X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
społeczeństwo

"Bliskość historii litewskiego i polskiego podziemia". Ilona Lewandowska i Olga Alehno o komiksie

- Pomysł, żeby zrobić coś, co pokazuje bliskość historii litewskiego i polskiego podziemia, pojawił się w 2014 r., kiedy odwiedziłam Tuskulanum - powiedziała na antenie Polskiego Radia Ilona Lewandowska. Gościem audycji była również Olga Alehno z Fundacji Pomoc na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczeństwo komiks HISTORIA Armia Krajowa okupacja sowiecka II wojna światowa pamięć

"To był początek naszych działań społecznych". Joanna Paciorek o Fundacji Św. Mikołaja

- Przygoda prowadzenia fundacji trwa już ponad 20 lat i dokładnie w grudniu 1998 r. przygotowaliśmy pierwszą kampanię społeczną na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla dzieci pod hasłem "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" i to był początek naszych działań społecznych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Fundacji Św. Mikołaja Joanna Paciorek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Święty Mikołaj pomoc społeczeństwo

Jak poradzić sobie z pożarem samochodu?

To zdecydowanie niecodzienna sytuacja, jednak całkiem możliwa. Przyczyn pożaru samochodu może być wiele. Co zrobić, gdy auto stanie w płomieniach? Jak zareagować, żeby nie doprowadzić do tragedii?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody pożar straż pożarna gaszenie pożarów samochody elektryczne Polskie Radio samochód bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo drogi POLSKA

30. rocznica powstania Radia Maryja. Specjalne przesłanie skierował prezydent i prezes PiS

8 grudnia 1991 roku po raz pierwszy w eterze można było usłyszeć sygnał Radia Maryja. "To ważna data w dziejach polskiej radiofonii i Kościoła katolickiego w Polsce" - napisał prezydent Andrzej Duda. "W 30. rocznicę powstania Radia Maryja dziękujemy Panu Bogu za rozgłośnię oraz pozostałe inicjatywy powstałe pod auspicjami toruńskich ojców redemptorystów. Dziękujemy Panu Bogu także za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Ryzyka" - wskazał z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Radio Maryja chrześcijaństwo prezydent Andrzej Duda Jarosław Kaczyński

Badanie słuchalności radia w Polsce. "Wyniki mogą być nierzetelne"

- Rynek w Polsce potrzebuje wypracowania nowej metody badania mediów - uważa Przemysław Broniszewski, członek zarządu Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych MOC TV. Wystosował on także apel do nadawców radiowych skupionych w KBR, aby usiedli wspólnie do stołu z przedstawicielami rozgłośni publicznych zrzeszonych w Audytorium 17 i rozpoczęli dialog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo radio Polskie Radio

"Dyskusja ustami przedstawiciela jednej strony". Rulewski o wystąpieniu Trzaskowskiego przed komisją Kongresu USA

- Dyskusja o Polsce ustami tylko jednego przedstawiciela życia politycznego, a takim jest Rafał Trzaskowski, chyba jest zbyt dużym skrótem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Rulewski. W cotygodniowej debacie solidarnościowej wziął też udział Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Rulewski Tadeusz Płużański Rafał Trzaskowski Warszawa społeczeństwo Kongres USA

"Nikt nie wierzył w samobójstwo". W PR24 o śmierci Jolanty Brzeskiej

Minęło 10 lat od śmierci legendy walki o prawa lokatorów Jolanty Brzeskiej. Chociaż powszechnie uważa się, że działaczka została zamordowana, pierwotnie w śledztwie uznano, że popełniła samobójstwo. Teraz do kin wchodzi film opowiadający jej historię, a kontynuujące misję Jolanty Brzeskiej działaczki lokatorskie przypominają, że mimo upływu lat w śledztwie dotyczącym jej śmierci nic się nie zmieniło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA społeczeństwo Warszawa regiony mazowieckie reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna dzika reprywatyzacja Jolanta Brzeska

"Bez was nie mogłaby funkcjonować polska gospodarka". Prezydent i premier składają życzenia z okazji Barbórki

"W imieniu Rzeczypospolitej, w imieniu Rodaków, wyrażam Państwu wielki szacunek i dziękuję za trudną i ogromnie potrzebną pracę, bez której nie mogłaby funkcjonować polska gospodarka i nie byłoby możliwe spokojne, bezpieczne życie Polaków" - napisał prezydent, składając górnikom życzenia z okazji, przypadającej dzisiaj, Barbórki.
Zobacz więcej na temat:  Barbórka 2021 Andrzej Duda Mateusz Morawiecki górnictwo węgiel praca święta POLSKA społeczeństwo

Paweł Sałek o kryzysie na granicy

– Konflikt, który został wywołany, ma charakter kryzysu granicznego. To problem, który może trwać jeszcze przez wiele miesięcy – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Bartłomiej Wróblewski (PiS), Marcin Kierwiński (PO) oraz Krzysztof Gawkowski (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  granica Rosja imigranci w Europie Białoruś Wojsko Polskie Ukraina bezpieczeństwo Beata Michniewicz Paweł Sałek Marcin Kierwiński Bartłomiej Wróblewski Krzysztof Gawkowski POLSKA społeczeństwo