X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
społeczeństwo

27 dni krwawych walk. Upamiętniono rocznicę zdobycia przez powstańców warszawskich Reduty PWPW

W Warszawie upamiętniono rocznicę zdobycia przez powstańców warszawskich Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wytwórnia oraz budynek mieszkalny jej pracowników, które w czasie okupacji znajdowały się w rękach niemieckich, zostały zdobyte przez powstańców w drugim dniu zrywu - 2 sierpnia 1944 roku. Gmach utracono 28 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie II wojna światowa historia Polski HISTORIA społeczeństwo

PKP Intercity i Instytut Pileckiego wspólnie upamiętniają Witolda Pileckiego

PKP Intercity połączyło siły z Instytutem Pileckiego, by uczcić 120-lecie urodzin Witolda Pileckiego. Z tej okazji jedna z lokomotyw kursujących do Berlina została oklejona okolicznościową grafiką. Przewoźnik po raz kolejny angażuje się w upamiętnienie kluczowych dla historii Polski wydarzeń i postaci.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Witold Pilecki pamięć historia Polski lokomotywa PKP Intercity Instytut Pileckiego Witold Lazar Trójka

Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Policja publikuje nagranie z monitoringu i apeluje o pomoc

Policja opublikowała nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu (woj. lubelskie). Widać na nim zamaskowanego sprawcę przestępstwa, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają podpalacza lub posiadają informacje na temat tego zdarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia regiony lubelskie Zamość Koronawirus w Polsce społeczeństwo policja polska

Stolica plażowej piłki ręcznej. "Lato z Radiem" z wizytą w Starych Jabłonkach

To tutaj, w Starych Jabłonkach, odbywa się doroczny turniej piłki ręcznej plażowej - najmłodszej i najszybciej rozwijającej się odmiany szczypiorniaka. Czy zasady rozgrywki odbiegają od oryginalnego handballu? Gdzie zawodnicy ćwiczą poza sezonem, skoro w halach sportowych nie ma piasku?
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Piłka ręczna społeczeństwo wakacje plaża Maciej Walecki Roman Czejarek Lato z Radiem 2021

"Rządzący w końcu podjęli śmiały krok". Dorota Olszewska o zmianach w prawie drogowym

- Nie warto się spieszyć na drodze. Zaoszczędzimy niewiele czasu. Wypadek na drodze to szereg czynników: nie tylko człowiek, sprawne auto i infrastruktura, ale i zdarzenia losowe. Naprawdę, czasem warto zdjąć nogę z gazu - apelowała na antenie Polskiego Radia 24 Dorota Olszewska, prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA kierowca kierowcy bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo

Podpalono punkt szczepień w Zamościu. Premier: będziemy surowo podchodzić do takich aktów

- W Zamościu podpalono stację epidemiologiczną i punkt szczepień. Będziemy surowo podchodzić do tego typu aktów - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Warszawie. Szef KGP Jarosław Szymczyk poinformował, że powstała specjalna grupa, która zajmuje się podpaleniem stacji epidemiologicznej w Zamościu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo premier szczepienia pandemia

Prof. Roszkowski: w skali świata trudno mówić o zaniku katolicyzmu, ale widać jego regres na Zachodzie

Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Wojciech Roszkowski, historyk, który mówił m.in. o najnowszej publikacji, dot. chrześcijaństwa. Pytany o kondycje Kościoła katolickiego oświadczył, że widać zjawisko jego decentralizacji, "papiestwa, które abdykuje ze swojej roli".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Wojciech Roszkowski Kościół chrześcijaństwo katolicyzm aktualności katolickie Kościół katolicki KSIĄŻKA KULTURA

Agnieszka Cubała o książce "Warszawskie dzieci '44"

- Myślę, że bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym, co te dzieci czuły, jak się odnajdywały w tej nowej dla nich rzeczywistości, czy wiedziały i rozumiały, co się dzieje. Okazuję się, niestety, że bardzo często nie - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Cubała autorka książki "Warszawskie dzieci '44. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo HISTORIA Powstanie Warszawskie POLSKA KSIĄŻKA