X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
spektakl

PR24 "Klasyka gatunku, jeśli chodzi o musical". "Jentl" w Teatrze Żydowskim w Warszawie

- Dla mnie "Jentl" jest klasyką gatunku, jeśli chodzi o musical. Bazujemy stricte na oryginalnym opowiadaniu Singera. (...) Problematyka, którą zawarł w swoim tekście kreśli się bardzo wyraźnie także w dzisiejszych czasach - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 aktorka Adrianna Dorociak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska Teatr Żydowski TEATR musical SZTUKA KULTURA spektakl kobieta

Kuba Kowalski: świat Oscara Wilde'a jest bardzo kampowy

- Susan Sontag kiedyś w swoich notatkach uznała Oscara Wilde’a za ojca kampu. I taki jest chyba przede wszystkim ten jego świat; przegięty, przerysowany, absurdalny, szalony. Myślę, że w tym szaleństwie odbija się również trochę nasza współczesność - mówił w Dwójce Kuba Kowalski, reżyser spektaklu "BUNBURY" w gdańskim Teatrze Wybrzeże.
Zobacz więcej na temat:  Oscar Wilde Dwójka Paweł Siwek spektakl premiera TEATR komedia reżyser

Jacek Bończyk: Wojciech Młynarski znany jest kilku pokoleniom Polaków

- Zgłębiając twórczość Wojtka, niezmiennie podkreślam, że i tak mi nie wystarczy czasu, bo napisał ponad 3 tys. piosenek. Do tego dochodzą felietony, libretta, więc to ogromny materiał do przeanalizowania. Jestem spokojny, że jego twórczość wciąż będzie z nami, ale jeżeli tylko mam możliwość sięgnięcia do niej, to robię to - mówił w Dwójce Jacek Bończyk, autor scenariusza i reżyser muzycznego spektaklu "Misja: Młynarski".
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Młynarski Paweł Siwek Jacek Bończyk spektakl KULTURA Dwójka

Marcin Hycnar: Żak i Barciś to idealny duet do sztuki "Słoneczni chłopcy"

- Cezary Żak i Artur Barciś to profesjonalni aktorzy z dużym doświadczeniem, które obejmuje też wiele wspólnych produkcji, więc wydają się idealnym duetem do tej sztuki - mówił w Dwójce reżyser spektaklu "Słoneczni chłopcy" Marcin Hycnar. Premierę przygotowuje właśnie warszawski Och-Teatr.
Zobacz więcej na temat:  spektakl Warszawa Dwójka Paweł Siwek TEATR KULTURA Cezary Żak Artur Barciś Marcin Hycnar

"Tytus Andronikus" - arcytrudny dramat Szekspira

- W "Tytusie Andronikusie" pojawiają się wątki wielu późniejszych dramatów: "Hamleta", "Makbeta" czy "Króla Leara". To opowieść jak zniszczyć bezwiednie królestwo, ze zmęczenia, pychy, głupoty - mówił w "Poranku Dwójki" reżyser i założyciel Teatru Pieśń Kozła Grzegorz Bral. Trwają przygotowania do wystawienia spektaklu Alicji Bral pt. "Andronikus - Synekdocha"​ opartym na dramacie o rzymskim wojowniku.
Zobacz więcej na temat:  spektakl William Szekspir Dwójka Paweł Siwek TEATR

Premiera "Dziadów". Dejmek wsadza kij w mrowisko

54 lata temu odbyła się premiera Mickiewiczowskich "Dziadów" w reżyserii Kazimierza Dejmka. Tamtego dnia nikt nie mógł przewidzieć, że spektakl aż w takim stopniu wpłynie na historię powojennej Polski. Ale twórcy spektaklu wiedzieli, że będzie o nim głośno.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Dejmek TEATR Warszawa Gustaw Holoubek Dziady Adam Mickiewicz spektakl marzec 1968 1968 Władysław Gomułka PZPR komunizm premiera rocznica HISTORIA