more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sławomir Nowak

Politycy PO ciągle praktykują "doktrynę Neumanna". Mimo afer bronią kolegów "jak niepodległości"

- Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a (…). Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - mówił jeszcze kilka lat temu członek PO Sławomir Neumann. Jak się wielokrotnie okazywało, stworzona przez niego "doktryna Neumanna" jest wciąż bliska także wielu innym politykom Platformy Obywatelskiej, w tym jej liderowi Donaldowi Tuskowi, którzy po każdej kolejnej aferze stają murem za oskarżanymi kolegami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Sławomir Neumann Tomasz Grodzki Sławomir Nowak

Piotr Nisztor o tłumaczeniach obrońcy Sławomira Nowaka: kuriozalna i nieprawdopodobna historia

- Obrońca Sławomira Nowaka, twierdzi, że część wątków, które dotyczą Ukrainy powinny być przeniesione na Ukrainę, a w związku z tym, że tam trwa wojna to cały proces powinien być zawieszony do momentu jej zakończenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sap służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor Michał Rachoń Polskie Radio 24

Sawicka, Nowak, Grodzki. Przypominamy największe afery z nazwiskami polityków PO

Beata Sawicka, Sławomir Nowak, Stanisław Gawłowski, czy wreszie Tomasz Grodzki. Nazwiska polityków Platformy Obywatelskiej pojawiają się w wielu sprawach związanych z podejrzeniem korupcji. Przypominamy najgłośniejsze doniesienia, wyroki i stawiane politykom zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Platforma Obywatelska opozycja Beata Sawicka Sławomir Nowak Stanisław Gawłowski Tomasz Grodzki

Znajomy byłego ministra Sławomira Nowaka, Jacek P., skazany za korupcję

Na karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz 120 tys. zł grzywny warszawski sąd okręgowy skazał  gdańskiego biznesmena Jacka P. Sąd uznał go za winnego m.in. przyjmowania milionowych łapówek. Biznesmen został zatrzymany w obszernym śledztwie związanym z grupą przestępczą, którą - według śledczych - kierować miał Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak PO PSL przestępczość korupcja społeczeństwo

Lukratywna praca na wysokim szczeblu za łapówkę. Media: Sławomir Nowak sprzedawał stanowiska

"W 2012 r. Wojciech T. miał obiecać Sławomirowi Nowakowi, wówczas ministrowi transportu, 100 tys. zł za załatwienie stanowiska szefa spółki skarbu państwa. Okazało się to niemożliwe. Ostatecznie T. trafił do zarządu grupy Energa. Miał za to zapłacić kilkadziesiąt tysięcy zł" - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prokuratura sądownictwo Sławomir Nowak przestępczość

Sprawa Sławomira Nowaka. Jarosław Popek: zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i PO

- Sprawa Sławomira Nowaka oczywiście zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej. Bo doktryna Sławomira Neumanna - twierdzenie, że "będziemy was bronić jak niepodległości do momentu, kiedy jesteście członkami PO" - nadal działa - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek z Radia Gdańsk. Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk z "Trybuny". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska Donald Tusk polityka

Akt oskarżenia ws. Sławomira Nowaka. Krajewski: niewiele osób może dziś uwierzyć w jego niewinność

- Być może jest w szeregach PO chęć przemilczenia tematu podejrzanego o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą Sławomira Nowaka, ale patrząc na materiał dowodowy, niewiele osób może dziś uwierzyć w jego niewinność - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 prokuratura korupcja Platforma Obywatelska Sławomir Nowak Roman Giertych areszt

Akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Stanisław Żaryn: zebrany materiał jest mocny i obszerny

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Jak wyjaśnił Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych, akt oskarżenia kończy pewien etap działań. - Materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne był bardzo mocny i obszerny - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Stanisław Żaryn Sławomir Nowak przestępczość akt oskarżenia prokuratura

Sprawa Sławomira Nowaka. Prokuratura przekaże Straży Granicznej samochód byłego ministra w rządzie Tuska

Na podstawie tzw. ustawy covidowej Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekaże Straży Granicznej warte ok. 400 tysięcy złotych auto, zabezpieczone w śledztwie przeciwko podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi. Range Rover Velar mógł być – według prokuratury – zakupiony z pieniędzy pochodzących z łapówek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Sławomir Nowak straż graniczna prokuratura samochód