more_horiz
PR24 Portal
Section05

Stanisław Żaryn

Koniec budowy zapory na granicy z Białorusią. Żaryn: przedostanie się przez nią jest niemożliwe

Polska zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią - poinformował sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. "Polska granica jest dziś najlepiej chroniona w Europie" - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Białoruś granica migracja straż graniczna

"To próba stworzenia pretekstu do eskalacji". Stanisław Żaryn o rosyjskiej ofensywie informacyjnej przeciw Polsce

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn powiedział, że Kreml prowadzi ofensywę informacyjną przeciwko Polsce i innym sojusznikom Ukrainy. Dodał, że organizacja pseudoreferendum posłużyła do przeprowadzenia kolejnego ataku propagandowego na Polskę.
Zobacz więcej na temat:  propaganda Rosja Stanisław Żaryn bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Działania propagandowe Rosji przeniósł na inny poziom". Żaryn o wpisie Sikorskiego

- W pierwszych godzinach po pojawieniu informacji o problemach w związku z NS1 i NS2 ataki informacyjne prowadzili typowi rosyjscy propagandyści, media znane z przekazu dezinformacyjnego. Po wpisie Radosława Sikorskiego ujawnili się rosyjscy urzędnicy. To już reakcja państwowa, poważniejsza sprawa - ocenił minister w KPRM Stanisław Żaryn, odnosząc się do twitterowego wpisu europosła Radosława Sikorskiego (PO-KO).
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Nord Stream Rosja POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo

Stanisław Żaryn: przyjęcie rosyjskich dezerterów byłoby wielkim ryzykiem, oni do Putina są przychylnie nastawieni

- Przyjęcie tych dezerterów rosyjskich do Polski byłoby wielkim ryzykiem i byłoby sprzeczne z decyzją podjętą kilka dni temu, że tylko wizy humanitarne, jeżeli są uzasadnione, mogą być w tej chwili wydawane obywatelom rosyjskim - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn wojna 2022 Rosja Władimir Putin POLSKA Moskwa Ukraina służby i bezpieczeństwo

Dystrybucja jodku potasu. Stanisław Żaryn uspokaja: to działania prewencyjne, nie jesteśmy zagrożeni

Chcemy być przygotowani na ewentualność związaną z zagrożeniem radiacyjnym - powiedział pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn o komunikatach dotyczących dystrybucji preparatów z jodkiem potasu. - Te procedury są procedurami prewencyjnymi - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn broń jądrowa Rosja wojna na Ukrainie Ukraina

Stanisław Żaryn: Ławrow to ważny funkcjonariusz rosyjskiego systemu kłamstwa

- Trwający szczyt ONZ będzie dla Rosji okazją do walki informacyjnej - podkreślił Stanisław Żaryn. Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP uważa, że obecny na szczycie szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow jest ważnym funkcjonariuszem rosyjskiego kłamstwa.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Stanisław Żaryn Rosja Władimir Putin ONZ Siergiej Ławrow propaganda Ukraina wojna na Ukrainie Europa ŚWIAT

Stanisław Żaryn: Ukraińcy na polu walki wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem

 - Ukraińcy udowadniają, że potrafią zrobić dobry użytek nie tylko ze sprzętu starszej generacji, ale i z nowoczesnych platform i systemów. Wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem - powiedział Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.  Jednak - jak podkreślił - nie oznacza to, że doszło do punktu zwrotnego w wojnie. Rosjanie szykują się do kolejnej fazy inwazji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Stanisław Żaryn wojna na Ukrainie

Stanisław Żaryn: Ukraińcy wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem na polu walki

 - Ukraińcy udowadniają, że potrafią zrobić dobry użytek nie tylko ze sprzętu starszej generacji, ale i z nowoczesnych platform i systemów. Wykazują się kreatywnością i nieszablonowym podejściem - powiedział Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.  Jednak - jak podkreślił - nie oznacza to, że doszło do punktu zwrotnego w wojnie. Rosjanie szykują się do kolejnej fazy inwazji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina wojna 2022 Stanisław Żaryn

Spektakl reżimu Łukaszenki na grobie dezertera Czeczki. Żaryn: to działania wrogie, prowokacyjne

"Białoruska propaganda kontynuuje wrogie działania informacyjne i prowokacje przeciwko Polsce. Na cmentarzu wojskowym, gdzie leżą żołnierze Wojska Polskiego, odsłonięto udekorowany biało-czerwoną flagą nagrobek nieżyjącego już dezertera i zdrajcy E. Czeczki" - podkreślił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja propaganda dezinformacja

Kuriozalne zarzuty Białorusi pod adresem Polski. Żaryn: Mińsk fałszuje historię relacji obu krajów

Za pośrednictwem Twittera pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn, poinformował, że białoruska propaganda kontynuuje antypolską narrację sterowaną przez władze w Mińsku. "Tym razem Mińsk eksploatuje wątek historyczny fałszując przy tym relacje Polski i Białorusi - pisze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Białoruś Aleksander Łukaszenka polityka propaganda Rosja

Oburzający artykuł w izraelskich mediach. Żaryn: tezy sprzeczne z faktami i prawdą historyczną

"Polska domaga się reparacji za Żydów zabitych przez Polaków" - artykuł o takim tytule opublikował portal "Times of Israel". - Nie pierwszy raz w izraelskich mediach obarcza się Polaków winą za zbrodnie z okresu II wojny światowej - skomentował pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Jak podkreślił, "jest to element wieloletniej kampanii o zasięgu światowym". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael II wojna światowa Stanisław Żaryn polityka Holokaust reparacje wojenne

Rosyjska propaganda nieskuteczna w Polsce? Żaryn: jesteśmy odporniejsi niż społeczeństwa zachodnie

- Polskie społeczeństwo jest bardzo odporne na działania rosyjskiej dezinformacji i propagandy. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę porównanie polskiego społeczeństwa z innymi społeczeństwami zachodnimi - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Przedstawił także, w jaki sposób będzie budował zespół do walki z rosyjską dezinformacją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja propaganda dezinformacja