more_horiz
PR24 Portal
Section05
sondaże

"Debata Dnia". PiS na czele najnowszych sondaży

– Widać wyraźnie, że tzw. Piątka PiS zrobiła swoje, a temat LGBT nie pomógł Koalicji Europejskiej – ocenił Kacper Rogacin z Agencji Informacyjnej Polska Press. – Ludzie, idąc do głosowania, mają w głowie zapisane, że coś dostali od partii rządzącej. Ma to w większości pozytywny wpływ na wynik wyborczy – dodał Marek Król z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce sondaż sondaże wybory do Parlamentu Europejskiego polityka Prawo i Sprawiedliwość

Debata Dnia. Publicyści o poparciu dla partii politycznych

Nie jestem zaskoczony wysokimi notowaniami partii Wiosna. Mamy do czynienia z efektem świeżości, widać też zniechęcenie wyborców nie tyle w stosunku do PO (...), co przywództwa Grzegorza Schetyny - powiedział w Debacie Dnia Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem Polskiego Radia 24 był również Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaże partia Wiosna Robert Biedroń Jarosław Kaczyński

Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu

Partia Jarosława Kaczyńskiego nadal z wysokim poparciem. Jak wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość ma 39,7 proc. poparcia. Drugie miejsce zajmuje Platofrma Obywatelska, a trzecie - Wiosna Roberta Biedronia. Na końcu zestawienia są Nowoczesna i Teraz Ryszarda Petru.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Kukiz'15 Polskie Stronnictwo Ludowe sondaże polityka

Łukasz Warzecha: Wiosna Biedronia będzie efemerydą na jedną kadencję

- Ruch Roberta Biedronia zyskuje ze względu na efekt świeżości. Jestem przekonany, że 14 proc. poparcia nie utrzyma się nawet do wyborów – powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do niedawnego sondażu, według którego Wiosna Roberta Biedronia może w tej chwili liczyć na 14 proc. poparcia.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Łukasz Warzecha Robert Biedroń Komentarz polityczny sondaże partia Wiosna