszych 100 dniach inwazji - pisze Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła wśród urzędników Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Europa armia wojsko siły zbrojne

Ukraina potrzebuje tysiąca haubic kalibru 155 mm. Litwa śle kolejne drony

Ukraina potrzebuje tysiąca haubic kalibru 155 milimetrów dla osiągnięcia przewagi ogniowej nad Rosją. Poinformował o tym doradca prezydenta Wolodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak. Wymienił także inne rodzaje uzbrojenia, niezbędne ukraińskiej armii do obrony przed Rosją. Na wezwanie między innymi odpowiada Litwa, która śle ukraińskiemu wojsku kolejne drony.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina siły zbrojne drony