more_horiz
PR24 Portal
Section05

snowboard

Sześciu skoczków w kadrze A. Polski Związek Narciarski ogłosił składy

Polski Związek Narciarski ogłosił kadry w skokach narciarskich mężczyzn i snowboardzie alpejskim na sezon 2023/2024. W kadrze A skoczków narciarskich znalazło się sześciu zawodników.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Thomas Thurnbichler Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Paweł Wąsek Aleksander Zniszczoł Jakub Wolny Andrzej Stękała Klemens Murańka Maciej Kot Oskar Kwiatkowski snowboard

Kolejny Puchar Świata w Polsce? Małysz szuka sponsorów

Sukcesy Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandry Król sprawiły, że w naszym kraju wzrosło zainteresowanie alpejską odmianą snowboardu. Niewykluczone, że już w przyszłym sezonie Polska zorganizuje zawody Pucharu Świata! - Na pewno będziemy wnioskować o te zawody - zapewnił prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz w rozmowie z Interią.
Zobacz więcej na temat:  SPORT snowboard sporty zimowe Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król Adam Małysz

Medale MŚ to nie koniec? Polacy mają ambitne cele

Mistrzostwa świata w snowboardzie rozpoczęły się doskonale dla reprezentantów Polski. W gruzińskim Bakuriani złoty medal w slalomie gigancie równoległym zdobył Oskar Kwiatkowski, a Aleksandra Król sięgnęła po brąz w rywalizacji kobiet. - Cieszę się, że mogę pisać historię - mówił po starcie Oskar Kwiatkowski. - Możemy jeszcze powalczyć o medal w slalomie drużynowym - dodała Aleksandra Król.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe snowboard Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król