more_horiz
PR24 Portal
Section05

służby specjalne

Dr Piotr Woyciechowski o wywiadzie gen. Pytla: konieczne podjęcie kroków prawnych

- Brak odpowiedzi, choćby oświadczenia o podjęciu kroków prawnych, będzie eskalować sytuację w najbliższych miesiącach i latach, znajdą się inni sfrustrowani oficerowie, którzy na łamach "Gazety Wyborczej" będą formułowali jeszcze dalej idące oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny PRL Polskie Radio 24 POLSKA Dorota Kania Piotr Woyciechowski urząd ochrony państwa służby specjalne

Amerykański wywiad ujawnia: Rosja wydała 300 mln dolarów, by ingerować w politykę innych państw

Od 2014 roku Rosja wydała ponad 300 mln dolarów, by wpływać na polityków w ponad 20 państwach - poinformował wysoki rangą przedstawiciel administracji USA, powołując się na odtajnione informacje wywiadu. Ostrzegł, że jeśli partie będą nadal przyjmować pieniądze od Kremla, zostaną publicznie zdemaskowane. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Rosja Europa USA służby specjalne

Woyciechowski: można było spodziewać się korelacji między FSB i SKW w ramach resetu, który zafundował rząd Tuska

- Współpraca między FSB a SKW jest konsekwencją i następstwem zbliżenia się Polski i Rosji do siebie, kosztem łączności z Amerykanami i NATO, a także kosztem budowania i pozycjonowania swojego miejsca na świecie. (..) Można było się spodziewać podobnych korelacji w ramach resetu, który zafundował rząd Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. służb specjalnych Piotr Woyciechowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Wywiad gen. Piotra Pytla. Adrian Stankowski: współpraca między FSB a SKW była faktem

"Gazeta Wyborcza" opublikowała wywiad z byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego generałem Piotrem Pytlem, w którym wojskowy oskarża rząd PiS o powiązania z Rosją i twierdzi, że działa on w interesie Moskwy. O szczegółach tej sprawy opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adrian Stankowski, dziennikarz "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

"Działania charakterystyczne dla przykrywkowców". Tomasz Sakiewicz o gen. Piotrze Pytlu

- Gen. Piotr Pytel ma taki ciąg zdarzeń bardzo mocno wiążących go z Rosją. Były to działania, którymi chciał wręcz związać polskie służby z rosyjskimi i pozwolić im na ich penetrację - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Polskie Radio 24 służby specjalne FSB służby i bezpieczeństwo Tomasz Sakiewicz

"Pytel nadal może mieć kontakty z FSB". Jabłoński komentuje absurdalny wywiad byłego szefa SKW

- Można zakładać, że generał Piotr Pytel, nadal ma kontakty z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji - powiedział na antenie TVP Info wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. W ten sposób odniósł się do wywiadu byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego dla "Gazety Wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Paweł Jabłoński FSB służby specjalne Rosja

Skandaliczne oskarżenia byłego szefa kontrwywiadu wojskowego. Żaryn: to korzyści informacyjne dla Kremla

Kuriozalny wywiad byłego szefa kontrwywiadu wojskowego dla Gazety Wyborczej. Generał Piotr Pytel oskarża w nim rząd PiS o działania na rzecz Władimira Putina. Powiedział także, że agentem Kremla może być premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  szpieg Służba Kontrwywiadu Wojskowego Rosja służby specjalne wojna na Ukrainie media wywiad POLSKA społeczeństwo

Zamach w Monachium. Prezydent Niemiec: to haniebne, że 50 lat zajęło nam uzgodnienie rekompensat dla izraelskich rodzin

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przyznał w niedzielę, że to "haniebne", iż Berlinowi zajęło pięć dekad uzgodnienie rekompensaty dla pogrążonych w żałobie rodzin izraelskich ofiar ataku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm komunizm PRL Izrael wywiad Monachium HISTORIA służby specjalne Niemcy ŚWIAT igrzyska olimpijskie igrzyska

"Morze Śródziemne jest bardzo ważne dla Putina". Prof. Bielański o strategicznej roli Włoch

Prof. Stefan Bielański, specjalista ds. Włoch z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, skomentował na antenie Polskiego Radia 24 śledztwo dziennika "La Repubblica", które dowiodło, że agentka rosyjskiego wywiadu działająca we Włoszech przeniknęła do dowództwa NATO i amerykańskiej floty. - Wygląda to na groźną sprawę. Morze Śródziemne jest bardzo ważne dla strategii Putina - stwierdził, przypominając jak istotną strategicznie rolę pełnią Włochy na mapie Europy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński Włochy Rosja NATO służby specjalne Europa

Rosyjska agentka nawiązała kontakty w dowództwie NATO we Włoszech. Media: odleciała już do Moskwy

"Rosyjska agentka w NATO we Włoszech" - tak rzymski dziennik "La Repubblica" zatytułował artykuł na temat szpiegowskiej operacji Moskwy. Jak zaznaczono na łamach gazety, "agentka wywiadu wojskowego krążyła przez 10 lat między Rzymem a Neapolem, przenikając do dowództwa atlantyckiego oraz amerykańskiego", dzięki czemu nawiązała relacje z dziesiątkami oficerów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy szpieg wywiad służby specjalne Rosja

Były pracownik Twittera szpiegował dla Arabii Saudyjskiej. Sąd uznał go winnym

Agencja Reutera poinformowała, że były menedżer Twittera oskarżony o szpiegowanie dla Arabii Saudyjskiej został uznany we wtorek za winnego sześciu zarzutów, w tym działania jako agent obcego państwa i próby ukrycia płatności od urzędnika mającego powiązania z saudyjską rodziną królewską.
Zobacz więcej na temat:  twitter media społecznościowe szpieg Arabia Saudyjska służby specjalne ŚWIAT Ameryka