X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
śpiew

Andrzej Filończyk: trema to dla mnie obce słowo

- Czasem to uczucie pojawia się, ale to jest moment przed pierwszą próbą z dyrygentem w roli, która jest świeża. Wtedy coś się dzieje w żołądku. Ale kiedy dochodzi do próby, oswajam się ze swoim brzmieniem głosu w nowej partii, to wszystko się uspokaja. Uważam, że trema wynika głównie z braku przygotowania się - mówił w Dwójce znakomity młody baryton Andrzej Filończyk.
Zobacz więcej na temat:  śpiew opera Dwójka Marcin Majchrowski muzyka klasyczna KULTURA

Publiczność ponownie na koncertach Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Na początek Long Long

Polskie Radio zaprosiło na pierwszy, po pandemicznej przerwie, koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. W piątek 11 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpił chiński tenor Long Long. Laureatowi Nagrody Polskiego Radia w 10. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki (2019) towarzyszyła OPRW pod dyrekcją Michała Klauzy. Retransmisja 27 czerwca na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie śpiew opera

O kobietach, o "Ziemi"

Ostatnio w filmie „Agonia”, w reżyserii Tomasza Knittla, przez (rzekomo) odchodzący świat muzyki tradycyjnej przeprowadzał nas Adam Strug. Nadszedł czas na kobiece spojrzenie na to uniwersum. O współczesnej wsi przez pryzmat pieśni ludowej opowiada nowy film Zuzanny Solakiewicz. „Ziemia” to film kobiety o kobietach. Śpiewaczkach starszego i młodego pokolenia. Muzyka jest w tu równie ważna, jak obraz. 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma Kraków śpiew

Kariera wokalna. Jak postawić pierwsze kroki?

Swoją kreatywność i wrażliwość można wyrażać na wiele sposób, np. wokalnie. Jak się okazuje, śpiewać może każdy, nawet jeśli na początku wydaje się, że dana osoba nie ma do tego talentu. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Adrianna Maja Kućmierz,  aktorka i wokalistka opowiedziała jak kształcić swój głos, jeśli marzymy o zostaniu piosenkarzem lub piosenkarką.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem dzieci radio dla dzieci piosenki dla dzieci Lew i Królik w PRD śpiew zdolności