X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
społeczeństwo

Ekspert: musimy się przygotować na powrót epidemii jesienią

- Szczepionki nie ma i długo nie będzie. W tym roku proszę zapomnieć o tym - ogłosił prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Jego zdaniem w obecnej sytuacji związanej z COVID-19 w Polsce powinno się testować pacjentów zgłaszających się do szpitali, personel medyczny oraz osoby z wysokiego ryzyka.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus POLSKA Koronawirus w Polsce zdrowie COVID-19 społeczeństwo infografika

Szumowski: na dziś w jednym lub dwóch powiatach rekomendowałbym wybory tylko korespondencyjne

- Myślę, że w jednym lub w dwóch powiatach w Polsce mógłbym dzisiaj rekomendować wybory wyłącznie korespondencyjne – powiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski zapytany o wytyczne, gdyby wybory były w najbliższą niedzielę. Dodał jednak, że to najpierw wymaga analizy trendów w każdym powiecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski

Blisko 11,5 tys. osób wyleczono z COVID-19, 178 nowych zakażeń, kolejnych 9 zgonów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 9 nowych zgonach. W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 24 165 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarły 1 074 osoby, które chorowały na COVID-19, a 11 449 wyzdrowiało.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo zdrowie Ministerstwo Zdrowia infografika POLSKA

"Są dodatkowe terminy". Szef MEN o uczniach, którzy w czasie egzaminów będą na kwarantannie

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapewnił, że uczniowie, którzy nie będą mogli ze względu na kwarantannę przystąpić do egzaminów w terminie głównym, będą mogli to zrobić w terminach dodatkowych. Taka sytuacja dotyczy części uczniów z rodzin na Śląsku, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej Koronawirus w Polsce kwarantanna edukacja egzamin ósmoklasisty matura społeczeństwo POLSKA

Rzecznik Praw Dziecka: musimy być pryncypialni i surowi wobec sprawców przestępstw na szkodę dzieci

- Brakuje w polskim prawie karnym instytucji, która wprost mogłaby działać w sprawach dotyczących dzieci. Jako rzecznik mogę działać w sprawach administracyjnych i rodzinnych i to czynię, niestety w sprawach karnych jest pewne zagmatwanie i braki - mówił w Polskim Radiu 24 Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka społeczeństwo Antoni Trzmiel Mikołaj Pawlak

PiS pyta, czy mec. Giertych brał udział w przygotowaniu "akcji hejtu" przeciwko ministrowi Szumowskiemu

Czy mec. Roman Giertych brał udział w przygotowaniu publikacji "Gazety Wyborczej" nt. ministra zdrowia oraz czy przygotował "akcję hejtu" przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu i wziął za to pieniądze - m.in. te pytania skierowali w poniedziałek do mec. Giertycha posłowie PiS.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia maseczki adwokat Gazeta Wyborcza społeczeństwo sąd POLSKA

Wsparcie logistyczne i psychologiczne. Żołnierze WOT pomogą w organizacji wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży

- Wojska Obrony Terytorialnej pomogą organizatorom wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży - doradzą, jak zrobić to bezpiecznie, odkażą pomieszczenia i pojazdy przewożące dzieci. W razie potrzeby pobiorą wymazy - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  dzieci społeczeństwo kolonie wakacje wypoczynek Mariusz Błaszczak MON Wojsko Polskie POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo

"Jest Matką wszystkich wierzących". Dziś obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny

Po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzień ten został wybrany, ponieważ Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. - Maryja pierwsza uwierzyła Bogu, pierwsza przyjęła Boży plan Zbawienia dla ludzkości - podkreślił ojciec Mirosław Kopczewski.
Zobacz więcej na temat:  Kościół wiara katolicyzm aktualności katolickie społeczeństwo Kościół katolicki święta POLSKA

Mniejsza liczba wyjazdów i specjalne wytyczne. Minister edukacji o wypoczynku letnim dla dzieci

Dariusz Piontkowski zapewnił, że władze dbają o to, by wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży były bezpieczne. Jak dodał, w tym roku, ze względu na epidemię, oprócz sprawdzenia ośrodków wypoczynkowych przez kuratorów i sanepid przygotowano też zestaw wytycznych dla rodziców i organizatorów.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej dzieci społeczeństwo wakacje bezpieczeństwo Koronawirus w Polsce POLSKA kolonie

"Giertych złamał tajemnicę adwokacką?". Nowe informacje w sprawie zakupu maseczek

W sprawie sprzedaży maseczek ochronnych bez odpowiedniego certyfikatu wychodzą na jaw nowe informacje. Kiedy instruktor narciarstwa Łukasz G. sprzedał Ministerstwu Zdrowia maseczki bez atestów za miliony złotych, a resort zażądał zwrotu pieniędzy, mężczyzna zaczął szukać pomocy w kancelarii Romana Giertycha - informuje "Super Express".
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia maseczki adwokat Gazeta Wyborcza społeczeństwo sąd POLSKA

Szef MSZ: Polska z pandemii może wyjść mocniejsza

- Liczba zarażonych koronawirusem i ofiar pandemii jest w Polsce mniejsza niż w wielu państwach Europy Zachodniej. Również oceny perspektyw polskiej gospodarki są dobre, ufam więc, że relatywna pozycja Polski w świecie będzie rosła - mówi tygodnikowi "Do Rzeczy" szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ społeczeństwo infografika POLSKA