more_horiz
PR24 Portal
Section05

Solidarność

"To szczyt obłudy". Piotr Duda o wypowiedziach Donalda Tuska ws. emerytur stażowych

Szef Solidarności Piotr Duda podkreślił, że "wypowiedzi Donalda Tuska w sprawie emerytur, a szczególnie emerytur stażowych, to szczyt obłudy". - Za swoich rządów nie tylko wydłużył wiek emerytalny, wygasił emerytury pomostowe, zlikwidował OFE, ale też wyrzucił miliony podpisów referendalnych i zniszczył dialog społeczny w Polsce - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Duda Donald Tusk POLSKA senior polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarność emerytury stażowe

PR24 "Solidarność" podkreśla znaczenie emerytur stażowych. "Chodzi o wolność wyboru"

Rzecznik przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski wyjaśnił, że wprowadzenie emerytur stażowych jest uzupełnieniem systemu emerytalnego. Jak dodał, za tymi zmianami w systemie emerytalnym powinny iść także zachęty w postaci ulg podatkowych i innych preferencji związanych z miejscem pracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Solidarność NSZZ emerytura emerytury stażowe

"Solidarność" jednoznacznie komentuje propozycje Tuska. "Pamiętamy jego rządy i mu nie wierzymy"

Rzecznik przewodniczącego NSSZ "Solidarność" Marek Lewandowski mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że nawet najbardziej hojne obietnice Donalda Tuska w związkowcach wzbudzają nieufność. - Wolimy raczej postawić na tych, którzy z większości deklaracji i obietnic się wywiązywali w przeszłości - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Wieczorkowski Solidarność NSZZ

PiS zapowiada emerytury stażowe. Wyjaśniamy, komu i na jakich warunkach będą przysługiwać

Wprowadzenie emerytur stażowych - 38 lat dla kobiet i 43 dla mężczyzn - zapowiedział na konferencji programowej w Końskich prezes PiS Jarosław Kaczyński. Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", nową propozycję ocenia jako rezultat wieloletnich starań "Solidarności" w tej sprawie. Wyjaśniamy, kto będzie mógł liczyć na emeryturę stażową oraz na jakich zasadach będą przyznawane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory w Polsce polityka emerytura Solidarność GOSPODARKA

43. rocznica Porozumienia Jastrzębskiego. Premier: górnicy byli twórcami historii Polski i Europy

- Jeżeli będziemy dalej pełnić misję, rozważymy powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną przemysłu wydobywczego i całej polskiej energetyki - powiedział Mateusz Morawiecki z okazji 43. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz 35. rocznicy górniczych strajków w 1988 roku. Zapraszamy do oglądania transmisji w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Piotr Duda Solidarność NSZZ porozumienia sierpniowe

43. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Droga do powstania "Solidarności"

Mijają 43 lata od podpisania porozumień sierpniowych, zawartych przez komunistyczne władze i protestujących robotników. 31 sierpnia 1980 roku o 16.40, po 18 dniach strajku okupacyjnego w Stoczni Gdańskiej, po przystąpieniu do protestów solidarnościowych 700 zakładów pracy z całej Polski, a także po wielu dniach żmudnych negocjacji strajkujących ze stroną rządową, zostało podpisane historyczne porozumienie, otwierające drogę do powstania "Solidarności", i rozpoczynające przemiany ustrojowe w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  porozumienia sierpniowe 1980 IPN historia Polski Stocznia Gdańska Anna Walentynowicz Gdańsk NSZZ Solidarność Artur Wolski infografika