more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sopot

Wakacje w Polsce hitem światowej turystyki? Tak uważają amerykańscy specjaliści z branży

Amerykańska witryna biznesowa "The Street" wskazała Polskę jako jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących kierunków turystycznych roku 2024. Jednym z argumentów przemawiających za naszym krajem ma być wciąż mimo wszystko dzika przyroda i pogoda, która nie jest tak uciążliwa, jak na południu Europy. Czy nasz kraj stanie się wakacyjnym hitem przyszłego roku?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA turystyka wakacje urlop Sopot Zakopane Lublin przyroda Radosław Nałęcz Trójka

Zakopane i Sopot - turystyczne i kuracyjne dzieje dwóch miast

Co łączy Zakopane i Sopot? Odpowiedzi na to pytanie można poszukać na najnowszej wystawie "Turyści i Kuracjusze. Opowieść o dwóch miastach" zorganizowanej przez Zakopiańskie Centrum Kultury i Muzeum Sopotu. Ekspozycja jest opowieścią o niezwykłych miastach położonych na dwóch krańcach Polski, od dekad kojarzących się z odpoczynkiem, ale też z życiem kuracyjnym i sanatoryjnym. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Domoradzki Zakopane Sopot wystawa muzeum

Tłumaczenia Tuska ws. spotkania z Putinem na molo. Poseł opozycji wątpi w jego zapewnienia

- Wiem, że Donald Tusk biega, a gdzie mieszka, to nie wiem. Wydaje mi się, że Putin, zdaje się, pozował do tego, że gra w hokeja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej, niegdyś parlamentarzysta PO, Ireneusz Raś o spotkaniu Donalda Tuska i Władimira Putina na molo w Sopocie. Pytany, czy uwierzył w zapewnienia Tuska, że rozmowa dotyczyła biegania, przyznał, że nie wie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ireneusz Raś Sopot Donald Tusk

Kulisy spotkania Tuska z Putinem na molo w Sopocie. Dziś premiera 6. odcinka "Resetu"

W poniedziałek 17 lipca odbędzie się premiera 6. odcinka serialu dokumentalnego "Reset". Jednym z tematów będzie rozmowa Donalda Tuska z Władimirem Putinem, do której doszło w 2009 r. na molo w Sopocie. Okazuje się, że zachowała się notatka z tego spotkania. Odcinek wyemitują o godz. 21.30 TVP1 oraz TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń serial PO Platforma Obywatelska PSL Donald Tusk Sopot polityka Rosja Władimir Putin

Tomasz Konieczny: Opera Leśna to obiekt, którym warto się chwalić na świecie

- Mamy do czynienia ze wspaniałym obiektem, który dysponuje cudowną akustyką. Kanał orkiestrowy jest odkryty. Został zbudowany przed II wojną światową, jest bardzo dobrej jakości, wyściełany drewnem, i muzyka z tego orkiestronu brzmi wspaniale - mówił w Dwójce Tomasz Konieczny, dyrektor artystyczny Baltic Opera Festival, który odbędzie się m.in. w Operze Leśnej w Sopocie.
Zobacz więcej na temat:  opera Sopot Tomasz Konieczny MUZYKA Ryszard Wagner Dwójka

Opera wraca do opery! Baltic Opera Festival w Operze Leśnej w Sopocie

Choć w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat w Operze Leśnej w Sopocie zwykle rozbrzmiewa muzyka rozrywkowa, miejsce to - zgodnie ze swoją nazwą - ma tradycje klasyczne. - Wąska grupa osób, która zna historię tego wspaniałego obiektu, ma tę świadomość, że tak naprawdę nazwa Opera Leśna to nie jest przypadek, ani jakieś zrządzenie losu, tylko to jest rzeczywiście nawiązanie do roku 1909, w którym w tym miejscu zaczęto wykonywać dzieła operowe - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Kokot, dyrektor Baltic Opera Festival. Wydarzenie rozpocznie się 14 lipca.
Zobacz więcej na temat:  opera Sopot Gdańsk muzyka klasyczna

Klasyczne "Lato z Radiem" 2023. Relacje z festiwali w Busku-Zdroju i Sopocie

W ostatnim wydaniu Klasycznego "Lata z Radiem" Adam Rozlach zdał relację z dwóch zakończonych festiwali: XXIX Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz oraz XIII Festiwalu NDI Sopot Classics, w ramach którego wystąpił tam jeden z najważniejszych, legendarnych zespołów muzyki dawnej - Les Arts Florisants, pod dyrekcją Williama Christiego. Zaproszenie przyjęła również amerykańska śpiewaczka operowa Joyce DiDonato. 
Zobacz więcej na temat:  Festiwal im. Krystyny Jamroz Sopot Busko-Zdrój Adam Rozlach

TYLKO U NAS Awantura o nazwę "Tak! Dla Polski". Prezydent Sopotu oburzony "próbą zawłaszczenia dorobku"

- Żyjemy w demokratyczny państwie prawa, gdzie jest możliwość rejestrowania partii politycznych - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Bartłomiej Kubicz. Przyszły przewodniczący partii pn. "OKS - Tak! Dla Polski" w ten sposób odpowiada na zarzuty prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który oburzył się na nazwę nowego ugrupowania, ponieważ od kilku lat prowadził pod hasłem "Tak! Dla Polski" stowarzyszenie polityczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sopot pomorskie polityka wybory

Letnie kino plenerowe: kusząca i coraz popularniejsza alternatywa dla multipleksów

Coraz dłuższe dni, coraz cieplejsze wieczory, a jeśli dodać do tego jeszcze dobre towarzystwo, to czy może być lepsza perspektywa na nadchodzące letnie miesiące? A jeśli można jeszcze obejrzeć dobry film na świeżym powietrzu… Nic dziwnego, że plenerowe kina cieszą się rosnącą popularnością.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kino plenerowe FILM festiwal filmowy Zakopane Sopot Warszawa Michał Fedusio Tomasz Miara Trójka