X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
średnia krajowa

"To najlepszy okres w całym 30-leciu". Prof. Modzelewski o sytuacji Polski pod rządami PiS

- Pewnie historycy zajmujący się najnowszą historią napiszą o tym za parę lat. Kiedy powstaną pierwsze prace o historii gospodarczej naszego 30-lecia, bezspornie lata 2015-2019 będą uznane za najlepszy okres w całym 30-leciu z perspektywy nie tylko tych dwóch wskaźników - średniego wynagrodzenia i poziomu bezrobocia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Witold Modzelewski POLSKA GOSPODARKA ekonomia bezrobocie średnia krajowa wynagrodzenia

Ile powinni zarabiać politycy?

- PiS postąpił tak, jakby nawiedził go duch Elżbiety Bieńkowskiej. (przyp. red. "za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota"). Tak nie można myśleć. Powinniśmy mieć poczucie, że ludzie, którzy zajmują ważne stanowiska kierują się służbą. Pieniądze są w drugim rzędzie - mówił w Jedynce Robert Walenciak z "Przeglądu".
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Osiecki Jacek Karnowski Marek Mądrzejewski Prawo i Sprawiedliwość średnia krajowa wynagradzanie

Mamy wysokie aspiracje i niskie pensje

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego średnia pensja w przedsiębiorstwach wyniosła w kwietniu 4123,26 zł brutto. To wzrost o 3,7 proc. rok do roku. Jednocześnie zatrudnienie wzrosło o 1,1 proc. To słabszy wynik, niż można było oczekiwać, a jednym z powodów mogą być trudności, jakie napotykają przedsiębiorcy w znalezieniu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.
Zobacz więcej na temat:  firmy NBP płaca minimalna płace praca średnia krajowa