more_horiz
PR24 Portal
Section05

soul

"Bilet wspomnień". Daria Kobierecka prezentuje nowy singiel

Pop, soul, jazz i lekkość balladowych brzmień - to wszystko znajduje się w muzyce Darii Kobiereckiej. Wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka wydała właśnie nowy singiel "Bilet wspomnień". - Pracę nad kompozycją zaczęłam kilka lat temu, więc ta piosenka trochę dojrzewała - mówi w "Muzycznej Jedynce" Daria Kobierecka. 
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa Jazz soul Pop Daria Kobierecka​

Drobne niepokoje, intrygujące i hipnotyzujące dźwięki

– Świetna płyta, bardzo ciekawie skonstruowana, podzielona na kilka części i każda z nich stanowi pewną opowieść. Chyba mogę powiedzieć, że to powrót grupy Arcade Fire do bardzo dobrej formy – mówiła Justyna Grabarz, prezentując utwór "Unconditional II (Race and Religion)", na którym muzykom formacji towarzyszy Peter Gabriel.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp premiera Justyna Grabarz Trójka album Pop Marta Zalewska Jazz soul hot chip

Wojciech Doleżyczek: branża muzyczna polega na relacjach

Wojciech Doleżyczek to gitarzysta pochodzący z Warszawy i absolwent kierunku gitara jazzowa na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Muzyk, który na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Bartek Królik, Margaret czy grupa Sound'n'Grace, podzielił się z Mateuszem Krautwurstem ulubionymi utworami oraz przemyśleniami na temat branży muzycznej.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Krautwurst Trójka MUZYKA muzyka hp soul Jazz

Trochę jazzowego ciepła w mroźny wieczór

Drugie w 2022 roku wydanie audycji "NocHarmonia" przypadło na wyjątkowo mroźny środowy wieczór. Antidotum na niskie temperatury okazała się porządna dawka ciepłych, jazzowych brzmień w wykonaniu m.in. George'a Duke'a, Dee Dee Bridgewater i grupy Moonchild. – Wierzę, że nasze spotkanie w Programie 3 Polskiego Radia doda Państwu trochę ciepła i wniesie choć trochę radości – zapowiedziała Julia Sawicka-Kotomska.
Zobacz więcej na temat:  Julia Sawicka-Kotomska Trójka MUZYKA muzyka hp Jazz soul George Duke Dee Dee Bridgewater Andrzej Zaucha Kuba Badach

Co w sercu śpiewa? Ella Fitzgerald i Alicia Keys w Trójce

– Wsłuchując się w głos swojego serca, dokonałam interesujących muzycznych wyborów. Mam nadzieję, że dla Państwa będą one równie zaskakujące i miłe – zapowiedziała Julia Sawicka-Kotomska pierwsze noworoczne wydanie audycji "NocHarmonia". Na liście zaprezentowanych utworów oprócz Elli Fitzgerald, Alicii Keys i duetu Al Jarreau/David Sanborn pojawili się m.in. Chet Baker, John McLaughlin i Portishead.
Zobacz więcej na temat:  Julia Sawicka-Kotomska Trójka MUZYKA muzyka hp Ella Fitzgerald Chet Baker Portishead Alicia Keys Jazz soul