more_horiz
PR24 Portal
Section05
środowisko

Raport UNESCO ws. Puszczy Białowieskiej. "Trwa dyskusja"

- To dopiero raport wstępny, który otrzymaliśmy z prośbą o odniesienie się do niego i wskazanie ewentualnych błędów. Trwa jeszcze dyskusja pomiędzy nami a ekspertami UNESCO i IUCN. To nie jest raport końcowy, nie powinien był zostać ujawniony - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Golińska. Wiceminister środowiska na naszej antenie odniosła się do kwestii ujawnienia raportu UNESCO ws. Puszczy Białowieskiej przez "Gazetę Wyborczą". 
Zobacz więcej na temat:  Puszcza Białowieska POLSKA środowisko ministerstwo środowiska Polskie Radio 24 UNESCO

Paweł Sałek: nie tylko my mamy problem z jakością powietrza

- To, że Polska i Bułgaria przegrały sprawę o niedotrzymywanie standardów jakości powietrza, wcale nie oznacza, że inni nie mają tych problemów. W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej są złożone pozwy wobec innych krajów członkowskich, także Republiki Federalnej Niemiec - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ministerstwo środowiska Najwyższa Izba Kontroli powietrze środowisko ekologia Europa smog społeczeństwo

Produkujemy prawie najmniej śmieci w Europie

Jak wynika z danych Eurostatu, Polacy i Rumuni wytwarzają najmniej śmieci w Europie w przeliczeniu na mieszkańca. Na drugim biegunie znaleźli się z koleli Norwegowie, a zwłaszcza Duńczycy. Kraje wyżej rozwinięte od nas lepiej radzą sobie za to z recyklingiem odpadów, a warto pamiętać, że Komisja Europejska zobowiązała kraje unijne do osiągnięcia ogólnego poziomu recyklingu na poziomie 50 procent do 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  środowisko recykling

Program "Czyste powietrze". Jak złożyć wniosek?

Od dziś można ponownie składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Program ruszył we wrześniu 2018 roku jednak z powodu wprowadzenia do niego zmian związanych ze sposobem rozliczania dotacji na termomodernizację oraz wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła został na kilka tygodni wstrzymany. Przypominamy, jakie korzyści niesie udział w programie, kto może skorzystać z państwowego wsparcia i jak się o nie ubiegać.
Zobacz więcej na temat:  środowisko inwestycje ekologia GOSPODARKA