more_horiz
PR24 Portal
Section05

służba zdrowia

"Brakuje młodych w naszym zawodzie". W Sejmie o wynagrodzeniach w służbie zdrowia

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Chodzi m.in. o podwyższenie współczynnika pracy dla czterech z dziesięciu grup zawodowych, który jest ustalany według wymaganego wykształcenia lub specjalizacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm służba zdrowia

Napieralski: szpital to nie fabryka, to nie jest miejsce, gdzie się zarabia pieniądze, tylko leczy się ludzi

- Szpital to nie jest fabryka, to nie jest miejsce, gdzie się zarabia pieniądze, tylko leczy się ludzi. System ochrony zdrowia musi być racjonalnie prowadzony i pieniądze muszą być wydawane dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski, poseł KO.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Napieralski koalicja obywatelska opozycja zdrowie służba zdrowia NFZ Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Szefowa resortu zdrowia o rozszerzeniu opieki koordynowanej w POZ. Wiemy, co się zmieni

Ministerstwo zdrowia poszerzyło zakres chorób objętych opieką koordynowaną w podstawowej opiece zdrowotnej. Szefowa resortu zdrowia Katarzyna Sójka zachęcała w TVP Info lekarzy rodzinnych oraz specjalistów do współpracy i przystępowania do programu opieki koordynowanej. Jak podkreśliła minister - program daje dodatkowe możliwości diagnozowania i leczenia pacjentów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Katarzyna Sójka lekarz zdrowie społeczeństwo służba zdrowia

PR24 Sytuacja służby zdrowia. Jan Mosiński i Anita Kucharska-Dziedzic gośćmi Adriana Klarenbacha

Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Anita Kucharska-Dziedzic z Nowej Lewicy rozmawiali w Polskim Radiu 24 o sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Poruszono kwestie koniecznych zmian oraz działań politycznych w sprawie opieki zdrowotnej po wyborach.
Zobacz więcej na temat:  polityka zdrowie służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jan Mosiński Anita Kucharska-Dziedzic

PR24 "Trzeba połączyć systemy państwowy i prywatny". Senator Lewicy o reformie służby zdrowia

- Trzeba połączyć ze sobą prywatny i państwowy system zdrowia. Obecnie te systemy ze sobą nie współpracują, nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Powiązane są tylko tym, żeby do tego prywatnego wpłynęła składka zdrowotna - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Wojciech Konieczny (Polska Partia Socjalistyczna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 służba zdrowia lewica Wojciech Konieczny

Pacjenci nie narzekają na opiekę szpitalną. "Ocena lepsza od stereotypów"

Ponad 80 proc. pacjentów odczuwa poprawę stanu zdrowia po pobycie w szpitalu, ponad 75 proc. nie ma uwag do warunków panujących w szpitalu, a 84 proc. zarekomendowałoby placówkę, w której się leczyli, innym pacjentom. Takie wnioski płyną z tegorocznych ankiet satysfakcji pacjentów, które z ponad 170 szpitali zebrało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służba zdrowia szpital zdrowie ankieta

Premier: plan PO dla służby zdrowia był taki - umiesz liczyć, to licz na siebie

Szef rządu odwiedził w środę szpital w Pionkach, który podczas rządów PiS udało się uratować od likwidacji. - Plan Platformy Obywatelskiej dla służby zdrowia był taki: umiesz liczyć, to licz na siebie. Plan Prawa i Sprawiedliwości zakłada, że można liczyć na rząd i wspólnotę - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia PiS PO Mateusz Morawiecki polityka

Światowy Dzień Sepsy. Zaprezentowano narodowy program walki z niebezpieczną przypadłością

Skuteczność wyleczenia sepsy zależy głównie od wczesnej diagnostyki. W tym celu w ramach Narodowego Programu Zwalczania Sepsy lekarze specjaliści podkreślają konieczność powołania wielodyscyplinarnych zespołów, zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem sepsy, wprowadzenie krajowego rejestru przypadków sepsy, wyszkolenia personelu medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie służba zdrowia szpital choroba społeczeństwo