more_horiz
PR24 Portal
Section05

sondaże

Opozycja z jedną listą na wybory? Myrcha: im mniej rywalizacji, tym lepiej

- Uważam, że trzeba minimalizować rozczłonkowanie sił politycznych będących po stronie demokratycznej. Im mniej rywalizacji między nami, im większe skupienie na PiS, tym większa szansa na wygraną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO Arkadiusz Myrcha. - Powinniśmy polegać na twardej matematyce, na twardych badaniach, a te pokazują, że zjednoczona lista ma największe szanse - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja wybory w Polsce Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska wybory sondaże

SONDAŻ Czym mają zajmować się politycy? Polacy wskazują na gospodarkę i sytuację rodzin

Prawie połowa (47,4 proc.) respondentów chce, by głównym tematem wyborczych zmagań była sytuacja gospodarcza i walka z inflacją - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM. Na drugim miejscu znalazł się temat poprawy sytuacji finansowej polskich rodzin (22,5 proc.), podium zamyka kwestia bezpieczeństwa energetycznego (12 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż wybory w Polsce kampania wyborcza gospodarka polska

Lewica i PiS na "tak" w sprawie seniorów. Ueberhan: często zgadzamy się, jeśli chodzi o pomoc

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Ueberhan mówiła, że w sprawach społecznych i tych dotyczących pomocy Lewica głosuje tak jak PiS. Jednak, jak zaznaczyła, "diabeł tkwi w szczegółach". Poseł odniosła się też do świadczeń dla emerytów, tak zwanych "trzynastek" i "czternastek", którym Lewica daje zielone światło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Magdalena Ogórek emerytura sondaże sondaż PiS senior

"Wygraliśmy osiem razy". Michał Wójcik zapewnia o dystansie do sondaży

- My nie pracujemy dla sondaży, na co dzień spotykamy się z Polakami i realizujemy nasz program wyborczy. Jako szef struktur Solidarnej Polski jestem bardzo zadowolony z tego, jak one się rozwijają w ostatnim czasie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka sondaże sondaż społeczeństwo Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Michał Wójcik Eliza Olczyk

Dr Herudziński: jest za wcześnie, by emocjonować się sondażami wyborczymi

- Do wyborów jeszcze jest ponad rok i należy analizować wyniki badań sondażowych, ale to jeszcze nie jest etap, abyśmy emocjonowali się przekładaniem ich na konkretne rezultaty - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog dr Tomasz Herudziński z SGGW. - Nieoficjalna kampania wyborcza ruszyła z pełnym impetem, ale o wyniku wyborów decyduje ostatnich kilka miesięcy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Eliza Olczyk polityka sondaż sondaże wybory w Polsce

Sondaż dla wPolityce.pl: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków

Portal wPolityce.pl opublikował w sobotę wyniki badania opinii publicznej, dotyczące oceny inwestycji polegającej na przekopie Mierzei Wiślanej. O przekopie Mierzei Wiślanej "zdecydowanie pozytywnie" lub "raczej pozytywnie" wypowiedziało się 58 proc. ankietowanych – podał w sobotę portal wPolityce.pl. Badanie przeprowadziła na zlecenie portalu pracownia Social Changes. 
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana inwestycje sondaże sondaż

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, Konfederacja poza Sejmem. Jest nowy sondaż wyborczy

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Do Sejmu dostałaby się także Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL. Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Kukiz'15 koalicja obywatelska Konfederacja Sejm sondaże

Ponad 40 proc. poparcie dla PiS i Kukiz'15 w najnowszym sondażu. Prof. Domański: bez zaskoczenia

- Wynik Zjednoczonej Prawicy i Kukiz’15 wynika przede wszystkim ze stosunku do Zjednoczonej Prawicy. Kukiz wniósł tam niewiele. Jest to wysokie poparcie, ale poczekałbym na kolejny sondaż - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  sondaże Sejm wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Kukiz'15 partie polityczne POLSKA polityka Polskie Radio 24