more_horiz
PR24 Portal
Section05

siły zbrojne

Ukraina. Pogromcy rosyjskich dronów: polujemy na nie w nocy, a każda zestrzelona sztuka przybliża nasze zwycięstwo

Wypatrują ich śladów, dyżurując nocami w polu w okolicach Odessy, aby je zniszczyć zanim uszkodzą cywilny dom, transformator energetyczny czy portowy silos zbożowy. Pogromcy rosyjskich dronów cieszą się z każdej zestrzelonej sztuki. Każda przybliża zwycięstwo Ukrainy – mówią w rozmowie z PAP.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina siły zbrojne drony

Polscy specjaliści z PGZ remontujący sprzęt wojskowy na zapleczu frontu: nie czujemy się bohaterami w porównaniu z tym, co robią Ukraińcy

Grupa specjalistów z Polskiej Grupy Zbrojeniowej remontuje sprzęt wojskowy, przekazany przez Polskę Ukrainie, działając w niezwykle trudnych warunkach w niewielkiej odległości od linii frontu wojny z Rosją. Nie czujemy się bohaterami w porównaniu z tym, co robią Ukraińcy – podkreślili.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina siły zbrojne Polska Grupa Zbrojeniowa

Mularczyk: Siły Zbrojne RP były tak skuteczne, że wiele krajów europejskich poprosiło Polskę o ewakuację

- Nieustraszone Siły Zbrojne RP niemal zakończyły misję ratowania wszystkich Polaków z Izraela. Były tak skuteczne, że wiele krajów europejskich poprosiło Polskę o ewakuację również swoich obywateli - przekazał wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael Hamas Arkadiusz Mularczyk siły zbrojne MSZ służby i bezpieczeństwo

Fake news Tuska. Mówił o "dymisji 10 wysokich rangą oficerów". Jednoznaczne dementi Dowództwa Generalnego

Jak poinformowało na swoim profilu społecznościowym Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, podawane przez Donalda Tuska informacje o rzekomych "10 złożonych dymisjach" są nieprawdziwe. "Żaden z wysokich rangą oficerów Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nie podał się do dymisji" - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA siły zbrojne Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Donald Tusk fake news

Śmigłowce Apache na wyposażeniu 18 armii na świecie. Polska będzie miała największą flotę tych maszyn poza USA

Główną zaletą śmigłowców uderzeniowych Apache dla Polski będzie interoperacyjność z wojskami USA oraz radar, który pozwala na kierowanie ogniem we współpracy z innymi maszynami i wojskami - powiedziała Kahtleen Jolivette wiceprezes koncernu Boeing i dyrektor zarządzająca ds. śmigłowców. Jak dodała, dzięki zakupowi 96 Apache, Polska będzie dysponowała największą flotą tych maszyn poza USA.
Zobacz więcej na temat:  siły zbrojne Ministerstwo Obrony Narodowej Stany Zjednoczone Apache Mariusz Błaszczak