more_horiz
PR24 Portal
Section05
social media

Właściciel Facebooka ukarany przez brytyjski urząd antymonopolowy. W tle sprawa strony z gifami

Właściciel seriwisu społecznościowego Facebook, Meta, został ukarany grzywną 1,5 miliona funtów przez brytyjski urząd antymonopolowy (CMA) za złamanie wcześniej nałożonych na firmę zasad. Chodzi o przejęcie przez Metę serwisu z gifami - Giphy w 2020 roku i późniejsze decyzje personalne. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Facebook social media Europa infografika

Portale społecznościowe. Dlaczego lubimy dzielić się informacjami o sobie?

Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie świętuje swoją pełnoletność. W 2004 roku uruchomiono platformę, która do dziś bije rekordy popularności wśród użytkowników. Na czym polega jej fenomen? Dlaczego tak lubimy dzielić się w sieci informacjami o sobie? Skąd w nas potrzeba, by wiedzieć, co dzieje u innych? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo media społecznościowe social media Łukasz Sobolewski psychologia

Influencer marketing. Nowy rodzaj reklamy podbija rynek

Każdy, komu zdarza się oglądać twórczość youtubowych influencerów, zauważył, że po kilku minutach autor kanału z właściwego tematu filmu przechodzi, mniej lub bardziej płynnie, do reklamowania produktu czy usługi. To tylko fragment filmu, ale dzięki tym paru minutom influencer zarabia, a reklamowana firma zdobywa kolejnych konsumentów. Influencer marketing, bo tak nazywa się ten rodzaj działalności, to obecnie najprężniej rozwijający się obszar marketingu. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan influencerzy STYL ŻYCIA reklama reklama w internecie social media media społecznościowe

Marek Balt: Facebook to prywatna firma, która ma swój regulamin

- Jeśli ktoś narusza regulamin stworzony przez właściciela, podczas gdy zakładając swoje konto, zgodził się na przestrzeganie tych reguł, nie może mieć pretensji, że właściciel nie chce, żeby jakieś teksty i przesłanki znajdowały się na jego portalu - powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 social media media społecznościowe Facebook Konfederacja internet cenzura społeczeństwo

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek media Facebook Instagram youtube media społecznościowe blokada społeczeństwo debata social media cenzura

NASZ WYWIAD Facebook podsyca podziały. "Zamykanie nas w bańce informacyjnej zawsze sprzyja polaryzacji"

– Mechanizmy, którymi rządzą się algorytmy, są znane od dawna – użytkownik otrzymuje treści, które są zgodne z jego światopoglądem i tym samym algorytmy zamykają go w bańce informacyjnej, a to zawsze sprzyja polaryzacji – powiedziała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Magdalena Bigaj, wiceprezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Facebook USA media social media Instagram cenzura Mark Zuckerberg

Inwigilacja w social media na zlecenie. Siedem firm wyrzuconych z Facebooka

Cztery firmy z Izraela, a także przedsiębiorstwa z Chin, Indii i Macedonii Północnej zostały zablokowane przez Facebooka za oferowanie usług szpiegowania jego użytkowników - podała w komunikacie Meta, właściciel portalu społecznościowego. Według oświadczenia, wśród klientów jednej z tych firm były również podmioty z Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Facebook social media media społecznościowe nowe technologie internet technologie

Nastolatki pod presją wyglądu - pomóc może "ciałoneutralność"

Blisko 70 procent nastolatków odwiedza social media kilkanaście razy w ciągu doby - wynika z raportu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. W tym czasie młodzi są bombardowani setkami zdjęć i postów z nierealistycznymi ideałami piękna. Coraz częściej młodzi ludzie czują presję, żeby wyglądać lepiej. Dlatego ruszyła kampania "Ciało nie określa", która jest realizowana jest pod hasłem "Moja wartość nie zależy od tego, jak wyglądam". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka młodzież psychologia edukacja Weronika Puszkar social media internet media społecznościowe

Media społecznościowe. Cenzura, wolność słowa i rzetelność przekazu

Jak wygląda wolność słowa i jej granica w mediach społecznościowych? Czy cenzura w internecie jest zjawiskiem powszechnym i czy możemy mówić o inwigilacji użytkowników? Jaka jest wiarygodność przekazu medialnego w Polsce? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w audycji "Klub Trójki". 
Zobacz więcej na temat:  media społecznościowe social media wolność słowa cenzura Trójka społeczeństwo Michalina Szymborska Klub Trójki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem