more_horiz
PR24 Portal
Section05
śląskie

Śląskie: 25-latek oskarżony o spowodowanie katastrofy – doprowadził do zderzenia z autokarem przewożącym dzieci

25-letni Bartosz M. odpowie za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym i ucieczkę przed pościgiem policji. W październiku ubiegłego roku w miejscowości Miedźno (Śląskie) doprowadził do zderzenia z autokarem, którym podróżowało 37 uczniów oraz nauczyciele ze szkoły w Popowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wypadek Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy śląskie prawo

Wstrząs w kopalni Zofiówka. "Cały czas jest rotacja ratowników"

Piotr Buchwald, prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, podczas konferencji prasowej w Bytomiu zapewniał, że "cały czas jest rotacja ratowników górniczych". - Za chwilę wyjeżdżają kolejne zastępy na Zofiówkę i za chwileczkę wracają - już są w drodze - ci, którzy wyjechali wczoraj o godz. 17.00. To jest potężne obciążenie, ale taka w tej chwili jest sytuacja, bardzo trudna, i musimy temu wszystkiemu sprostać - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA wypadek w kopalni górnictwo regiony śląskie

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Nie żyje jeden z górników

- Pierwsza ofiara wstrząsu w Zofiówce. Ratownicy wytransportowali jednego z czterech górników odnalezionych w chodniku D4a około 220 metrów od czoła przodka. Górnik został przetransportowany do bazy ratowniczej, gdzie lekarz stwierdził zgon - napisała na Twitterze Jastrzębska Spółka Węglowa. Po nocnym wstrząsie pod ziemią uwięzionych zostało łącznie dziesięciu górników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek górnicy śląskie jastrzębska spółka węglowa

"Ratownicy będą pomagali do samego końca". Wyrazy współczucia dla rodzin górników od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, który wieczorem przyjechał do kopalni Zofiówka, gdzie po nocnym wstrząsie pod ziemią nadal uwięzionych jest dziesięciu górników, powiedział, że akcja dotarcia do nich jest bardzo trudna. Prezydent przekazał wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy w ostatnich dniach ponieśli śmierć lub zostali ranni w wypadkach w kopalniach na Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek wybuch górnicy jastrzębska spółka węglowa regiony śląskie prezydent Andrzej Duda

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Ratownicy dotarli do czterech poszukiwanych górników

Ratownicy prowadzący akcję w kopali Zofiówka, dotarli do czterech z dziesięciu poszukiwanych górników, z którymi utracono kontakt po nocnym wstrząsie. Wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Paździorko poinformował, że zastęp ratowniczy znalazł poszkodowanych górników w odległości około 220 metrów od czoła przodka. Jednego z nich próbowano wynieść, ale ze względu na kończący się tlen i wyczerpanie, zrezygnowali. - Pójdzie następny zastęp - powiedział Edward Paździorko.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo wypadek pomoc jastrzębska spółka węglowa górnicy POLSKA społeczeństwo regiony śląskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem