more_horiz
PR24 Portal
Section05

społeczeństwo

Muzyka w samochodzie

„Powiedz mi jakiej muzyki słuchasz, a powiem ci jakim kierowcą jesteś”. Słuchanie muzyki w samochodzie to przyjemność, która umila nam podróże. Okazuje się, że może też decydować o naszym bezpieczeństwie za kółkiem. Czego słuchać, aby pewnie i przyjemnie dojechać do celu?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody technologie urządzenia mobilne Polskie Radio POLSKA społeczeństwo radio radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow MUZYKA relaks drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Lublin: ulicami miasta przeszedł 10. Marsz dla Życia i Rodziny. "Życie to jest najcenniejszy dar"

Ulicami Lublina - z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez aleje Racławickie, Krakowskie Przedmieście i ulicę Królewską do Archikatedry - przeszedł 10. Marsz Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło brzmi "Dzieci przyszłością Polski". Na koniec, w świątyni została odprawiona msza święta. - To nie jest marsz przeciwko komukolwiek; to jest marsz dla dwóch najcenniejszych wartości, jakie mamy na ziemi - mówił w niedzielę metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lublin rodzina społeczeństwo Marsz dla Życia i Rodziny

"Dwa spojrzenia". Tradycje AA jako życiowy drogowskaz

Dwa Program 12 kroków i 12 tradycji to jedne z filarów wspólnot problemowych, jak Anonimowych Alkoholików, Al-Anon czy Wspólnot hazardzistów. Narzędzia, którymi posługują się wspólnoty, mogą także pomóc w budowaniu szczęśliwej, bezpiecznej i pełnej rodziny oraz innych obszarach życia. W audycji gościli Irena Hojfeldt, aktywistka społeczna oraz Paweł, osoba uzależniona.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pomoc Rafał Porzeziński alkoholizm uzależnienia

SONDAŻ Niemcy chcą zlikwidować prawo weta w UE. Polacy są temu przeciwni

Olaf Scholz na początku maja w Parlamencie Europejskim oświadczył, że potrzebna jest reforma systemu głosowania w Radzie UE, aby więcej decyzji mogło zapadać większością kwalifikowaną. Pracownia Social Changes na zlecenie wpolityce.pl przeprowadziła sondaż, w którym zapytała Polaków co sądzą o takich pomysłach.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo Niemcy sondaż Olaf Scholz POLSKA społeczeństwo