more_horiz
PR24 Portal
Section05

skoda

Polak zaczyna sezon. "Sporo kurzu, ale odnajdujemy się"

W odświeżonych barwach i niezwykle zmotywowani do sezonu 2023 przystępują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Reprezentanci Orlen Rally Team w najbliższy czwartek wystartują w Rajdzie Meksyku, który po trzech latach przerwy powraca do kalendarza WRC. Polacy są już na miejscu i w świetnej atmosferze tworzonej przez lokalnych kibiców sportów motorowych pracują nad ustawieniem samochodu na bardzo trudne i wyniszczające odcinki specjalne.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe skoda fabia skoda SPORT

Polak potwierdził program w rajdowych MŚ! Na początek Meksyk

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pojadą w siedmiu rundach tegorocznego sezonu rajdowych mistrzostw świata w klasie WRC2. Załoga Orlen Team zasiądzie za kierownicą Škody Fabii Rally2 evo, którą przygotuje tak jak w ubiegłych latach hiszpański tuner RaceSeven. "Kajto" zmagania rozpocznie od zbliżającego się Rajdu Meksyku w dniach 16-19 marca.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe skoda fabia skoda SPORT

Polacy wkraczają do gry w rajdowych MŚ. Trudny wybór "Kajto"

Kajetan Kajetanowicz i Miko Marczyk zaczynają sezon rajdowych mistrzostw świata (WRC). Obaj polscy kierowcy przystąpią do rywalizacji w kategorii WRC2 (Rally2). "Kajto" zmagania rozpocznie od Rajdu Meksyku, z kolei najmłodszy mistrz Polski na początek przystąpi do rundy rajdowych mistrzostw Europy w portugalskim Fafe.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe skoda fabia skoda SPORT

60. Rajd Barbórka bez obrońcy tytułu! "Jestem zawiedziony"

Kajetan Kajetanowicz nie weźmie udziału w 60. Rajdzie Barbórka i tym samym nie obroni tytułu. - Jestem ogromnie zawiedziony, nie sądziłem, że walka w tak ważnym dla mnie i naszych kibiców rajdzie zostanie mi odebrana w ten sposób. Tak po ludzku jest mi bardzo przykro - napisał w mediach społecznościowych ośmiokrotny triumfator imprezy.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe Barbórka SPORT kajetan kajetanowicz skoda fabia skoda

Rusza 60. Rajd Barbórka! Obrońca tytułu podjął ryzyko

Do ostatnich chwil nie było pewne, czy Kajetan Kajetanowicz, ośmiokrotny zwycięzca Rajdu Barbórka, weźmie udział w jego tegorocznej edycji. Zgodnie z zapowiedzią, ostateczną decyzję o starcie rekordzista Karowej podjął w dniu testów, wsiadając do rajdówki po raz pierwszy od wypadku w Japonii. Kajetanowicz potwierdził, że mimo poważnej kontuzji, podejmie rękawicę i stawi czoła rywalom na tegorocznej Barbórce, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe Barbórka SPORT kajetan kajetanowicz skoda fabia skoda

Najmłodszy rajdowy MŚ w historii. Fin nawiązał do legendy

Fin Kalle Rovanpera zapewnił sobie mistrzostwo świata w rajdach samochodowych WRC. Kierowca zespołu Toyota Yaris Rally1 wygrał Rajd Nowej Zelandii. W kategorii WRC2 drugi był Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo). Polski kierowca pozostaje w walce o tytuł w tej kategorii. W zakończonym w niedzielę Rajdzie Nowej Zelandii drugie miejsce zajął Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris Rally1), a trzecie Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 Rally1).
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe SPORT skoda fabia skoda toyota yaris toyota

Rajd Nowej Zelandii po dekadzie wraca do kalendarza WRC. Kajetanowicz już po testach: przygoda życia

Załoga Orlen Rally Team w składzie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyła przygotowania do Rajdu Nowej Zelandii. Polacy zaliczyli dwa dni intensywnych testów samochodu na lokalnych trasach, które pozwoliły także poznać charakterystykę tych wyjątkowych, szutrowych odcinków specjalnych. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek od odcinka superspecjalnego Pukekawa Auckland Domain (1,78 km długości).
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe SPORT skoda fabia skoda

Rodzinnie i ekologiczne. Siedmiomiejscowa Skoda już niedługo?

W dobie coraz popularniejszych SUV-ów i crossoverów ciężko jest wyróżnić się z spośród konkurencji. Skoda szuka na to sposobu i planuje zaskoczyć nowym pomysłem.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 van skoda Czechy projektowanie samochody elektryczne pojazdy elektryczne rodzina foteliki samochodowe

Polak liderem MŚ! Czas na Rajd Estonii

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po historycznym zwycięstwie w Rajdzie Safari są na pierwszym miejscu w klasyfikacji sezonu w kategorii WRC 2. To wszystko za sprawą fenomenalnej passy. Wcześniej w tym sezonie "Kajto" stawał na podium w Portugalii oraz Chorwacji. Polak wie doskonale, jak walczyć o podium także w Estonii. Sukcesy świętował tu w 2021, 2016 i 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  Moto sport sporty motorowe Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz skoda fabia skoda SPORT