X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
społeczeństwo

"Dopadniemy każdego". Lempart grozi lekarzom, chce ich ścigać za odmowę wykonania zabiegu aborcji

- Jesteśmy gotowe, żeby wyjść na ulice - oświadczyły przedstawicielki Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia wyroku TK. - Wzywamy wszystkich, aby tym razem iść tak, żeby zostawiać ślady. Wyraźcie swój gniew tak, jak uważacie - nawoływała Marta Lempart. Demonstranci zebrali się przed siedzibą TK. Liderka protestów zagroziła urzędnikom i tym lekarzom, którzy odmówią zabiegu aborcji.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet aborcja społeczeństwo protest demonstracje Marta Lempart Trybunał Konstytucyjny POLSKA

Czarnek: przygotowujemy się na pięć wariantów nauki w szkołach

 - Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu różnych wariantach, jeśli chodzi o decyzje dotyczące szkolnictwa - powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, decyzje odnośnie szkół przedstawi w kolejnych dniach premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Przemysław Czarnek społeczeństwo Michał Dworczyk edukacja NAUKA szkoła dzieci

Najmłodsze ofiary KL Auschwitz. Andrzej Kacorzyk: większość od razu trafiała do komór gazowych

- Mamy różne perspektywy. Jest perspektywa Armii Czerwonej i decyzji jej władz, a druga - zupełnie inna - to ta ofiar. Musimy zdać sobie sprawę, że ci, którzy wyzwalali, sami nie byli wolni. Byli żołnierzami systemu totalitarnego i jest wyjątkową sprawą, że przynieśli wolność tym 7 tysiącom ofiar, w tym 700 dzieciom, których życie zostało naznaczone przez Auschwitz. Niemniej mogli - i wielu z nich może w dalszym ciągu - świadczyć o tamtych dniach, tamtych chwilach - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo historia Polski Auschwitz rocznica POLSKA II wojna światowa Antoni Trzmiel