more_horiz
PR24 Portal
Section05

Słowenia

Minister Rau udaje się z wizytą do Słowenii i Czech. Weźmie udział m.in. w Forum Strategicznym

Minister spraw zagranicznych udaje się z wizytą do Słowenii i do Czech. Dziś weźmie udział w Forum Strategicznym w Bled, a potem uda się do Pragi, gdzie będzie uczestniczył między innymi spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej w formule Gymnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Słowenia Zbigniew Rau

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Niezbędne informacje dla kierowców (cz. 5)

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Wiesz jakie obowiązują opłaty za przejazd lub ograniczenia prędkości? Prezentujemy zestaw przydatnych informacji dla kierujących wybierających się do Słowacji, Słowenii i Szwajcarii. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców podróże kierowcy społeczeństwo podróże zagraniczne samochody Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Słowacja Słowenia Szwajcaria

Słowenia ulega homolobby. Będą małżeństwa jednopłciowe i adopcje dzieci

Zmiana rządu w Słowenii z prawicowych konserwatystów na liberalny gabinet pod przewodnictwem Roberta Goloba, lidera partii Ruchu Wolność, przyniesie znaczące zmiany w prawie. Jak poinformowała słoweńska agencja prasowa STA, Sąd Konstytucyjny orzekł, że zakaz zawierania małżeństw i zakaz adoptowania dzieci przez pary tej samej płci są niezgodne z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Słowenia społeczeństwo

Przetasowania w Słowenii. Partia rządząca przegrywa w wyborach parlamentarnych

Znane są już nieoficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Słowenii po przeliczeniu 91,77 proc. głosów - poinformowała w niedzielę wieczorem Słoweńska Agencja Prasowa (STA). Prowadzi liberalna partia Ruch Wolności Roberta Goloba, która uzyskała 33,96 proc. poparcia. Rządząca dotychczas centroprawicowa Słoweńska Partia Demokratyczna (SDS) Janeza Janszy otrzymała 24,2 proc. głosów.
Zobacz więcej na temat:  Słowenia wybory polityka sondaże ŚWIAT Europa