more_horiz
PR24 Portal
Section05

służby i bezpieczeństwo

Koniec budowy zapory na granicy z Białorusią. Żaryn: przedostanie się przez nią jest niemożliwe

Polska zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią - poinformował sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. "Polska granica jest dziś najlepiej chroniona w Europie" - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Białoruś granica migracja straż graniczna

Ruszyła akcja "Świeć Przykładem". Policja przypomina o noszeniu odblasków

Rozpoczęła się akcja "Świeć Przykładem", która ma przypomnieć pieszym o konieczności korzystania z elementów odblaskowych i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. - Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni z odległości - podkreślił nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja piesi

Zginięcie Jakuba Bocheńskiego. Policja ma nowy trop

Krakowska policja odnalazła samochód zaginionego przed kilkoma dniami Jakuba Bocheńskiego. 30-letni polityk Lewicy z Nowego Sącza (woj. małopolskie) widziany był ostatnio 22 września. Przebywał w hotelu na wyjeździe firmowym. Około godz. 13.00 wyszedł z budynku przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Kraków regiony małopolskie lewica polityka

"Profilaktyka jodowa". MSWiA informuje, co zrobić w sytuacji awarii elektrowni jądrowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało specjalną broszurę informacyjną dot. stosowania tabletek ze stabilnym jodem, w przypadku skażenia spowodowanego awarią w elektrowni jądrowej. Jednocześnie resort podkreśla, że zgodnie z informacjami Państwowe Agencji Atomistyki obecnie na terenie naszego kraju nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia Polaków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA elektrownia atomowa

Zderzenie kontenerowca z polskim kutrem na Bałtyku. Trzy osoby ranne

Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu kontenerowca z polskim kutrem na Bałtyku w pobliżu Dziwnowa (Zachodniopomorskie). Około 5:00 rano trzynaście mil od Świnoujścia w jednostkę DZI-18 uderzył kontenerowiec "Nordic Italia" z portugalską banderą - powiedział Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Morze Bałtyckie

Wiceszef MSWiA: tabletki jodku są zagwarantowane dla wszystkich potrzebujących

Jak podkreślił w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży, aktualnie nie występuje realne zagrożenie skażeniem radioaktywnym, dlatego nie ma powodów, aby rozpocząć dystrybucję tabletek jodku potasu wśród obywateli. Wskazał, by nie brać leków na własną rękę. Podkreślił również, że liczba tabletek jodku jest zagwarantowana dla wszystkich potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo broń jądrowa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji leki MSWiA

20-latek trzymał narkotyki w "mobilnym magazynie". Miał 24 kg substancji odurzających

- 20-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przygotowanie ich do obrotu zatrzymali stołeczni policjanci. Podczas akcji zabezpieczyli prawie 24 kg różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości 1,25 mln zł - przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo narkotyki regiony Warszawa mazowieckie policja

Polska z ogromnym wsparciem finansowym od USA. Czesław Mroczek: to więcej niż podziękowanie

– Cieszy to. Amerykanie rozumieją, że my (...) jako państwo graniczne potrzebujemy wsparcia, bo jesteśmy zagrożeni. A Polska jest szczególnie ważna z punktu widzenia tego, co dzieje się na Ukrainie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Czesław Mroczek (KO, były wiceminister obrony narodowej). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Czesław Mroczek USA wojsko służby i bezpieczeństwo wojna 2022 koalicja obywatelska

"To próba stworzenia pretekstu do eskalacji". Stanisław Żaryn o rosyjskiej ofensywie informacyjnej przeciw Polsce

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn powiedział, że Kreml prowadzi ofensywę informacyjną przeciwko Polsce i innym sojusznikom Ukrainy. Dodał, że organizacja pseudoreferendum posłużyła do przeprowadzenia kolejnego ataku propagandowego na Polskę.
Zobacz więcej na temat:  propaganda Rosja Stanisław Żaryn bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Kontynuujecie tradycję AK". Mariusz Błaszczak wziął udział w obchodach święta WOT

Wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak wziął udział podwarszawskim Zegrzu w obchodach święta WOT i pięciolecia tego rodzaju sił zbrojnych. - WOT kontynuują tradycje Armii Krajowej - powiedział. Przypomniał również przyjętą przed kilku dniami koncepcję powołania Komponentu Obrony Pogranicza, który ma się składać z 10 brygad w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOT Mariusz Błaszczak AK służby i bezpieczeństwo

"Działania propagandowe Rosji przeniósł na inny poziom". Żaryn o wpisie Sikorskiego

- W pierwszych godzinach po pojawieniu informacji o problemach w związku z NS1 i NS2 ataki informacyjne prowadzili typowi rosyjscy propagandyści, media znane z przekazu dezinformacyjnego. Po wpisie Radosława Sikorskiego ujawnili się rosyjscy urzędnicy. To już reakcja państwowa, poważniejsza sprawa - ocenił minister w KPRM Stanisław Żaryn, odnosząc się do twitterowego wpisu europosła Radosława Sikorskiego (PO-KO).
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Nord Stream Rosja POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo