more_horiz
PR24 Portal
Section05

smog

Walka ze smogiem. GIOŚ informuje, gdzie sprawdzić aktualną jakość powietrza

To od naszego codziennego zachowania zależy jakość powietrza - przekonywali w Dniu Czystego Powietrza przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W Polsce funkcjonuje niemal 300 stacji pomiarowych, a aktualną jakość powietrza dla danej lokalizacji można sprawdzić na portalu i w aplikacjach mobilnych inspektoratu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia energetyka powietrze smog POLSKA społeczeństwo

Warszawskie budynki komunalne wciąż z kopciuchami. Czas wymiany pieców mija w tym roku

Za używanie kopciuchów od 1 stycznia 2023 r. grozi kara nawet do 5000 zł. Jednak w warszawskich budynkach komunalnych wciąż jest jeszcze ponad 500 takich przestarzałych pieców. Czas na ich wymianę mija z końcem tego roku. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas kampanii wyborczej w sierpniu 2018 r. zapowiadał likwidację wszystkich kopciuchów do końca 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony Warszawa mazowieckie piec smog Rafał Trzaskowski

Dzień bez Samochodu 2022

Wielu z nas twierdzi, że z chęcią przesiadłoby się na komunikację publiczną, gdyby ta była darmowa. Nie jest to jeszcze powszechne, jednak w co najmniej kilku polskich miastach możesz podróżować tramwajami i autobusami bez konieczności kasowania biletu. Z okazji dzisiejszego Dnia bez Samochodu odwiedzamy miejsca, które zachęcają do przesiadki z auta do autobusu. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochód samochody komunikacja miejska komunikacja publiczna miasto społeczeństwo ekologia korki smog czystość środowisko środowisko miejskie ekosystem