more_horiz
PR24 Portal
Section05

start-up

Polska w czołówce w przenoszeniu usług IT. Tak wynika z analizy GBS World

Polska jest jednym z trzech najbardziej konkurencyjnych rynków dla branży IT w Europie Środkowej i Wschodniej - wynika z raportu serwisu Emerging Europe. W tym sektorze pracuje w Polsce ponad pół miliona osób, a wartość jego eksportu wynosi blisko 10 mld euro, co stanowi 1,7 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy informatyk cyfryzacja biznesu inwestycje zagraniczne google microsoft branża it outsourcing start-up

Miliard złotych pomocy dla firm w programie "Pierwszy biznes". Jakie są jego zasady?

Z udziałem ministra resortu rodziny i polityki społecznej oraz ministra resortu funduszy i polityki regionalnej oraz wiceprezesa BGK, podpisano w czwartek w Warszawie porozumienia dotyczące Rządowego Programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy start-up msp Ministerstwo Rodziny fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej BGK młodzież zatrudnienie

Ekspert resortu rozwoju: prosta spółka akcyjna jest transparentna dla wierzycieli i jest bardziej przyjazna dla firm

 - Prosta spółka akcyjna, to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która jest dedykowana dla start-up'ów oraz przedsiębiorców dopiero zaczynających swój biznes - przekonywał Jan Drożdż z Ministerstwa Rozwoju i Technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna firma start-up PARP Ministerstwo Rozwoju

Polskie startupy w gronie najbardziej innowacyjnych

Wszystko już było? Nic bardziej mylnego! Wiedzą o tym polskie startupy – z udostępnionego przed kilkoma dniami przez Europejski Urząd Patentowy indeksu patentowego 2021 wynika, że Polska od względem liczby tworzonych wynalazków jest druga w Europie. O definicji współczesnego startupu oraz o kryteriach, które spełniają wynalazki zmieniające świat, w Światowym Dniu Kreatywności opowiedział dr Maciej Kawecki z Instytutu Lema.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Drozda startup start-up technologie patent wynalazcy inwestycje społeczeństwo NAUKA

Operator strategiczny #Polskie 5G nie jest żadną formą kontroli internetu

Spółka #Polskie 5G ma dwa podstawowe cele: zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego dla służb mundurowych (wojska, straży granicznej, ratowników medycznych) oraz wprowadzenie jednego, narodowego operatora do zarządzania tą infrastrukturą - zapewniał Michał Kanownik, prezes  Związku Cyfrowa Polska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfrowy świat cyfryzacja biznesu 5G internet start-up firma polska dolina cyfrowa