more_horiz
PR24 Portal
Section05

służby specjalne

Duchowni Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej wydaleni z Bułgarii. Posługiwali się paszportami dyplomatycznymi

Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (kontrwywiad) wydaliła w czwartek dwóch obywateli Białorusi i jednego obywatela Rosji posługujących się paszportami dyplomatycznymi z powodu "działań wymierzonych w bezpieczeństwo narodowe Bułgarii"; wszyscy są duchownymi Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.
Zobacz więcej na temat:  cerkiew prawosławna Rosja Bułgaria dyplomacja służby specjalne ŚWIAT Europa szpiegostwo

Incydenty na kolei. Żaryn: nie ma informacji, że wynikają wprost z działań rosyjskich

Destabilizowaniem państwa polskiego Rosja jest w tej chwili zainteresowana, ale to za mało, żeby uznać, że ta seria kolejowych incydentów wynika wprost z działań rosyjskich - powiedział we wtorek w Radiu Wnet zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne Stanisław Żaryn ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Rosyjski wywiad szuka chętnych do pracy przeciwko Polsce. Stanisław Żaryn ostrzega

- Widzimy dalsze próby poszukiwania osób chętnych do pracy na rzecz rosyjskiego wywiadu przeciwko Polsce - powiedział zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że służby mają świadomość, że jest to stały element zagrożeń, z którym państwo polskie będzie mierzyło się w najbliższych miesiącach.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn służby specjalne służby i bezpieczeństwo ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szpieg szpiegostwo

Rosyjski wywiad szuka chętnych do pracy przeciwko Polsce. Żaryn ostrzega

- Widzimy dalsze próby poszukiwania osób chętnych do pracy na rzecz rosyjskiego wywiadu przeciwko Polsce - powiedział zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że służby mają świadomość, że jest to stały element zagrożeń, z którym państwo polskie będzie mierzyło się w najbliższych miesiącach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby specjalne służby i bezpieczeństwo ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szpieg szpiegostwo

Air Show Radom 2023: spotkanie ze służbami specjalnymi. "To wszystko robi wrażenie"

- To wszystko robi wrażenie. Jeżeli tylko ktoś odwiedzi nas w Radomiu, to na pewno się nie zawiedzie - zapewnia por. Marcin Szubert z wojsk specjalnych RP. Specjalistyczne wyposażenie, które znajduje się w posiadaniu Wojska Polskiego, można podziwiać podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Jasińska Air Show Radom Air Show Radom 2023 Wojsko Polskie służby specjalne

Ponad 30 ofiar strzelanin w Marsylii w ubiegłym roku. Szef MSW wysyła jednostki specjalne

- Zgodnie z moimi instrukcjami, CRS 8 zostaną wysłane do Marsylii, aby przeprowadzić ukierunkowane operacje przeciwko handlowi narkotykami w ciągu najbliższych kilku dni - poinformował szef MSW Francji Gerald Darmanin na platformie X (dawniej Twitter). Od początku roku w departamencie Bouches-du-Rhone, którego stolicą jest Marsylia, w strzelaninach zginęło więcej osób niż w całym 2022 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Marsylia służby specjalne śmierć

Niemiecka minister: mamy nowy wymiar zagrożenia szpiegostwem, dezinformacją i cyberatakami ze strony Rosji

Po aresztowaniu podejrzanego o szpiegostwo pracownika Bundeswehry, minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) zwróciła uwagę na zaostrzoną sytuację bezpieczeństwa w Niemczech w wyniku wojny Rosji przeciwko Ukrainie. - Zagrożenie szpiegostwem, kampaniami dezinformacyjnymi i cyberatakami nabrało innego wymiaru – oświadczyła w czwartek Faeser.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Niemcy Rosja służby specjalne szpieg cyberatak

"Putin i Łukaszenka uderzają w wizerunek i relacje międzynarodowe RP". Żaryn alarmuje

Propaganda Federacji Rosyjskiej, aktywnie wspierana przez aparat propagandowy Mińska, stale zwiększa dynamikę operacji informacyjnych wymierzonych w RP - powiedział w sobotę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne Stanisław Żaryn propaganda dezinformacja Władimir Putin Aleksander Łukaszenka

Prowokacje ze strony wagnerowców? Premier Morawiecki: przesunęli się w kierunku przesmyku suwalskiego

Mamy informację, że ponad 100 najemników Grupy Wagnera przesunęło się w kierunku przesmyku suwalskiego. Na pewno jest to krok w kierunku dalszego ataku hybrydowego na polskie terytorium - mówił w sobotę w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki służby i bezpieczeństwo służby specjalne Grupa Wagnera granica bezpieczeństwo

Grupa Wagnera na Białorusi. Żaryn uspokaja: nasze służby wywiadowcze monitorują sytuację

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej, minister Stanisław Żaryn powiedział w programie "iPolitycznie" portalu i.pl, że państwo polskie jest przygotowane na każdy scenariusz wydarzeń związany z działaniami najemników z Grupy Wagnera. Dodał, że Rosja i Białoruś wykorzystują wagnerowców jako element propagandy do straszenia Polski i Zachodu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne Stanisław Żaryn Grupa Wagnera