more_horiz
PR24 Portal
Section05
sondaż

"Polityczna prehistoria". Marcin Piasecki o ewentualnym odrodzeniu się POPiS-u

- Proszę zauważyć, że to już niedługo będzie 17 lat. Nie, wydaje mi się, że nie jest to możliwe w obecnej konfiguracji politycznej przy tych wszystkich emocjach politycznych, które mamy i tak dalej, aby utworzyć POPiS - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Gośćmi audycji byli także Adam Jakuć, redaktor naczelny "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego", oraz Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  PiS PO POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaż opozycja Polskie Radio 24

SONDAŻ Polska pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Brytyjczycy doceniają nasze działania

Brexit raczej wzmocnił, niż osłabił brytyjską reakcję na wojnę na Ukrainie. Brytyjczycy najlepiej oceniają własne działania, ale na drugim miejscu Polskę. Ponadto w ostatnich dwóch miesiącach mocno wzrosło pozytywne postrzeganie Ukrainy i Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez  firmę badawczą Redfield and Wilton Strategies dla think tanku UK in a Changing Europe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Brexit sondaż wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe polska pomoc pomoc

Zaskakujące wyniki sondażu - Polacy nie chcą zburzenia PKiN. Dr Urbankowski: to efekt nieznajomości historii

- Być może nie jest on odczytywany jako symbol. Ci, którzy przyglądali się jak powstaje PKiN, (później jego nazwa została zasłonięta (bardzo sprytnie - neonem), że nie widać, że pod spodem jest Stalin), mogą to traktować jako normalną budowlę. Musimy pamiętać, że Polacy nie znają swojej własnej historii - mówił w Polski Radiu 24 dr Bohdan Urbankowski (historyk, pisarz).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo sondaż PRL historia Polski POLSKA Warszawa Pałac Kultury i Nauki dekomunizacja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem