more_horiz
PR24 Portal
Section05

służby i bezpieczeństwo

Tragiczny wypadek na A1. Nowe oświadczenie policji i apel o nierozpowszechnianie fałszywych informacji

"Wbrew fałszywym informacjom, które krążą w internecie, kierowcą BMW nie był funkcjonariusz policji czy też syn funkcjonariusza jakiejkolwiek służby. Nie był to również polityk czy inna osoba zajmująca stanowisko publiczne. Działamy w sposób transparentny" - podała w najnowszym komunikacie łódzka policja.
Zobacz więcej na temat:  wypadek policja polska prokuratura śmierć POLSKA służby i bezpieczeństwo

Historyczne wydarzenie w Warszawie. Po raz pierwszy aż 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że "w sobotę w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, a to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. To historyczne wydarzenie, nigdy w historii WP tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi".
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Wojskowa Akademia Techniczna żołnierze Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

PR24 Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Gen. Maciej Klisz: pokazujemy siłę WOT

Dziś w Rzeszowie prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wezmą udział w święcie Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym roku przypada 6-lecie istnienia tej formacji. O zadaniach stojących przed żołnierzami WOT mówił w Polskim Radiu 24 gen. Maciej Klisz, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo

SG dementuje doniesienia "Gazety Wyborczej": kolejna odsłona ataku na polskich funkcjonariuszy

To kolejna odsłona ataku na polskich funkcjonariuszy i podważanie zasadności budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej. To szczególnie niebezpieczna narracja w obliczu trwającej wojny na Ukrainie i nieustającej presji migracyjnej na państwa Unii Europejskiej - poinformowała w piątek w komunikacie rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska, odnosząc się do piątkowej publikacji "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna Gazeta Wyborcza

TYLKO U NAS Dowódca zgrupowania wojskowego na Podlasiu: medialna krytyka odbija się na morale żołnierzy

Generał brygady Arkadiusz Mikołajczyk, dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego "Podlasie", powiedział reporterowi portalu PolskieRadio24.pl, że krytyka medialna mundurowych odbija się na morale żołnierzy. - Jeżeli będziemy podważać ideę funkcjonowania sił zbrojnych, to tak, jakbyśmy zgadzali się na to, że po prostu to państwo nie istnieje - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja granica Białoruś bezpieczeństwo straż graniczna wojsko służby i bezpieczeństwo kryzys migracyjny 2023

"Ukraińcy nie współpracują". Sebastian Kaleta o śledztwie dot. wybuchu w Przewodowie

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że "Polska ustaliła skąd ta rakieta przyleciała, która armia ją wystrzeliła, ale do dalszych ustaleń potrzebna jest współpraca z Ukrainą. Ukraińcy nie współpracują w tym śledztwie". - To może być decyzja polityczna państwa ukraińskiego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie wojna na Ukrainie Sebastian Kaleta rakieta POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Europa musi strzec swoich granic". Marcin Ociepa o przesłaniu Polski na szczyt Rady Europejskiej

- Wszystkie formy migracji są dopuszczalne, o ile są legalne, my się sprzeciwiamy nielegalnej migracji - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Ociepa. Wiceminister obrony narodowej mówił o bezpieczeństwie Polski i naszych relacjach w UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Marcin Ociepa Trójka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska służby i bezpieczeństwo polityka kryzys migracyjny 2023

Premier Morawiecki o "linii zdrady Tuska": należy bronić terytorium całego kraju

- Rząd wychodzi z założenia, iż należy bronić terytorium całego kraju, a nie - jak chciała opozycja - jedynie na linii Wisły - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W trakcie transmisji w mediach społecznościowych podkreślił, że rząd dokonuje bezprecedensowych zakupów zbrojeniowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Wojsko Polskie granica wojsko służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo Muzeum Historii Polski