more_horiz
PR24 Portal
Section05

sklepy

Zakaz handlu w wigilijną niedzielę. Ekspertka: kierunek zmian jest właściwy

– Kierunek zmian na pewno jest właściwy, ale mocno spóźniony. Sklepy mają już ustalone wcześniej grafiki i taka zmiana doprowadzi do dużego zamieszania – mówiła Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Gościem audycji był także Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Wigilia Boże Narodzenie POLSKA handel sklepy handel w niedzielę Trójka Dariusz Wieczorkowski

Tłumy klientów, awantury i bójki w sklepach to przeszłość: Black Friday przeniósł się do sieci

Tłumy klientów najpierw czekających przez całą noc pod sklepem, a potem w Black Friday szturmujących stoiska i kasy: takie filmy z USA co roku były przebojem serwisów informacyjnych i internetu. Jednak to już przeszłość: od czasów pandemii handel w dużej mierze przeniósł się do sieci.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zakupy zakupy w sieci black friday wyprzedaż sklepy Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka

Zakaz handlu w tegoroczną Wigilię. Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy z 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, dotyczący Wigilii. W nowelizacji chodzi o to, by niedziela 24 grudnia, czyli Wigilia, została objęta tym zakazem. Ustawowo niedziela ta miała być jedną z dwóch niedziel w grudniu, oprócz 17 grudnia, w którym zakaz handlu miał nie obowiązywać.
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę handel POLSKA społeczeństwo sklep sklepy Wigilia GOSPODARKA

Większość Francuzów uważa, że kupowanie francuskiego towaru to sposób na wsparcie krajowych przedsiębiorstw

93 proc. Francuzów uważa, że kupowanie francuskiego towaru to sposób na wsparcie francuskich przedsiębiorstw, a tym samym gospodarki kraju - wynika z sondażu Opinionway z 2020 r. Odpowiadają na to francuskie sklepy promując lokalne produkty i oznaczając je np. napisami: "Smaki naszych regionów" czy "Nasze regiony mają talent".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Francja owoce warzywa żywność sklepy produkcja rolnictwo ŚWIAT społeczeństwo

Waloryzacja programu "Rodzina 500+" do 800 zł. Resort aktywów: to będzie neutralne dla inflacji

Waloryzacja programu "Rodzina 500+" od stycznia 2024 r. do 800 złotych miesięcznie zwiększy pomoc dla gospodarstw domowych do ok. 24 mld zł rocznie - wskazał resort aktywów państwowych. Wyższy popyt będzie praktycznie neutralny dla wskaźnika inflacji - dodano.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny paliw ceny żywności ceny sklepy dzieci Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych POLSKA społeczeństwo

Koniec z nieuczciwymi promocjami w sklepach. Nowe przepisy mają lepiej chronić konsumentów

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że rozporządzenie o uwidacznianiu cen towarów i usług ma na celu walkę z nieuczciwymi promocjami w sklepach. Rozporządzenie weszło w życie wraz z początkiem nowego roku. Chodzi m.in. o obowiązek umieszczania na metce towaru w promocji najniższej ceny z poprzednich 30 dni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Waldemar Buda ceny promocje sklepy