more_horiz
PR24 Portal
Section05

słuchowisko

"Mój świat". Znamy laureatów konkursu na słuchowisko dla dzieci

"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to scenariusze słuchowisk nagrodzone w konkursie "Mój świat" ogłoszonym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. - Edukowanie najmłodszych to zadanie bardzo odpowiedzialne - mówi Katarzyna Pietrzak z Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Kukuła słuchowisko słuchowisko dla dzieci KULTURA

Marta Rebzda – "To słowo". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Przesiedlenia w ramach wielkiej akcji (tzw. Grossaktion) były najbrutalniejszymi działaniami niemieckiej administracji na terenie Zamojszczyzny i miały na celu całkowite "oczyszczenie terenu" z Polaków pod niemiecką kolonizację. Ogółem, ze 171 wsi, wysiedlono około 60 tys. osób, z których ponad 30 tys. trafiło do obozów przejściowych.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Marta Rebzda Waldemar Modestowicz

Słuchowisko "Tego strasznego dnia ja nie zapomnę nigdy..." [POSŁUCHAJ]

Od końca listopada 1942 roku do marca 1943 Niemcy wysiedlili z Zamojszczyzny ponad 30 tysięcy dzieci. Była to słynna Aktion Zamość, która trwała zaledwie kilka miesięcy, a zapisała się w historii II wojny światowej na ziemiach polskich jako jeden z najkrwawszych, najbardziej okrutnych jej rozdziałów. Zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Tomasza Skilera pt. "Tego strasznego dnia ja nie zapomnę nigdy...", w reżyserii Dobrosławy Bałazy.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko II wojna światowa

"Proust". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Kim był Marcel Proust? Twórcą wielotomowego arcydzieła "W poszukiwaniu straconego czasu", które stało się przewrotem kopernikańskim w światowym powieściopisarstwie. Jakim jednak był człowiekiem? Czy neurotycznym egotykiem, starającym się za wszelką cenę dokończyć dzieło swego życia, wciągającym w fałszywe przyjaźnie, by czerpać wiedzę z najdrobniejszych przejawów życia? 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia słuchowisko Marcel Proust