X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
służby specjalne

Sprawa Siergieja Skripala. "rosyjskie państwo jest na wojnie"

Atak na byłego rosyjskiego agenta wywołał jeden z największym kryzysów dyplomatycznych w relacjach Wielkiej Brytanii z Rosją od zakończenia zimnej wojny i doprowadził do wydalenia ponad 150 rosyjskich dyplomatów z państw Zachodu. O działalności służb specjalnych mówił w Polskim Radiu 24 Bolesław Paisecki, ekspert ds. służb specjalnych, wykładowca Akademii  Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby specjalne Rosja Wielka Brytania szpieg

„Kulisy Spraw”: wpływy PRL w służbach specjalnych

– Służby III RP swoimi korzeniami, funkcjami oraz istotą działania są dalej w PRL, bo z niego się wywodzą – powiedział dr Łukasz Kister, ekspert w tematyce służb specjalnych. W audycji „Kulisy Spraw” rozmowa m.in. o przenikaniu funkcjonariuszy aparatu PRL do instytucji i organów powstałych po 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo PRL służby specjalne ABW UOP WSI Łukasz Kister

Jak zidentyfikowano sprawców zamachu na Siergieja Skripala?

Portal Bellingcat opublikował pełny raport na temat napastnika z Salisbury - Rosjanina, który miał użyć silnie toksycznego nowiczoka do zabicia Siergieja Skripala - byłego podwójnego agenta przekazującego rosyjskie sekrety służbom brytyjskim. – Sprawa związana jest z wyciekiem danych z systemów informacyjnych rosyjskiego MSW – mówił w audycji Świat w Powiększeniu Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja służby specjalne zamach Siergiej Skripal

Rudolf Skowroński to od lat poszukiwany polski oligarcha

Od 15 lat polskie służby próbują odnaleźć jednego z najbogatszych Polaków z lat 90-tych Rudolfa Skowrońskiego. - To barwna postać, której kariera i zgromadzony majątek są ściśle związane z wykonywaniem zleceń ze strony komunistycznych służb specjalnych – mówił w audycji "Nisztor pyta” Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych. Gościem Polskiego Radia 24 był również dziennikarz śledczy Witold Gadowski.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor służby specjalne

Były szef Agencji Wywiadu: sprawa Ludmiły Kozłowskiej pokazuje nieskuteczność państwa

- Mamy do czynienia z nasileniem szkodliwej działalności na rzecz państwa polskiego – mówił w audycji W Gruncie Rzeczy pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się m.in. do Fundacji Otwarty Dialog i wystąpienia przed niemieckim parlamentem jej szefowej Ludmiły Kozłowskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agencja Wywiadu Grzegorz Małecki Rosja służby specjalne Fundacja Otwarty Dialog

Jerzy Jachowicz: część funduszy FOZZ trafiała do KGB i GRU

– Była to również operacja, która miała na celu zapewnienie stabilności finansowej służbom polskim, jak i rosyjskim – tak o działalności FOZZ i związanej z nim afery, którą okrzyknięto mianem największej w III RP, powiedział Jerzy Jachowicz, dziennikarz tygodnika „Sieci”. Przy okazji zatrzymania w USA Dariusza Przywieczerskiego, jednego z organizatorów afery FOZZ, rozmowa o jej podłożu i konsekwencjach. O sprawie FOZZ mówił w Polskim Radiu 24 także dr Cezary Mech.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo Jerzy Jachowicz III RP PRL służby specjalne