more_horiz
PR24 Portal
Section05

Stadion Narodowy

Fernando Santos zaprezentowany. "Od dziś jestem Polakiem"

Fernando Santos został we wtorek zaprezentowany jako nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. - Chciałem podziękować prezesowi PZPN za zaufanie. To dla mnie zaszczyt. Polska jest wielkim krajem o bogatej historii i kulturze - powiedział portugalski szkoleniowiec podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski PZPN Cezary Kulesza Stadion Narodowy

PGE Narodowy: czy badania ultradźwiękowe rozwiążą zagadkę pękającego elementu konstrukcji?

Na PGE Narodowym zamiast zawodników piłkarskich reprezentacji Polski i Chile oraz skandującego tłumu kibiców – pustka i cisza. Powodem awaria, o której mówi cała Polska: pękający element konstrukcji stadionu. Teraz ultrasonografem badają go specjaliści, którzy zadecydują co dalej.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Stadion Narodowy usterka Michał Fedusio Piotr Łodej Trójka Piłka nożna

Z Chile raczej generalny kamuflaż niż próba generalna

W środę, na stadionie Legii w Warszawie, reprezentacja Polski zmierzy się z Chile. To ostatni mecz Biało-Czerwonych przed wylotem na mistrzostwa świata Katar 2022. Historia takich spotkań pokazuje, że wynik nie jest najważniejszy. W przeszłości w tego typu starciach formą błyszczeli m.in. Grzegorz Lato i Robert Lewandowski, ale rezultaty rzadko dawały odpowiedź na temat aktualnej dyspozycji kadry. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Katar 2022 Stadion Narodowy Reprezentacja Chile grzegorz lato

TYLKO U NAS Tak za Tuska budowano jeden z najdroższych stadionów na świecie. Tysiące poprawek, opóźnienia i miażdżący raport NIK

Opóźnienia, wypadki, kilka tysięcy poprawek w projekcie, zastrzeżenia NIK i odwołane wydarzenia - tak w skrócie wygląda ciemna strona budowy Stadionu Narodowego. Do tej historii sportowego obiektu rządzący z koalicji PO-PSL wolą nie wracać.
Zobacz więcej na temat:  Stadion Narodowy Warszawa mazowieckie Donald Tusk koalicja obywatelska POLSKA polityka regiony

Usterka na PGE Narodowym. Minister sportu: będziemy szukać przyczyn

- W poniedziałek dostaniemy od wykonawcy i projektanta ofertę ws. rozwiązania zabezpieczającego usterkę na PGE Narodowym, tzw. bypassu - powiedział w sobotę minister sportu Kamil Bortniczuk. Dodał, że po zapoznaniu się z tą ofertą będzie wiadomo, jak długo potrwa zamknięcie stadionu. Polityk poinformował też, co czeka kibiców, którzy kupili bilety. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Stadion Narodowy PZPN kamil bortniczuk ministerstwo sportu reprezentacja Polski

Co stoi za usterką na PGE Narodowym? Jeden z architektów obiektu podał możliwe przyczyny

Jeden z architektów stadionu Mariusz Rutz powiedział, że "wiele wskazuje na to, że przyczyną uszkodzenia dachu PGE Narodowego może być wada materiałowa lub jakieś obciążenie, które wcześniej nie było przewidziane, a zostało wprowadzone w to miejsce".
Zobacz więcej na temat:  Stadion Narodowy usterka budownictwo architektura POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA infrastruktura Piłka nożna reprezentacja Polski