more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sławomir Nitras

Nitras: jestem przeciwnikiem konkordatu, religii w szkole. Z takim programem idę do wyborów

Ojciec Święty jest wyjątkową postacią w polskiej historii. Natomiast jestem przeciwnikiem konkordatu i religii w szkole, zwolennikiem małżeństw homoseksualnych i in vitro. To mój program wyborczy - zadeklarował poseł KO Sławomir Nitras.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nitras Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Jan Paweł II religia wybory w Polsce Kościół Kościół katolicki POLSKA

Fabryka hejtu. Tak przez lata PO dzieliła społeczeństwo na szczupłych i grubych, młodych i starych

Działacze Platformy Obywatelskiej od lat bezkarnie, w grubiański sposób atakują swoich politycznych przeciwników. Potrafią wytykać im np. nadwagę czy otyłość, jak zrobił to ostatnio poseł Sławomir Nitras, lub uczynić zarzut z podeszłego wieku czy niskiego wzrostu. Nie zauważają przy tym, że tak naprawdę antagonizują społeczeństwo i wpędzają ludzi w kompleksy.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nitras POLSKA otyłość nadwaga problemy społeczne Platforma Obywatelska

PR24 Nitras znów mówi o "opiłowaniu" Kościoła. "Te manifestacje chorej nienawiści pokazują, czym mogą być rządy PO"

Sławomir Nitras, odnosząc się do stosunków na linii Kościół-państwo, znów stwierdził, że jest potrzeba "opiłowania przywilejów katolików". - Trzeba to po prostu zrobić w sposób gwałtowny i zdecydowany - ocenił. Polityk PO podkreślił ponadto, że "wyobraża sobie scenariusz, że Kaczyński, Obajtek, Kurski i Ziobro, po utracie władzy przez PiS, będą woleli szukać schronienia poza Polską". W Polskim Radiu 24 do jego słów jednoznacznie odniósł się europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Te manifestacje chorej nienawiści pokazują, czym mogą być rządy PO - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki Polskie Radio 24 Sławomir Nitras polityka Kościół

Nitras będzie "pilnował" wyborów. Krajewski: najtwardszy elektorat PO popiera agresję i przemoc

Wybór Sławomira Nitrasa do "pilnowania" wyborów przez Donalda Tuska to "sygnał do małego, ale zdyscyplinowanego grona takich twardych wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy mogą popierać nawet formę agresywną, taką hejterską, pana posła Nitrasa, używanie nawet przemocy w Sejmie" - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jarosław Krajewski PiS polityka POLSKA Sławomir Nitras Platforma Obywatelska wybory wybory w Polsce

"Energia i sprawczość" Nitrasa w praktyce. Przypominamy kontrowersyjne zachowania posła PO

Sławomir Nitras ma "pilnować" wyborów parlamerntarnych z ramienia Platformy Obywatelskiej. To doświadczony parlamentarzysta, znany jednak mediom nie tylko ze swoich plenarnych wystapień, ale także z prokuratorskich wniosków o odebranie mu immunitetu, wdawania się w spory z marszałek Sejmu, czy przepychanek na sali plenarnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Sławomir Nitras Platforma Obywatelska Donald Tusk wybory w Polsce

PR24 Bogdan Pęk: Sławomir Nitras jest czołowym przedstawicielem warcholstwa polskiego

Tusk mówi: mamy Nitrasa i nie zawahamy się go użyć, ale nie mówi, że chodzi o to, by uczynić z tych wyborów totalną walkę, prowokować rozróby, incydenty, żeby tworzyć podstawy do ewentualnych protestów wyborczych - twierdził w Polskim Radiu 24 b. poseł, europoseł i senator PiS Bogdan Pęk. Jak stwierdził, jest to "typowa tuskologia".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Donald Tusk Sławomir Nitras Platforma Obywatelska wybory wybory w Polsce POLSKA polityka PiS

Wiceszef MSWiA: delegowanie Nitrasa do pilnowania wyborów to zwrot PO w stronę agresywnej lewicy

Wiceszef MSWiA Błażej Poboży uważa, że delegowanie Sławomira Nitrasa do pilnowania wyborów to nieśmieszny żart i zwrot PO w kierunku skrajnej, antyklerykalnej i agresywnej lewicy. Wiceminister do swojego wpisu na Twitterze na ten temat dołączył wideo, którego główną postacią jest ten polityk PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Błażej Poboży polityka Sławomir Nitras Platforma Obywatelska

Tusk stawia na Nitrasa. Lisiecki: będzie kontrolował wybory czy się awanturował?

- Przebieg wyborów kontrolują odpowiednie instytucje. My stworzyliśmy w tym celu swój ruch, PO też ma do tego prawo, ale stawianie na czele takiego ciała Sławomira Nitrasa ma na celu raczej doprowadzenie do ogólnej awantury - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Sławomir Nitras Donald Tusk wybory w Polsce polityka

"Kontaktował się z dyrektorem biura posła Nitrasa". Nowe informacje ws. skazanego strażnika więziennego

Radio Szczecin podało, że "strażnik więzienny Łukasz J. skazany za przekazywanie Stanisławowi Gawłowskiemu informacji, gdy ten przebywał w areszcie, kontaktował się w tym czasie z ówczesnym dyrektorem biura posła Sławomira Nitrasa". Rozgłośnia powołuje się na akt oskarżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych prokuratura Sławomir Nitras Stanisław Gawłowski służby i bezpieczeństwo sąd służba więzienna

Nitras kłamie ws. grypsów Gawłowskiego? Nowe dowody w sprawie

Strażnik więzienny z Pomorza przekazywał informacje osadzonemu senatorowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu, za co został skazany. Poseł Platformy Sławomir Nitras zapewniał, że ani on, ani szef jego biura nie mają z tą sprawą nic wspólnego. Radio Szczecin informuje, że polityk mija się z prawdą. "Mamy dowody, że jest inaczej" - czytamy na stronie redakcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Stanisław Gawłowski Sławomir Nitras korupcja przestępczość

Tomasz Duklanowski o aferze melioracyjnej: Stanisław Gawłowski przekazywał grypsy do Romana Giertycha

- Stanisław Gawłowski, przebywając w areszcie, przez swojego byłego kolegę partyjnego, który był strażnikiem więziennym, starał się wpływać na śledztwo. Przekazywał informacje do swojej żony, do Romana Giertycha, ale też do dyrektora biura posła Sławomira Nitrasa - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Gawłowski POLSKA prokuratura służby i bezpieczeństwo sąd służba więzienna Roman Giertych Sławomir Nitras

Nitras obraził aktywistę pro-life, postępowanie umorzone. "Będziemy składać zażalenie"

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zadecydował w sprawie Sławomira Nitrasa, który w 2018 r. nazwał działaczy pro-life "gnojami" i "bandą psycholi". Poseł PO miał też naruszyć ich nietykalność cielesną. Postępowanie jednak umorzono argumentując niską szkodliwością społeczną. Mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris zapowiedział złożenie zażalenia na tę decyzję sądu.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nitras sądownictwo Ordo Iuris POLSKA Platforma Obywatelska polityka