more_horiz
PR24 Portal
Section05

Smoleńsk

"Mamy do czynienia z ewidentną ingerencją". Macierewicz o dowodach na sfałszowanie czarnych skrzynek przez Rosjan

Jak poinformował Antoni Macierewicz, istnieje informacja służb wskazująca, że Rosja podjęła działania, aby dokonać fałszerstwa rejestratora (czarnej skrzynki) ATM-QAR z samolotu Tu-154. - Żaden Polak nie słyszał całości rejestratora głosowego, (..) tylko kopie. Co więcej, każda z nich jest inna. Analiza wskazuje miejsca, w których mamy do czynienia z ewidentną ingerencją - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska

Śledztwo smoleńskie. Sakiewicz: mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane

- Podstawowym argumentem tych, którzy uważali, że w Smoleńsku miał miejsce zwykły wypadek i że nie należy badać wersji zamachu, było to, że "Rosjanie nie mogli tego zrobić". To płytkie intelektualnie, głupie i szkodliwe. (..) Mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk Antoni Macierewicz

Prezydent Duda: podkomisja Macierewicza realizowała prace bardzo rzetelne, wielowątkowo i wieloaspektowo

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podkomisja smoleńska, w okresie, kiedy uczestniczył w jej pracach, "realizowała prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo i wieloaspektowo". - Oczekuję obiektywnego spojrzenia na tych, którzy za wszelką cenę dążą do prawdy, i tych, którzy powinni byli ją ustalać w 2010 r., kiedy był ku temu najlepszy czas - dodał prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk TVN Andrzej Duda prezydent Antoni Macierewicz

Zarzuty TVN dot. śledztwa smoleńskiego. Dr Nowaczyk: podkomisja opierała się na wynikach szeroko zakrojonych badań

- Podkomisja, w oparciu o bardzo szeroko zakrojone badania najnowszymi metodami naukowymi, ustaliła, że samolot w momencie odejścia na drugi krąg utracił końcówkę skrzydła, a stało się to w wyniku wybuchu w tym skrzydle. Na to są określone dowody przytoczone w naszym raporcie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 były pełniący obowiązki przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku dr Kazimierz Nowaczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo katastrofa smoleńska Smoleńsk

"Nie wykluczam kroków prawnych". Były szef MON o materiale TVN24 ws. ukrywania dowodów w śledztwie smoleńskim

- Nie jest wykluczone, że będą podejmowane działania prawne po materiale TVN24 na temat prac komisji - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową były szef MON Antoni Macierewicz. Poseł PiS dodał, że być może przed sądem należy postawić nie tyle dziennikarzy, ile polityków "eksponujących oszustwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa smoleńska

"Działa na szkodę państwa polskiego". Oświadczenie podkomisji smoleńskiej po materiale TVN

Zarzuty i pseudoargumenty przedstawione przez stację TVN są fałszywe i prezentują rosyjski punkt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną - poinformowano w oświadczeniu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w związku z emisją programu "Czarno na białym" w TVN24. Jak dodano, "media te działają na szkodę państwa polskiego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku

"Będziemy zwracać się do Rosjan". Macierewicz o odzyskaniu wraku Tu-154M

- Kolejnym krokiem podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej jest zwrócenie się z pismem do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej o zwrot szczątków Tu-154M. Poparli to wszyscy posłowie, oprócz polityków Platformy Obywatelskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku społeczeństwo Rosja prawo

Podkomisja smoleńska wzywa Rosję do zwrotu wraku TU-154M. Wysłano oficjalne pismo

Podkomisja do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej zwróciła się z pismem do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej o zwrot szczątków Tu-154M wraz z rejestratorami pokładowymi i wszystkimi materiałami dowodowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska społeczeństwo Rosja prawo Antoni Macierewicz

Katastrofa smoleńska. Fiński parlamentarzysta: to nie przypadek, Putin powinien być za to osądzony

- Nie mam podstaw, by myśleć, że Kreml nie miał z tym (katastrofą smoleńską - red.) nic wspólnego - mówił na antenie TVP Info fiński parlamentarzysta Mikko Kärnä. Jak przyznał, teraz widzimy, do czego zdolna jest Rosja, która morduje własnych obywateli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Smoleńsk Władimir Putin zamach Rosja Międzynarodowy Trybunał Karny katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz

Raport podkomisji smoleńskiej. Szrot: wszystko układa się w logiczną całość i wskazuje na winę Rosji

W poniedziałek (11.04) zaprezentowano przyjęty w sierpniu ub.r. raport podkomisji smoleńskiej. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot "poszlaki, które występują ws. katastrofy smoleńskiej, układają się w logiczną całość i wskazują na winę strony rosyjskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Antoni Macierewicz Paweł Szrot Rosja Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Smoleńsk Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Ryszard Kaczorowski

Katastrofa smoleńska. Sakiewicz: Polska powinna wystąpić o ściganie osób odpowiedzialnych za ten zamach

- W katastrofie smoleńskiej zabito tych, którzy prowadzili politykę oporu wobec dominacji Rosji w tym regionie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") oraz Agaton Koziński (publicysta). 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Janecki Polskie Radio 24 POLSKA katastrofa samolotu Smoleńsk katastrofa smoleńska