X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sprzedaż detaliczna

Eksperci: sprzedaż detaliczna cały czas rośnie, ale zaczynamy dostrzegać znaczenie jakości i trwałości kupowanych produktów

Wzrost sprzedaży detalicznej to oznaka wychodzenia z kryzysu, ale pandemia zmieniła nasze nawyki. Stopniowo zaczynamy odchodzić od nieograniczonego konsumpcjonizmu na rzecz zakupów towarów trwałych takich jak np. meble i sprzęt AGD. Stale rośnie sprzedaż przez internet, co zmienia sytuację wielu branż-mówiły w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomistki: prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna handel inflacja COVID-19 tarcza antykryzysowa

GUS: sprzedaż detaliczna w sierpniu była wyższa niż rok temu

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w sierpniu 2021 r. wzrosła 5,4 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,0 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących wzrosła w ubiegłym miesiącu o 10,7 proc. rdr. Natomiast od stycznia do sierpnia licząc rok do roku wzrosła o 7,3 procent.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gus handel sprzedaż sprzedaż detaliczna ceny żywności

Ograniczamy wydatki na bieżące zakupy. Ekspert: pojawia się obawa, że będzie jeszcze drożej

Prawie 41 proc. Polaków zamierza ograniczyć w III kwartale tego roku wydatki na bieżące zakupy - wynika z raportu "Nastroje konsumenckie Polaków 2021". Część respondentów (29 proc.) zmniejszy swoje wydatki o 5-10 proc., co piąty o 10-15 proc., na cięcia 15-20 proc. wskazało 22,6 proc. badanych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zakupy sprzedaż detaliczna finanse osobiste podwyżki cen badania rynku

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu wzrosła. PIE: w kolejnych miesiącach wyniki będą zbliżone do 4,5 proc.

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu 2021 r. wzrosła 3,9 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 2,1 proc. - podał GUS. "Spodziewamy się niewielkich zmian dynamiki sprzedaży w kolejnych miesiącach. Wyniki prawdopodobnie będą zbliżone do 4,5 proc. rdr" - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna dane

GUS: rośnie sprzedaż, deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, poprawiają się nastroje konsumenckie

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu 2021 r. wzrosła 8,6 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 3,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Znacząco zwiększyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w czerwcu. Natomiast w lipcu GUS odnotował poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna budownictwo mieszkania nastrój statystyka

Gospodarka zaczyna się rozpędzać. PKB wrósł w II kwartale o 11 procent, sprzedaż detaliczna wyższa niż przed pandemią

Dynamika PKB mogła w II kw. przekroczyć nawet 11 proc. r/r, a odsezonowany PKB mógł wzrosnąć o ok. 2,5 proc. kw/kw. Sprzedaż detaliczna przewyższyła już o 3 proc. przedpandemiczny poziom z lutego 2020 roku – wynika z opublikowanego w czwartek komentarza głównego ekonomisty PZU Pawła Durjasza.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb przemysł sprzedaż detaliczna gus handel zatrudnienie

Wsparcie dla małych i średnich gospodarstw rolnych. Puda: kierunek KE zgodny z rozwojem Polski

- Po raz pierwszy w historii kierunek Komisji Europejskiej jest zgodny z kierunkiem rozwoju naszego państwa - wspierania małych i średnich gospodarstw - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, pytany o przyszłość masowego przetwórstwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Komisja Europejska fundusze unijne Polski Ład rolnictwo wieś sprzedaż detaliczna Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Eksperci: sprzedaż w Polsce stabilnie rośnie, ale ewentualny lockdown jesienią odbiłby się na niej bardzo negatywnie

Choć nie mamy tak ogromnej konsumpcji jak w Stanach Zjednoczonych, to jednak nasz wzrost sprzedaży detalicznej jest zadowalający i wydaje się trwały. Co zdarzy się za 2-3 miesiące, zależy od sytuacji epidemicznej, ale kolejne zamknięcie np. galerii handlowych z pewnością miałoby negatywny skutek dla gospodarki - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznej (PIE) i dr Przemysław Kwiecień z firmy XTB.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA produkcja przemysłowa gus sprzedaż detaliczna

Firmy coraz lepiej oceniają koniunkturę gospodarczą. Tak wynika z badań BGK i PIE

Wskutek zniesienia obostrzeń i otwarcia gospodarki przedsiębiorcy po raz pierwszy w tym roku pozytywnie oceniają koniunkturę w polskiej gospodarce - wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE i BGK. Rosną m.in. wskaźniki dotyczące wartości sprzedaży i liczby nowych zamówień w firmach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa sprzedaż detaliczna pkb produkcja przemysłowa produkcja eksport