X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sms

Tylko u nas SMS kończy 26 lat. Czy niebawem wyprą go komunikatory?

Choć SMS wciąż jest popularny, a na świecie wysyła się go w liczbie kilkunastu miliardów, to coraz mocniej depczą mu po piętach komunikatory. Short Message Service (SMS) 3 grudnia kończy 26 lat. Ćwierć wieku w technologii oznacza, że czas już na emeryturę. Tym bardziej, że idą młodzi - WhatsApp czy Messenger. - Wydaje się, że SMS-y będą powoli przechodziły w zapomnienie – mówi Michał Chomczyk z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sms nowe technologie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju messenger whatsApp płyta gramofonowa

Telekomunikacja. Jak radzić sobie z problemami?

Możliwe, że już od przyszłego roku konsumenci będą lepiej chronieni na rynku telekomunikacyjnym. Sejm zaczyna prace nad przygotowaną przez resort Cyfryzacji nowelizacją ustawy prawo telekomunikacyjne. Zapewnić ma ona lepszą ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami i nadużyciami na tym rynku - mówi sekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji Marek Zagórski. O bezpieczeństwie konsumenckim w telekomunikacji Elżbieta Szczerbak rozmawiała w "Pogotowiu konsumenckim" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  telekomunikacja Elżbieta Szczerbak telefon sms

Będą zmiany odnośnie SMS-ów premium i płatnego parkowania

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął nowelizację ustawy, która reguluje między innymi korzystanie z tak zwanych usług premium, czyli dodatkowo płatnych SMS-ów. Ministrowie opowiedzieli się też za wprowadzeniem przepisów, które mają zwiększyć przejrzystość rynków finansowych i uregulować kwestię opłat za parkowanie w centrach miast.
Zobacz więcej na temat:  rząd Mateusz Morawiecki sms telekomunikacja parkowanie samochód