X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
służby i bezpieczeństwo

Gen. Radomski o działaniach wojska na granicy z Białorusią: zagrożenie wzrasta więc zwiększamy liczbę żołnierzy

- Na początku przy granicy było kilkuset żołnierzy, niestety zagrożenie cały czas wzrasta i dzisiaj jest to około trzech tysięcy wojskowych naszej dywizji. Tworzymy tzw. pierwszą linię - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Krzysztof Radomski, dowódca 16. pomorskiej dywizji.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Białoruś straż graniczna Wojsko Polskie POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24

Karnowski: Donald Tusk zapowiedział, że będzie popierał walkę o szczelność granicy

- W tej sytuacji najciekawsze jest to, że Platforma Obywatelska zdecydowała się opowiedzieć przeciwko zaporze na granicy. Jest to coś, co mnie bardzo zaskoczyło - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski. Gościem audycji był także Tomasz Pietryga. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 granica Białoruś polityka służby i bezpieczeństwo POLSKA Donald Tusk opozycja

"Białoruskie służby będą szukały innych możliwości forsowania granicy". Budzisz o budowie muru

- Mur utrudni przechodzenie osób przez granicę, ale wydaje mi się, że białoruskie służby, które stoją za całą operacją, będą poszukiwały innych możliwości i będą podejmowane próby forsowania tego zabezpieczenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT granica Białoruś służby i bezpieczeństwo migracja

"Trzeba podejmować decyzje stabilizujące sytuację". Raś o budowie muru przy granicy z Białorusią

- Odchodzimy tutaj nieco od podziałów na opozycję i koalicję rządzącą. Trzeba patrzeć na rację stanu Polski i Unii Europejskiej oraz podejmować decyzje, które będą stabilizowały sytuację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny migracja wojna hybrydowa Sejm służby i bezpieczeństwo Ireneusz Raś

Kiedy ruszy budowa zapory na granicy z Białorusią? Rzecznik SG zdradza szczegóły

- Chcielibyśmy, by budowa zapory na granicy z Białorusią ruszyła jeszcze w tym roku; projekt jest już gotowy - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Podkreśliła, że zapora powstanie jedynie wzdłuż granicy lądowej. SG ma wkrótce poinformować o jej dokładnej długości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś migracja bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo

Białoruś zarabia na kryzysie migracyjnym? Stanisław Żaryn wyjaśnia

- Cały szlak migracyjny zapewnił do tej pory wpływy, które należy szacować na dziesiątki milionów dolarów. Przeważająca cześć tych pieniędzy trafiła do białoruskich instytucji państwowych - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn granica Białoruś Aleksander Łukaszenka migracja imigracja

"Inwestycja musi być transparentna". Kozłowski o budowie zabezpieczenia na granicy

- Oczywiście jestem za tą budową, natomiast uważam, że władza powinna zrobić wszystko, żeby ta inwestycja była transparentna, tak żeby także posłowie opozycji dowiedzieli się o jej szczegółach, może na niejawnym posiedzeniu Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski ("Fakt"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Miłosz Lodowski (publicysta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś kryzys migracyjny granica Sejm Adrian Klarenbach służby i bezpieczeństwo

Poboży: gdy tylko ktoś na terenie przygranicznym potrzebuje pomocy, SG wzywa zespoły ratownictwa

- To nieprawda, że przebywający w strefie przygranicznej migranci mają utrudniony dostęp do lekarza. Do tej pory zespoły ratownictwa medycznego interweniowały ponad 200 razy, a 90 proc. tych interwencji odbyła się na prośbę Straży Granicznej - przekazał wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA granica straż graniczna imigranci w Europie migracja imigracja ratownik medyczny

Wyłudzenia z PAPR, kwota sięga 44 mln zł. CBA zatrzymało kolejnych podejrzanych

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia środków unijnych usłyszały w gdańskiej prokuraturze regionalnej cztery osoby - poinformowało CBA. To kolejni podejrzani w śledztwie dotyczącym wyłudzenia przez firmy meblarskie 44 mln z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przestępczość gospodarcza CBA fundusze unijne pieniądze PARP służby i bezpieczeństwo