more_horiz
PR24 Portal
Section05

Stany Zjednoczone

Rosja wykorzystuje wpis Radosława Sikorskiego. W sieci znów zawrzało

W sieci znów głośno o wpisie Radosława Sikorskiego na temat awarii gazociągów Nord Stream. Wszystko za sprawą rosyjskiego dyplomaty, który użył tweeta jako argumentu podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. - To koniec mitu pana Sikorskiego jako wytrawnego dyplomaty, ale przede wszystkim memento dla totalnego modelu uprawiania polityki przez polską opozycję - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował wydarzenia na obradach Rady Bezpieczeństwa ONZ. 
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Rada Bezpieczeństwa ONZ Rosja Stany Zjednoczone

Ukraina wejdzie do NATO? Blinken: popieramy politykę otwartych drzwi

W piątek amerykański sekretarz stanu Antony Blinken oznajmił, że USA "pociągną do odpowiedzialności każdą osobę, podmiot i kraj, który politycznie lub gospodarczo wesprze próby aneksji ukraińskiego terytorium przez prezydenta Putina". Dodał, że Ukraina ma pełne prawo, by odbić swoje terytorium.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA NATO Ukraina wojsko wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Antony Blinken Kanada

290 mln dolarów od USA na obronność dla Polski. Zielińska: to sygnał, że jesteśmy pewnym sojusznikiem

- Tak duża pomoc dla Polski to jest sygnał, że nasz kraj, który najbardziej wspiera Ukrainę od samego początku wojny, jest pewnym sojusznikiem - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Zielińska. Stany Zjednoczone w ramach projektu Foreign Military Financing przekażą 290 milionów dolarów na rzecz wsparcia militarnego Polski.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Jerzy Jachowicz Elżbieta Zielińska USA Stany Zjednoczone NATO Rosja

"Sojusznik docenia nasze działania". Marcin Kulasek o wsparciu USA dla Polski

- Dobrze, że dostajemy 290 mln dolarów z USA, ponieważ jest to uhonorowanie za pomoc Polski dla Ukrainy i to cieszy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek, który jest też członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka polska pomoc uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Ameryka Stany Zjednoczone USA relacje polsko-amerykańskie

Jednoznaczne oświadczenie Bidena: USA nigdy nie uznają roszczeń Rosji do suwerennego terytorium Ukrainy

Prezydent Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają roszczeń Rosji do suwerennego terytorium Ukrainy. Amerykański prezydent powiedział, że Stany Zjednoczone przygotowały nowe sankcje, które mogą zostać nałożone jeśli Moskwa zaanektuje nowe obszary Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 referendum Joe Biden USA Stany Zjednoczone Rosja

Poseł PiS o przekazaniu Polsce 290 mln dolarów: USA nie widzą sytuacji w Europie w najjaśniejszych barwach

- Przekazanie Polsce 290 milionów dolarów to potężna dawka, ale to też wskazanie, że Amerykanie widzą sytuację, która ma miejsce w Europie w nienajlepszych barwach - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kosztowniak, poseł PiS, wiceszef komisji finansów.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone POLSKA ŚWIAT wojsko wojna na Ukrainie wojna 2022 Polskie Radio 24 USA Prawo i Sprawiedliwość

Szef MSZ spotkał się z Nancy Pelosi. "Wyraziła podziw dla naszej stanowczości ws. agresji na Ukrainę"

- Nancy Pelosi wyraziła podziw dla Polski za stanowczość, jaką okazuje wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę; mówiliśmy sporo o Ukrainie i scenariuszach, które będą wynikać z tej wojny - powiedział szef MSZ Zbigniew Rau w czwartek w Waszyngtonie po spotkaniu z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone wojsko wojna na Ukrainie wojna 2022 POLSKA USA Zbigniew Rau NATO

290 mln dolarów dla Polski od USA. Wiceszef MSZ: jak widać, są partnerzy, którzy nas doceniają

- Są partnerzy, którzy doceniają naszą pracę na rzecz całego regionu euroatlantyckiego. To, co dzisiaj Polska robi, to robi nie tylko dla siebie, ale dla całej Unii Europejskiej i także dla USA - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Ukraina ŚWIAT Ameryka wojna 2022 POLSKA wojsko wojna na Ukrainie Polskie Radio 24 Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych