more_horiz
PR24 Portal
Section05

sondaż

SONDAŻ Niemcy chcą zlikwidować prawo weta w UE. Polacy są temu przeciwni

Olaf Scholz na początku maja w Parlamencie Europejskim oświadczył, że potrzebna jest reforma systemu głosowania w Radzie UE, aby więcej decyzji mogło zapadać większością kwalifikowaną. Pracownia Social Changes na zlecenie wpolityce.pl przeprowadziła sondaż, w którym zapytała Polaków co sądzą o takich pomysłach.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo Niemcy sondaż Olaf Scholz POLSKA społeczeństwo

SONDAŻ Andrzej Duda liderem rankingu zaufania, Jarosław Kaczyński wyprzedził Donalda Tuska. Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu IBRiS wynika, że największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda. Jednocześnie to samo badanie pokazuje, że w ostatnich tygodniach duży wzrost zaufania zanotował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w zestawieniu wyprzedził Donalda Tuska. Wysoko znaleźli się też premier Mateusz Morawiecki oraz Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Jarosław Kaczyński Donald Tusk Mateusz Morawiecki sondaż polityka

SONDAŻ PiS z przewagą nad KO. Koalicja PSL i Polski 2050 w Sejmie. Nowy sondaż wyborczy

Jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, to na pierwszym miejscu znalazłaby się Zjednoczona Prawica, która utrzymałaby przewagę na Koalicją Obywatelską. Jednocześnie pierwsza i druga partia notują podobny spadek poparcia. Na trzecim miejscu byłaby koalicja Polski 2050 i PSL - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka wybory w Polsce PiS koalicja obywatelska PSL Polska 2050 Konfederacja