more_horiz
PR24 Portal
Section05

śląskie

Trenują pamięć przy czteroosobowym stole. Brydż staje się coraz bardziej popularny?

Rozwija logiczne myślenie, uczy umiejętności przewidywania i podejmowania szybkich decyzji - mowa o brydżu, jednej z najpopularniejszych gier karcianych, dzięki której seniorzy z Dąbrowy Górniczej ćwiczą umysł. Spotkania w ramach, działającego w mieście Klubu Karo są otwarte i może wziąć w nich udział, do czego gorąco zachęcają uczestnicy cotygodniowych rozgrywek. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo senior rozrywka umysł pamięć Dąbrowa Górnicza śląskie

Matka i ojczym Kamilka w więzieniu. Kryminolog: będą prześladowani, kobietę może spotkać gorszy los

Ojczym i matka zmarłego Kamilka będą prześladowani w więzieniu, ponieważ przestępcy seksualni i dzieciobójcy należą do najniższej hierarchii wśród skazanych - powiedział kryminolog prof. Brunon Hołyst. Zdaniem profesora nic tak nie boli i nie oburza przeciętnego człowieka, jak śmierć niewinnego dziecka, które dopiero zaczęło dojrzewać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina przemoc społeczeństwo regiony Częstochowa śląskie dzieci

Śmierć 8-letniego Kamila. PiS apeluje, aby nie rozgrywać politycznie tragedii

Parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w Sejmie zaapelowały, aby nie rozgrywać politycznie śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Teresa Wargocka z PiS powiedziała, że sprawa jest wyjaśniania przez właściwe instytucje. Podkreśliła, że działania podejmują m.in. Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Rodziny, a także prokuratura.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czestochowa regiony śląskie rodzina przemoc społeczeństwo

Śmierć 8-letniego Kamila z Częstochowy. Dlaczego sąd nie odebrał dzieci matce, czy zlekceważono sygnały ostrzegawcze?

Maltretowany przez ojczyma ośmioletni Kamil z Częstochowy był od ponad miesiąca leczony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zmarł w poniedziałek rano na skutek postępującej niewydolności wielonarządowej, do której doprowadziła poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi. Jak informuje "Gazeta Krakowska", sygnały o tym, że w rodzinie Kamila dzieje się źle, pojawiły się już wtedy, gdy rodzina mieszkała w Olkuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sąd rodzina dzieci regiony śląskie

Rząd pomoże w przebudowie stadionu Ruchu Chorzów. Premier: spełniamy obietnice, jesteśmy wiarygodni

"Rząd PiS dołoży do budowy nowego stadionu drużyny Niebieskich 50 proc. kosztu inwestycji, czyli ok. 100 mln zł" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Dodał, że spotkał się w tej sprawie z władzami Chorzowa oraz z klubu Ruch Chorzów. Wcześniej przebudowę stadionu obiecywał kibicom Donald Tusk, lecz nie spełnił danego słowa.
Zobacz więcej na temat:  Chorzów Ruch Chorzów Mateusz Morawiecki POLSKA śląskie Śląsk regiony

Premier Morawiecki: Śląsk musi być centrum przemysłowym Polski w nowej rzeczywistości

- Cieszę się, że pracownicy dostrzegają różnicę między nami a poprzednią ekipą, która zwijała biznes i zmniejszała wagę polskiego przemysłu i gospodarki w przemyśle europejskim - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".
Zobacz więcej na temat:  broń wojsko Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Polska Grupa Zbrojeniowa POLSKA GOSPODARKA regiony śląskie

Europejski Kongres Gospodarczy. Premier zapowiada inwestycje informatyczne w Katowicach

- W Katowicach na Śląsku ulokowane będzie centrum informatyczne, część przetwarzania danych i część baz danych Komisji Nadzoru Finansowego - zapowiedział w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. - Będziemy tworzyć najlepsze możliwe warunki do rozwoju dla przemysłu informatycznego, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowej i Unii Europejskiej - zapowiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki Europejski Kongres Gospodarczy informatyka nowe technologie śląskie Katowice regiony