more_horiz
PR24 Portal
Section05

słuchowisko

Archiwalna "Sekcja" znów na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

Rok 2023 na "Scenie teatralnej Trójki" rozpoczęliśmy przypomnieniem najstarszego i jednego z najsłynniejszych cykli Programu 3. W 2012 roku Teatrzyk Zielone Oko, bo o nim mowa, znalazł się wśród 33. audycji wyróżnionych przez słuchaczy z okazji półwiecza Trójki – od której jest zresztą tylko o 5 lat młodszy.
Zobacz więcej na temat:  Scena Teatralna Trójki KULTURA TEATR słuchowisko Wojciech Dorosz Barbara Marcinik Mariusz Bonaszewski Przemysław Bluszcz Anna Wieczur-Bluszcz

Słuchowisko "Siedemnasty albo traktat o nieistnieniu poszczególnym" [POSŁUCHAJ]

18 września 1939 roku Stanisław Ignacy Witkiewicz na wieść o wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej popełnił samobójstwo. Pisarz, malarz i filozof był świadkiem rewolucji i uważał, że to właśnie bolszewicy zniszczą cywilizację Zachodu. Co byłoby, gdyby 17 września, uciekając przed wojskami niemieckimi na Kresy, spotkał się ze swoim przyjacielem Bruno Schulzem, jak zastanawia się w swojej sztuce Mariusz Cieślik? 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia słuchowisko Mariusz Cieślik jarosław gajewski

"Frydląd Junjor". Reżyser: śmieszna polska komedia zdarza się nader rzadko

- Z kilku tekstów Winawera, które przeczytałem, "Frydląd Junjor" najbardziej przypadł mi do gustu. Może dlatego, że poza tym, że jest śmieszny, pokazuje również różne strony ludzkiej natury, która się absolutnie nie zmieniła od tamtych czasów - mówił w "Wybieram Dwójkę" Maciej Wiktor, reżyser słuchowiska, które w najbliższą niedzielę (8.01) będzie miało premierę na antenie Programu 2.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Teatr Polskiego Radia premiera Katarzyna Hagmajer-Kwiatek TEATR literatura Dwudziestolecie międzywojenne komedia Dwójka

"Miłość" Ingmara Villqista. Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

W noworoczny wieczór zaprosiliśmy do Teatru Polskiego Radia. Na słuchowisko "Miłość" autorstwa i w reżyserii Ingmara Villqista składają się trzy krótkie jednoaktówki, powstałe dokładnie ćwierć wieku temu: "Mili moi", "Miłość" i "Lemury". Te kameralne formy dramaturgiczne są częścią znanego cyklu jednoaktówek Villqista - "Beztlenowce". 
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Ingmar Villqist Teatr Polskiego Radia

"Dziady. Wokół ks. Piotra". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Słuchowisko "Dziady. Wokół ks. Piotra" w centrum opowieści stawia wewnętrzną walkę zakonnika, nękanego wizjami rozpadającego się świata, pogrążonego we własnej niepewności, rozpaczy, lęku i samotności. Reżyseruje Tomasz Cyz, w obsadzie: Piotr Głowacki, Przemysław Stippa i Sławomir Orzechowski. Zapraszamy do wysłuchania radiowego spektaklu!
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia słuchowisko